27. 3. 2010 Oliver Sálus

Vyvrcholení extraligy staršího dorostu!

Je to tak! Extraliga dorostenců vrcholí. Starší dorost Sparty se pod vedením Jiřího Doležala dostal mezi nejlepší čtyři týmy, které si to letos rozdají o prvenství. Závěrečný turnaj čtyř se uskuteční v Prostějově ve dnech 29. - 31. března. Držte palce dorostencům v cestě za titulem!

O turnaji, o Spartě…

Starší dorostenci pražské Sparty úspěšně prošli čtvrtfinálovou sérií se Zlínem a postoupili mezi nejlepší čtyřku! Obměněný systém závěru extraligy dorostenců spočívá v tom, že se nehraje žádné semifinále, ani následné finále. Liga vyvrcholí závěrečným turnajem v Prostějově. Soupeřem holešovických dorostenců budou Slavia, Vítkovice a Pardubice. Každý si to rozdá s každým a tým s největším počtem bodů získá mistrovský titul. Jaké ohlasy vzbudil tento systém v kabině Pražanů? „Má určitě své výhody i nevýhody, já osobně bych ale preferoval klasické semifinále, popřípadě finále,“ komentoval situaci nadějný brankář Pavel Bílek. Je pravdou, že na samotnou sérii pouze s jedním klubem se mužstvo více soustředí. Pozoruje jednotlivé hráče a styl soupeřovy hry. Na turnaji čtyř však emoce jistě chybět nebudou.

Na Spartu čekají relativně tři těžcí soupeři. „Každý zápas bude těžký. Jako první hrajeme derby s obhájcem ze Slavie, v úterý máme Pardubice a ve středu nás pak čekají Vítkovice, které suverénně vyhrály základní část. Bude to určitě napínavé, ale věřím, že dokážeme uhrát dobrý výsledek,“ věří brankář Bílek. Trenér dorostenců Jiří Doležal může být s výkony svého mužstva spokojený. Aby taky ne, vždyť Sparta se dostala nejdál za poslední čtyři roky. „Týden jsme trénovali, měli jsme hodně času na přípravu. Cítím se úžasně, stejně tak v šatně je atmosféra výborná. Každý si to užívá,“ těší se Bílek. Přesně střílející útok, precizní obrana a hlavně kvalitní výkony brankáře Spartu drží ve hře o prvenství. „Na turnaj jedeme určitě, tak jako zbylé týmy, vyhrát. Budou rozhodovat malé chybičky,“ ví sparťanská jednička.

V tomto období se koná také přípravný kemp české reprezentace do osmnácti let, ve kterém nechybí ani trojice sparťanů – bek Žovinec a útočníci Hanták s Dvořáčkem. Trenéři Juřík s Kopeckým však mnohé hráče uvolnili. „Bereme to na vědomí a pracujeme s těmi, které máme k dispozici. Účastníci finále staršího dorostu odjedou už tento týden v pátek, s ostatními samozřejmě budeme dál pilovat herní činnosti,“ uvedl trenér reprezentace pro server hokej.cz.

Ve Spartě se daří:

1) Reprezentační trio Žovinec, Hanták, Dvořáček.

Dva kvalitní útočníky doplňuje zezadu ofenzivní bek Žovinec. Dohromady posbírali devět bodů v play-off a celou základní část patřili k pravidelně bodujícím hráčům dorostu. Všichni tři se objevili v nominaci trenérů Juříka a Kopeckého na mistrovství světa do osmnácti let. Z přípravného kempu v Kravařích u Opavy však byli odvolání kvůli klubovým povinnostem. Po skončení turnaje dorostenců se k reprezentaci připojí.

2) Gólman Bílek

Další jistotou Sparty je její brankář Pavel Bílek. Ve třech zápasech play-off kapituloval pětkrát a vychytal tři vítězství. Jeho procentuální úspěšnost činí 94,38% a průměr branek na zápas drží na čísle 1,67. Celkové tabulce vyřazovací části vévodí. Celý tým se na něj jistě může spolehnout, aby taky ne, ve třech zápasech pochytal celkem 84 puků.

3) Nahrávač Eis

Stanislav Eis většinou nastupuje v elitní formaci. V posledním zápase se vedle něj na křídla postavili Přibyl s Rubešem a společně zajistili vítězný gól Sparty. Ze tří zápasů play-off si Eis připsal jednu přesnou trefu a čtyři gólové nahrávky. Patří tak k nejlépe bodujícím dorostenců Sparty.

Rozpis turnaje:

Pondělí 29. března: