31. 1. 2011 Radek Papáček

Vykoukal odchází do Budějovic

P r a h a – Devětatřicetiletý obránce Jiří Vykoukal odchází z pražské Sparty do Českých Budějovic. Holešovický klub zkušený bek opouští po vzájemné dohodě s vedením Sparty. „Můj odchod do Budějovic je po zralé úvaze, kdy jsem zvažoval můj přínos pro Spartu,“ řekl Jiří Vykoukal.

„S vedením jsme řešili mojí situaci a zároveň situaci Sparty. V měsíci listopadu jsem oznámil, že se jedná o mojí poslední sezonu. Nyní jsme si tak sedli a došli k názoru, že Sparta bude dávat příležitost hráčům, kteří jsou pod smlouvou a mladým hráčům, čemuž samozřejmě rozumím,“ říká Jiří Vykoukal.

Jiří Vykoukal

„Samozřejmě mě strašně mrzí, v jaké situaci odcházím, moc bych si přál, abych mohl odejít jiným způsobem. Odchodem do Českých Budějovic se mi naskýtá šance ještě jednou ochutnat boje play-off. Určitě se ale nezříkám své odpovědnosti a beru na sebe velký díl viny za to, jak Sparta letos hraje,“ uvedl zkušený bek.

„Na druhou stranu můžu s čistým srdcem říct, že jsem dělal vždy maximum proto, aby Sparta byla úspěšná. Nesmírně si vážím podpory fanoušků, kterou mi oni během celého mého působení vyjadřovali. Poslední věc, kterou pro Spartu mohu udělat, tak je přenechat místo perspektivnějším hráčům. Závěrem bych chtěl poděkovat všem lidem a zaměstnancům ze Sparty, kteří mi pomáhali a věřili mi,“ sdělil Jiří Vykoukal.

„Jirkovi děkujeme s velkou pokorou za veškerou práci, kterou pro Spartu odvedl. Zaslouží si veliký respekt a úctu. Patří mezi výrazné osobnosti v historii našeho klubu a po ukončení jeho kariéry mu Sparta připraví důstojné poděkování,“ uvedl Petr Bříza, generální manažer Sparty.