CHM - SPA 7:5 - Drama bez šťastného konce

3., pátek 21. 9. 2012
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Rýgl, J. Mrázek, Macháček, Lučka, Bartejs - Důras, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, V. Polák, M. Procházka - Duda, Sikora, Hromas - Lušňák, Zálešák, Hafenrichter - Jíra. Trenéři: J. Doležal a Antonik.
Sparta: Schwarz (21. V. Sedláček) - Milam, Jan Hanzlík, Philipp, Vallin, Gawryletz, D. Kočí, D. Sobotka - Ton, Broš, I. Rachůnek - Tenkrát, J. Hlinka, Pacovský - Jánský, Simon, Bahenský - Y. Treille, Foster, S. Treille, od 21. navíc Luňák. Trenéři: Žemlička a Votruba.
Branky a nahrávky: 11. Hřebejk (Kraft), 14. V. Polák (Duda, D. Hruška), 19. Kraft (Palin), 29. Lušňák (Haffenrichter), 30. D. Hruška (Kraft, Rýgl), 56. Zálešák (J. Mrázek), 60. D. Hruška (Duda, Pulpán) - 6. Pacovský (J. Hlinka, D. Kočí), 25. Tenkrát (Pacovský, J. Hlinka), 39. Broš (I. Rachůnek, Philipp), 44. Ton (I. Rachůnek), 53. Tenkrát (Pacovský, J. Hlinka). Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda - Kajínek, Hejl. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4815. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:5, 5:7.
Ch o m u t o v - Ani napotřetí nenašli sparťané na extraligového nováčka recept. Po dvou porážkách v European Trophy prohráli i v dramatické přestřelce plné gólů a trefených tyčí na chomutovském ledě. Přestože dokázali dotáhnout tříbrankové manko a srovnat na 5:5, nezískali nakonec ani bod. Navíc Sparta přišla o dalšího obránce, se zraněním ruky nedohrál Jan Hanzlík.

Domácí Chomutov zápas začal opatrně, a první minuty utkání tak opanovala pražská Sparta. První přesilovku zápasu sparťané sice nevyužili, do vedení šli ale už v 6. minutě, když Dominik Pacovský přesnou a tvrdou střelou z mezikruží propálil Řehoře.

Vyrovnat se Chomutovu podařilo v 11. minutě. Štěpán Hřebejk zachytil Schwarzem vyražený puk, objel branku a zavěsil pod víko. O dvě minuty později pak zužitkoval Vojtěch Polák přesilovku čtyři na tři a poslal Chomutov do vedení 2:1. Domácí byli po vstřelení vedoucí branky lepší, Sparta se spíš bránila a herní převahu v závěru třetiny pečetil na 3:1 kapitán Milan Kraft, když po sólu okolo sparťanské branky zasunul puk k tyčce.

Po první třetině zůstal Schwarz na střídačce a do branky Sparty se postavil Sedláček. Spartě se navíc hned v úvodu druhé dvacetiminutovky zranil obránce Hanzlík. Vynucená přestávka na ošetření ale sedla Spartě líp, jen chvíli po ní snížil na 2:3 Petr Tenkrát. Chomutov ale dokázal odpovědět hned ve 29. minutě – na 4:2 zvyšoval Patrik Lušňák. A hned o minutu později přidal pátou branku David Hruška.

Další střelecké manévry Chomutova zbrzdila častá vyloučení po polovině zápasu, Sparta v nich držela útočné pásmo, Pirátům se nedařilo vyhodit, gól ale padl až těsně po skončení dvojnásobné přesilovky Sparty ve 39. minutě – na 3:5 z pohledu Sparty snižoval kapitán Michal Broš.

O druhé přestávce se sparťané v kabině nejspíš polévali živou vodou. Po střele Broše zvonila tyčka, ve 44. minutě už Petr Ton mířil přesně. Po učebnicové individuální akci, kdy si obhodil obránce a tvrdě vystřelil, snižoval na 4:5. Pacovský následně trefil znovu tyčku.

V 51. minutě neproměnil Štěpán Hřebejk nařízené trestné střílení a Petr Tenkrát dvě minuty nato vyrovnal na 5:5. Divoké utkání ale v 56. minutě rozhodl pro Chomutov rozdílovou brankou na 6:5 Miroslav Zálešák. Šest vteřin před koncem pak pečetil výhru Chomutova do prázdné branky David Hruška, pro kterého to byla jubilejní 250. trefa v kariéře.

Mikuláš Antonik (Chomutov): První třetina nám vyšla, vedli jsme 3:1, ale ve druhé jsme hráli dost v oslabení a Sparta nás zmáčkla. Podařilo se nám ale dostat do vedení 5:2, ale poté nám to haprovalo v středním pásmu. Sparta se dostávala hrozně jednoduše přes střední pásmo a vytvářela si tlak do brány. Hostům se podařilo srovnat, ale my jsme stále věřili, že ten rozdílový gól dáme. Nakonec se nám to podařilo strhnout na naši stranu.