4. 2. 2018 HC Sparta

Zklamaný Kudrna: Pouze bod z Liberce je málo

Už v páté minutě utkání s Libercem zvýšil útočník ANDREJ KUDRNA na 2:0 pro Spartu a jeho tým držel hru pod kontrolou. Ve druhé třetině se ovšem Bílí Tygři dostali na koně, zatímco Pražané neproměňovali šance. Domácí pak dokázali v průběhu třetí třetiny vyrovnat a utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž byli úspěšnější domácí. Spartu čeká v nejbližších týdnech olympijská přestávka, kterou stráví slovenský reprezentant v Jižní Koreji. „Udělám tam maximum a až se vrátíme, budeme zase bojovat pro Spartu, abychom závěr sezony dobře zvládli,“ věří šestadvacetiletý útočník.

Andreji, dnešní utkání jste měli slušně rozehrané na tři body, ale nakonec berete jen jeden. Rozhodlo, že se vám za stavu 2:0 nepodařilo přidat třetí gól?
„První dva góly nám napadaly dost rychle, ale potom už to bylo vyrovnané. Až ke konci druhé třetiny nás trochu zatlačili, ale měli jsme tam nějaké brejky a přesilovku. Je škoda, že se nám nepodařilo přidat ještě jeden gól, mohlo to vypadat jinak.“

V posledních zápasech ztrácíte body v závěrech zápasů a po zbytečných chybách. Čím to je?
„Kdybychom to věděli, určitě bychom to odstranili. On se ten zápas nějak vyvíjí. První gól dorazili z prostoru před brankou, potom proměnili samostatný nájezd. Je to škoda, protože jsme přišli o dva důležité body.“

Zejména zápasy v Liberci bývají často podobné a ubojované. Ukazuje to, že se oba týmy dobře znají a je těžké toho druhého výrazně přetlačit?
„Zápasy s Libercem jsou vždycky vyhecované a vyrovnané. Doma jsme vyhráli, teď jsme prohráli po nájezdech. Ty zápasy jsou vždycky vyrovnané a může vyhrát kdokoliv.“

4

Andrej Kudrna vyslal na Romana Willa čtyři střely a dal jeden gól. Stejně střelecky aktivní byl už jen Michal Řepík.

Získali jste bod, který může být do boje o play off důležitý, ale zároveň jste o dva přišli. Vnímáte dnešní utkání jako zisk, nebo jako ztrátu?
„Pro nás by bylo samozřejmě lepší, kdybychom měli tři nebo dva body. Musíme hrát na vítězství a nemůžeme být spokojení s jedním bodem. Nás ty poslední prohrané zápasy v prodloužení také stály dva body, a ne že bychom jeden získali. Musíme hrát na tři body, takže bod z Liberce je málo. Přišli jsme o další dva důležité body, které jsme mohli mít.“

V posledních čtyřech kolech hrajete proti přímým konkurentům v boji o play off, z toho tři zápasy hrajete doma. Může být výhodou, že se vyhnete náročnému cestování na Moravu?
„Uvidíme. Myslím si, že se na to každý tým připraví na sto procent, ať už hraje venku, nebo doma. Všechny týmy jsou zkušené, takže si myslím, že to nebude hrát takovou roli a budou to těžké zápasy ať doma, či venku.“

Týmu v pondělí začíná třítýdenní zápasová přestávka, zatímco vy jedete na olympijské hry. Může mužstvu pomoci, že vypne od extraligového dění a hráči se vrátí do utkání s čistými hlavami?
„To je podle mě hlavní cíl celé olympijské přestávky. Trošku si oddechnout a přijít na jiné myšlenky. Zároveň je potřeba dobře potrénovat a nachystat se do závěru sezony. Čeká nás jednoznačně nejdůležitější období.“

A co vy? Už se těšíte do Jižní Koreje?
„Je pravda, že od hokeje nevypnu, ale na olympiádu se velmi těším. Je to pro mě velká pocta. Teď přejdu ze Sparty na národní tým, tam udělám maximum a pak se vrátíme a budeme zase bojovat pro Spartu, abychom závěr sezony dobře zvládli.“

Kdy se přesouváte na Slovensko?
„Jedeme rovnou po zápase, protože už v pondělí máme sraz v Bratislavě.“

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila