24. 7. 2003 MiG

Zápasovou přípravu zahájili sparťané výhrou

S Tomášem Pöpperlem v brance zahájili hokejisté Sparty sérii přípravných zápasů. Trenéři nechali odpočívat mnoho zkušených hráčů včetně Broše a Kratěny, protože zítra ráno čeká mužstvo duel na Slavii.

Sparta měla k dispozici čtyři útoky, ale střídala jen tři útočné formace. Šanci dostali v utkání hlavně mladí hráči a posily. Jejich spolupráce vedla k prvnímu gólu. Ton ideálně uvolnil před brankou Špilára, který jen šikovně nastavil hokejku a otevřel tak sparťanské „přípravné“ skóre.

Střelecky se prosadil i nejlepší kanonýr loňské extraligy Jan Marek. Pěknou tečí Hanzlíkovy střely uspěl Tomajko, pod víko se trefil Vondráček a v samotném závěru utkání se radoval i Ton, který byl společně s Markem nejproduktivnějším hráčem. Oba se podíleli na třech brankách.

Hosté byli pro Spartu na úvod příjemným soupeřem, ačkoli podali dobrý výkon. I brankář Tomáš Pöpperle, se kterým trenéři počítají na post náhradníka za Břízou, byl spokojen. „Na první zápas to bylo v pohodě, neměl jsem ani moc zákroků,“ tvářil se spokojeně. Cítí šanci, že by mohl chytat extraligové zápasy. „Nikdo neví, jak se Břízovi bude dařit, ale má zkušenosti. Uvidíme v sezóně.“

Pokud se Pöpperle dlouho nedostane do branky, mají trenéři v plánu jej vyměnit za Schwarze do juniorky, aby nezůstal bez zápasové zátěže. V áčku se ale Pöpperlemu líbí. „Je to úplně něco jiného, atmosféra je super,“ říká a chválí i dobrou partu a složení mužstva.

Trenér Hadamczik pozoroval přípravný zápas z hlediště. „Sledoval jsem jednotlivé hráče. Snažil jsem se, aby to bylo co nejobjektivnější,“ vysvětlil. Z pozice diváka je to prý lepší. S projevem mužstva byl kouč spokojen. „Někteří hráči potvrzují, že byli pro Spartu správnou volbou.“

S jejich výkony panuje zatím velká spokojenost. Jak hokejisty poskládá do startu extraligy, je otázka příštích týdnů. „Záleží na tom, jak si dokáží vzájemně vyhovět. Ještě pět šest utkání počkáme.“

Do poslední třetiny zápasu nasadili trenéři čtvrtou řadu, která předtím odpočívala. Ve svém prvním přípravném duelu vyhráli sparťané nad Prostějovem 5:2.

Sparta Praha – Prostějov 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Špilár (Ton, Marek), 21. Marek (Ton, Tomajko), 30. Tomajko (Hanzlík, Ton), 32. Vondráček (Langhammer), 56. Ton. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 90.

Sestava Sparty: Pöpperle – Výtisk, Hanzlík, Richter, Šrek, Míka, Kasík – Ton, Marek, Tomajko – Kristek, Šimíček, Špilár – Paroulek, Vondráček, Langhrammer, od 41. Kašík, Jakeš, Mrázek.