Michael Zacpálek5

2009-10  HC Sparta Praha (E, jun.)            41  5 10 15  34
         HC Sparta Praha (E, jun., p-o)        8  0  2  2   4

Celkem v nejvyšší soutěži ČR                   0  0  0  0   0

Stále mladý hráč započal svoji hokejovou pouť v severomoravském Šumperku, kde se také narodil. Od prvních krůčků zápolil za místní Draky, avšak ve chvíli nabídky z Opavy nepohrdl příležitostí zahrát si mládežnickou extraligu. Do rodného Šumperka se však Zacpálek vrátil a talentovaný obránce odehrál další sezónu v dorostenecké kategorii včetně play out. Poté již následoval přesun do vyšší věkové kategorie. V juniorce Šumperka svými výkony zaujal trenéry hlavního týmu, když v 36 zápasech získal 11 bodů za pět branek a šest přihrávek. A netrvalo dlouho a již v sedmnácti letech si vyzkoušel druhou nejvyšší hokejovou ligu v České Republice. Za muže si mladý Zacpálek připsal dohromady 14 startů. Po sezóně přistála před Michalem Zacpálkem nabídka nejen z "A" týmu šumperských Draků, ale i z pražské Sparty. Hráč s takovým potenciálem nemohl nabídku pražského klubu odmítnout. Takže následovalo stěhování do hlavního města, kde talentovaný bek zahájil sezónu v juniorském týmu Sparty. Týmu pomohl svými výkony až do play-off nejvyšší juniorské soutěže. Po skončení sezóny byl Zacpálek pozván, aby absolvoval letní přípravu s A-týmem Sparty. Během níž trenéry přesvědčil a ti mu dali možnost zahrát si několik přípravných zápasů včetně European Trophy. V sezóně 2010-11 stihl tento urostlý obránce odehrát 12 soutěžních zápasů za Spartu, kde si připsal jeden bod za asistenci. Dále má na kontě jeden start za berounské Medvědy a sedm startů za juniorský tým Sparty.

Michael Zacpálek na eurohockey.com