17. 4. 2002 JiS

Zelenka prozradil na oslavě své plány - míří do fotbalové reprezentace

Kdo přišel v neděli oslavit do Paegas Areny sparťanský triumf, nelitoval. Útočník Jiří Zelenka se moderování celé akce ve spolupráci s Jaroslavem Hlinkou a doktorem Bubnem zhostit jak jinak než na výbornou. Hráči samotní se pobavili při samotném zápase s FanClubem. Příznivci si přišli na své v závěru, když byli vpuštěni na hrací plochu, aby si mohli sáhnout na pohár šampiona Extraligy, ale i ulovit nějaký ten autogram od svých idolů.
Necelé tři tisícovky nejvěrnějších Sparťanů přišli oslavit šestý titul svých oblíbenců v neděli do večer do Paegas Areny. Před samotnou šou měli možnost shlédnou na kostce sparťanské zápasy v letošním play-off. Informace z kuloárů prozradil doktor Buben, který se nechal slyšet, že poprvé fanoušci uvidí své miláčky s 1,5 promile v krvi.

Začátek plánovaný na šestou večerní byl jen nepatrně pozdržen, a tak ve velitelský čas 18:07 oslavy vypukly. Mírně společensky znavení bojovníci se na led přesunuly rovnou z přilehlého kulturního zařízení. Moderování celé galašou se nemohl zhostit nikdo jiný než Jiří Zelenka, tentokrát společně s Jardou Hlinkou, který zamíří po sezoně do Švýcar. Zelenka si pro své spolubojovníky připravil před těmito oslavami malé překvapení, když pro každého sehnal reprezentační fotbalový dres. Sám se nechal slyšet, že i kouč fotbalové reprezentace Brückner projevil o jeho služby nemalý zájem.

Na ledě byla vidět i mladá sparťanská generace, Zelenkův syn Jakub, ale i Nedvědův Petr. Obzvlášť ten ukázal, že má hokejového ducha v krvi, když se ho moderátor Dr. Buben optal, jestli chce hrát hokej. Malý Nedvěd prohlásil, že samozřejmě ano, pochopitelně za peníze. Za zvuků oblíbené Mašinky od Maxim Turbulenc se hráči a funkcionáři Sparty postupně seřadili k nástupu na led. Jednotlivé hráče sám osobně představil Zelenka. Vedoucí mužstva Velechovský se patrně na hrací plochu tak těšil, že si asi vzpomněl na reklamu na Fernet Citrus, že je to nejlepší přímo na ledě, a neudržel se na vlastních nohou. Jacksonovy kreace k potěše celé haly předvedl prosincový navrátilec Michal Sivek. Největší aplaus ale sklidil Petr Bříza, který svoji brankářku vyměnil za lopatu!

Na konci celé představovačky bylo konečně prozrazeno tajemství sparťanského úspěchu. Zelenka přiznal, že k titulu je dvakrát dovedl plyšák od jeho syna Kuby. Vše se pak schylovalo k duelu mezi sparťanským FanClubem a mistrovským celkem. Redakční kolega Grossmann bojující v barvách FanClubu před tímto utkáním vybrusloval elegantní obloučky, aby hráčům šampiona nahnal strach.

Po půl sedmé pak měl konečně přijít tento duel na řadu. Jenže co se nestalo, chybělo to hlavní – puk! Dr. Buben sice namítal, že by se mohlo hrát zmrzlou žábou, ale nakonec se přeci jen nějaké ty puky schrastily a mohlo se začít. Na přání našich šampionů se zápas roku hrál jen na šířku kluziště. Rozhodčím nemohl být nikdo jiný než Zelenka. Svůj brankářský um předvedl gólman FanClubu šéfbubeník Ferda, který doslova svým výkonem dostal maséra Křížka. Možná si řekl o angažmá. Jakkoli možná před zápasem budil Bříza s lopatou spíše salvy smíchu, dokázal, že i s tou se dokáže ohánět a dal FanClubu i s touto výzbrojí branku. Po deseti minutách bylo nervy drásající utkání ukončeno za nerozhodného výsledku 2:2.

Pak opět za chóru Jede, jede mašinka Sparťané vytvořili na ledě housenku. Na závěr pak byli vpuštěni na led i samotní fanoušci, měli možnost získat autogramy od svých model, ale i osahat si pohár pro vítěze Extraligy. Nejskalnější fanoušci vydrželi na oslavách v Paegas Areně až do pozdních večerních hodin. „Tak zase za rok,“ loučil se s nimi hlavní hostitel Zelenka.