5. 8. 2008 Tadeáš Drahorád

Začíná letní turnaj Tipsport Hockey Cup

Rok se s rokem sešel a v letní pauze opět startuje populární turnaj Tipsport Hockey Cup. Turnaj, který má za úkol zvýšit prestiž přípravných zápasů před samotnou sezónou, budou moci sledovat fanoušci již dvaceti klubů! K loňským šestnácti účastníkům přibyly ještě další čtyři prvoligové celky. Vítěze a majitale nemalé finanční sumy se dozvíme 2. září.
Turnaj oproti loňskému ročníku změnil formát. Už se nehraje ve čtyřčlenných skupinách, nýbrž v pětičlenných. Sparta tedy v základní části narazí na Liberec, Pardubice, Hradec Králové a Mladou Boleslav. Hraje se systémem každý s každým jednokolově. Holešovičtí odehrají své "domácí" zápasy s Mladou Boleslaví (5.8.) a Libercem (12.8.) na ledě v Nymburce.

Pro turnaj platí extraligová pravidla, do vyřazovacích bojů postupují pouze vítězové skupin. Semifinále se bude hrát na ledě týmu, který se v základní části O2 extraligy umístil na lepším místě. Obě semifinále, která se odehrají 27. a 28. bude přímým přenosem vysílat ČT4 SPORT, finále, jenž je na pořadu 2. září, uvidíte na ČT2.

Vítěz si za celý turnaj může vydělat 800 tisíc korun. Generální partner turnaje, sázková kancelář Tipsport, také vypsala kurzy na celkového vítěze, kde je největším favoritem právě pražská Sparta s kurzem 4:1.