CEB - SPA 1:4 - Starší dorost vybojoval třetí výhru v řadě

II/5, pátek 6. 1. 2017
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Svoboda – Dudáček, Rákosník, Stárek, Mirochnikov, Doktor, Šafář, Škola – Čížek, Toman, Beránek – Kašper, Krcho, Kaisler – Masopust, Řezáč, Vaculík – Holý, Slávik, Novák – Prášek.
Sparta: Mičán – Haš, Vízner, Tůma, Hadamczik, Hanuš – Švarč, Šišolák, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Schwamberer, Kropáček, Vorobjev, Pšenička.
Branky a nahrávky: 30. Beránek (Čížek, Toman) – 6. Dani (Haš), 19. Kropáček (Šišolák), 47. Vízner (Dani), 49. Vízner (Hadamczik). Rozhodčí: Doležal – Kreuzer, Zíka. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 45:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Starší dorostenci vylepšují svou pozici v nadstavbové části skupiny A. Přes první dvě porážky mají nyní sérii tří výher. Poslední z nich přidali v pátek na ledě českobudějovického Motoru, který porazili 4:1. K úspěchu jim pomohly tři proměněné přesilovky.

Trenérům Bělohlavovi a Dančišinovi chyběli pro utkání se Spartou útočníci Matys s Rolínkem, kteří už pravidelně nastupují za juniorku. Nenastoupil ani zraněný Michal Silný, kvůli trestu nezasáhl do hry kapitán Stanislav Dosek. Šanci ukázat se dostali mladíci a to hned v první formaci. Svůj první start si připsal i Pavel Novák, čtrnáctiletý mladíček si o možnost v extralize staršího dorostu řekl dobrými výkony v mladším dorostu. Už po pěti minutách se z první branky radovali sparťané. Miroslav Dani svou střelu schoval tak dobře, že ji Daniel Svoboda neviděl a poprvé inkasoval – 0:1. Šanci na srovnání měl Martin Beránek, ale nastřelil pouze Mičánovo beton. Druhý úder zasadil domácím reprezentant Vojtěch Kropáček. Dobře se postavil před branku a využil hezkého sóla Ondřeje Šišoláka – 0:2.

Do druhé třetiny vlétli Jihočeši jako uragán. Soupeře přehrávali, byli aktivnější a lepší. Hned na začátku třetiny měl šanci Řezáč, ale trefil pouze beton Mičána. Naopak na druhé straně z ojedinělé akce zakončoval Pšenička, ale proti jeho střele se zaskvěl Daniel Svoboda. Po sérii spálených se domácí konečně trefili, když přihrávku Čížka využil Martin Beránek - 1:2. Ke konci třetiny se do slibné pozice dostávali sparťané, ale brejk tři na jednoho si zkazili sami, když nepřesně rozehráli.

I ve třetí třetině měli domácí mírně navrch, avšak převaha už nebyla taková. Klíčová byly využité přesilové hry Sparty, ve kterých nakonec rozhodla celé utkání. Přesnou střelou rychle využil první přesilovou hru ve třetí třetině Tomáš Vízner - 1:3. Za dvě minuty přišla druhá přesilová hra a čtvrtá branka v síti Motoru, která definitivně rozhodla o výhře hostů. Trefil se znovu Tomáš Vízner - 1:4.

Radek Bělohlav (České Budějovice): "Zápas jsem mohli rozhodnout ve druhé třetině, kdy jsme byli jasně lepším týmem, ale nedokázali jsme proměnit šance. V brance neskončilo několik střel, ani dorážek. Nebyli jsme schopni dát více než jeden gól. Soupeř byl produktivnější, hlavně v přesilových hrách."

Richard Žemlička (Sparta Praha): "Podle mého jsme zaslouženě vyhráli, pouze ve druhé třetině jsme byli horším týmem, soupeř zatlačil, ale dokázali jsme si poradit. Ve třetí třetině jsme proměnili dvě přesilovky, což rozhodlo."