16. 11. 2011 | Jakub Holubec, Tereza Velikovská, Jakub Holubec

KVA - SPA 0:3 - Úspěšný večer Sparty okořenil nejrychlejší gól

21., středa 16. 11. 2011
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Salfický - D. Nosek, Gulaši, Bombic, M. Rohan, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Gründling - Kumstát, Pech, Košťál - Mikeska, Skuhravý, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Kuběna, Kupec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.
Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Husák, Philipp, D. Kočí, Kasík, Kučný - Jánský, Broš, Pacovský - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Žalčík, Přibyl, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Branky a nahrávky: 1. Pacovský (Sersen, Broš), 11. Jan Hanzlík (Ton, Tenkrát), 38. Philipp (Žálčík). Rozhodčí: Husička, Hrubý - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:8, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4054. Průběh utkání: 0:3.
K a r l o v y V a r y - Mladý útočník Dominik Pacovský otevřel skóre utkání už po sedmi vteřinách, čímž vyrovnal český rekord a připsal si nejrychlejší branku sezony. Další trefy přidali obránci Hanzlík s Philippem. Holešovičtí tak Varům oplatili porážku z prvního vzájemného duelu.

Druhé vzájemné utkání Sparty a Energie v letošní sezoně začalo lépe pro hosty. Ti se totiž prosadili už po sedmi sekundách. Dominik Pacovský vystřelil od levého mantinelu a Salfický kotouč propustil do síťe. V další šanci se objevil Treille, jehož nenápadná rána nadělala domácímu gólmanovi nečekané potíže. Pražané drželi puk na svých holích a karlovarští se jen bránili. Do hry se dostali až zásluhou přesilovky v 7. minutě. Sparťané ale dobře bránili a nepouštěli hráče v zeleném do větších příležitostí.

Hra v početní výhodě domácí nabudila, Skladaného střelu z mezikruží ale Pöpperle zneškodnil. Naopak Sparta své šance dokázala využít. V polovině první třetiny hrála přesilovku, Jan Hanzlík dostal pas mezi kruhy, a střelou pod břevno zvýšil na 2:0. Hosté výborně bránili, Karlovy Vary se jen těžko dostávaly přes modrou čáru. V 15. minutě se dostal sám před Pöpperleho Skladaný, ležícího brankáře ale nepřekonal. Činil se i Salfický, když levým betonem vyrazil Sersenovu dělovku od modré.

Ve druhé třetině se domácí viditelně zlepšili. Hráli odvážněji a sparťanský gólman si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Nejprve zlikvidoval Mikeskovu teč po Gawryletzově střele. A následně si poradil i se Skuhravým, který se snažil uspět v brankovišti. Ve 28. minutě měl jasnou gólovku Michal Broš, který ujel v oslabení. Nakonec ale vůbec netrefil branku.

Domácí se snažili, střelecká smůla se jich ale držela dál. Jejich velká šance přišla v polovině zápasu. Spolu s Formanem byl vyloučen i Kočí, který si zřejmě vzpomněl na svou kariéru v NHL, a srazil Deje. Karlovarští tak měli dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. Pöpperle ale vychytal Zaťovičovu dorážku i další příležitosti Energie. Ta navíc dvě minuty před koncem druhé části znovu inkasovala. Radek Philipp vypálil od modré a Salfický nemohl skrz klubko hráčů před sebou vidět vůbec nic. Další ranou pro domácí byla ztráta kapitána Skuhravého, který dostal v závěru třetiny trest do konce utkání.

Energetici se nevzdávali, srážela je ale zbytečná vyloučení a nepřesná rozehrávka. Sparta hrála beze stresu, a hrozila z rychlých protiútoků. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu, domácím ale nemilosrdně utíkal čas. Ve 48. minutě se ocitl sám před brankou Košťál, Pöpperle si ale nulu vzít nenechal. Hosté hráli na jistotu, a Karlovy Vary se snažily marně. A když už byl Zaťovič po chybě obrany sám před gólmanem, nedokázal trefit branku. Pražanům se tak povedlo oplatit Energii porážku z počátku října.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): Velice důležité bylo, že jsme se dokázali prosadit už v sedmé vteřině první třetiny. Tato branka velice, a podle mého zásadně, ovlivnila celé utkání. Vary začaly hrát pod dekou a my jsme přidali druhou branku. Druhá třetina byla podle mého naprosto vyrovnaná. Ve třetí části jsme trochu lehkovážně a vlastními chybami dali domácím několik šancí. Tomáš Pöpperle ale chytal celé utkání více než výborně. Závěr střetnutí už jsme kontrolovali a vše dopadlo tak jak dopadlo.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): My jsme chtěli začít aktivně a nechtěli jsme Spartu pouštět do šancí, ale jak už říkal Richard Žemlička, sedmá vteřina naší hru poznamenala. Hosté byli v úvodní třetině jasně lepší a mohli dát více než dvě branky. Od druhé třetiny se utkání srovnalo. Podle mého rozhodující byla dvouminutová přesilovka pět na tři, kterou jsme nedokázali využít. Kdybychom dokázali snížit na 1:2, tak jsme možná mohli pomýšlet na nějaký ten úspěch. Co se týče třetí branky v závěru druhé části, tak ta utkání definitivně rozhodla. I když jsme si vypracovali několik dobrých šancí, tak jsme nenašli recept na výborného Pöpperleho.