13. 8. 2017 HC Sparta

Zámorský: Oba zápasy pro nás byly přínosem

Nejprve vítězství nad Salcburkem a následně porážka od Mnichova. Oba prominentní kluby, do nichž firma Red Bull pumpuje miliony eur, prověřily Spartu v rámci turnaje v německém Garmisch-Partenkirchenu. Na tvrdě hrající rakouské mužstvo našli sparťané recept, německý mistr už ovšem zůstal ve finále nepřekonán. „Stříbro na tak kvalitně obsazeném turnaji je úspěch, byla to perfektní příprava,“ shrnuje obránce Petr Zámorský turnaj, kterého se zúčastnil ještě švýcarský Bern.

Čtvrteční utkání proti Salcburku prověřilo kromě hokejových schopností sparťanů i jejich psychickou odolnost. Pražané sice vedli v polovině zápasu 3:1, nicméně neustáli bez úhony tvrdou hru soupeře plnou provokací a zákeřných zákroků. Duel dospěl do prodloužení, v němž rozhodl o výhře Sparty a postupu do finále Alexander Reichenberg. „Se Salcburkem to byl těžký zápas hlavně v tom ohledu, že oni moc nechtěli hrát hokej. Nemají špatný tým, ale jejich taktika velela hrát hlavně tvrdě a my jsme bohužel v mnoha případech neudrželi nervy na uzdě,“ říká Zámorský.

Hokejový um v prvním duelu turnaje byl po většinu utkání na straně sparťanských hráčů, kteří si výhrou zajistili postup do sobotního finále. Páteční duel mezi švýcarským Bernem a německým Mnichovem jim určil soupeře. Bavorský celek zvítězil nečekaně jednoznačně 7:2 a mohl se rovněž těšit na souboj o trofej pro vítěze turnaje Red Bulls Salute 2017. „Věděli jsme, že nás čeká extrémně těžký zápas, ať už to bude Bern, nebo Mnichov. Bavili jsme se s klukama, že Bern loni vyřadili v Lize mistrů a byly to parádní zápasy, nakonec to ale vyšlo na Mnichov,“ vypráví sparťanský obránce.

Původní očekávání, že i druhý klub štědře dotovaný společností Red Bull bude chtít ukázat nejen svou hokejovou sílu, se nepotvrdilo. Naopak. Mnichov vyrukoval v extrémní herní síle a sparťané na startu utkání nevěděli, kde jim hlava stojí. V páté minutě byl stav 0:3 z jejich pohledu a gólman Honzík si prakticky nesáhl na kotouč. „Začátek utkání byl z naší strany příšerný, jinak to hodnotit nejde,“ kroutí hlavou Zámorský. „Nechápu, co se s námi dělo. Poslední slova v kabině před nástupem na led byla, že zvládneme dobře první třetinu a budeme hrát svoji hru, budeme aktivní. A pak se stane tohle…“

Sparťané si po katastrofálním úvodu vzali oddechový čas, vyměnili gólmana a hlavně zastavili mnichovský uragán. Od té chvíle sledovala hokejová aréna v olympijském areálu v Garmisch-Partenkirchenu vyrovnaný duel, v němž sparťané díky Kumstátovi s Uherem snížil na rozdíl jediné branky. „Dostali jsme se zpět do zápasu a byla to v tu chvíli vyrovnaná a otevřená partie. I přes tři inkasované góly jsme nakonec měli šanci uspět, ale nepovedlo se.“ Dotáhnout třígólové manko proti perfektně hrajícímu soupeři už se zkrátka nepovedlo. Německý mistr potvrdil svou sílu a zápas dovedl po přidání dalších dvou branek do vítězného konce.

„Zápas jsme si na začátku pokazili sami, takže musíme přiznat, že soupeř vyhrál zaslouženě,“ krčí rameny Petr Zámorský. „Celkově to byla ale kvalitní příprava a perfektní turnaj. Zahrát si s těmi nejlepšími týmy z jiných evropských lig je ohromně přínosné. Salcburk jsme zvládli, na Mnichov už to tak dobře vinou špatného začátku nevyšlo, ale oba zápasy byly velmi přínosné. Věřím, že vyhrocené chvíle v prvním utkání a snaha dotáhnout ztrátu ve druhém duelu, to budou všechno momenty, které nás směrem k extralize posílí,“ má jasno sparťanský obránce číslo jedna.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

VIDEO: Podpis smlouvy s Merkur Versicherung

Novým hlavním partnerem je pojišťovna Merkur

Rozpis přípravných zápasů před novou sezonou

Permanentky nejvýhodněji jen do konce května!