LIT-SPA 2:1 - Sparta znovu venku prohrála o gól

22., pátek 19. 11. 2010
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: J. Hübl - Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Kousalík, Švarný, Gula, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Ručinský - Majdan, Jenáček, Trávníček - Jánský, Rindoš, Bojer. Trenéři: Kučera a Reichel.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, O´Brien, Salcido, Macholda, Zacpálek - Ton, D. Výborný, Y. Treille - Kůrka, Broš, Pacovský - Smoleňák, Koreis, Hromas - Bartánus, Karpov, Kafka. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Branky a nahrávky: 1. V. Hübl (Kubinčák), 40. Černý - 60. Smoleňák (Pacovský). Rozhodčí: Šír, Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5211.
Podruhé ve třech dnech nezvládli Pražané venkovní utkání. Po nevydařeném klání ve Zlíně chtěla Sparta zabrat na severu Čech, ovšem dvoubrankové vedení, které Litvínov nabral ve druhé třetině, nedokázala smazat. V power play na konečných 2:1 pro domácí pouze snížil Smoleňák. Holešovickým se tak nedaří ani po reprezentační přestávce.

První střela zápasu sice patřila Litvínovu, když už ve 20. vteřině vyzkoušel Pöpperleho pozornost Kroupa, ale výhodu první přesilové hry měla Sparta. V 7. minutě se na trestnou lavici poroučel Černošek. Paradoxně to byl Litvínov, který měl v přesilovce gólovou šanci. Po chybě sparťanské obrany jeli sami na Pöpperleho Černý a Trávníček. Sparťanský gólman ale předvedl první z mnoha výborných zákroků.

V 10. minutě před branku nahazoval Treille, nikdo jeho puk ale nezachytil. O čtyři minuty později se před Hüblem zjevil Bartánus, ale ani on na litvínovského gólmana nenašel recept.

Sparta v první třetině na litvínovskou klec sice vyslala dvakrát více střel než Litvínov na Pöpperleho, největší šanci ale měl před koncem třetiny Kubinčák. Nepodařilo se mu ale sklepnout puk ze vzduchu do branky.

Druhou třetinu zahájil tvrdou střelou Pacovský, minutu po něm vyslal dvě střely na Hübla i Bartánus. Ve 23. minutě ale musel O´Brien sáhnout před vlastním brankovištěm k nedovolenému zákroku a Litvínov získal další početní výhodu. Přesilovka v jeho podání ale byla tragická a Sparta ji v pohodě odbránila.

Hůře ale bylo při druhém sparťanském oslabení. Smoleňák si odpykával dvě minuty za podražení a Litvínov si vypracoval tlak, který v 31. minutě proměnil ve vedoucí gól. Viktor Hübl zasunul Kubinčákovu přihrávku zpoza brány za Pöpperleho.

Sparta sice měla několik šancí. Broš dokonce míchal pukem před Hüblem ve 35. minutě i ve vlastním oslabení, ale i druhá branka zápasu skončila v její síti. Ve 40. minutě ujela dvojička Litvínovských a ač mohl Jakub Černý přihrát, zvolil střelu nad ledem, která zapadla za záda Pöpperleho – 0:2 z pohledu Sparty.

V úvodu třetí dvacetiminutovky si Litvínov hlídal dvoubrankový náskok a Spartu k ničemu nepouštěl. Sparta se i přesto pokoušela o vyrovnání. Hromas v 51. minutě pálil z mezikruží. V 55. minutě potom Spartu opět zachraňoval Tomáš Pöpperle, který vytáhl jeden z mnoha výborných zákroků.

Velký tlak si Sparta vytvořila v závěrečné hře bez brankáře. Poprvé gólman Hübl puk zalehl, na další střelu z hole Radka Smoleňáka už byl krátký. První branka Sparty ale přišla až 13 vteřin před závěrečným hvizdem a Spartě už se nepodařilo vyrovnat.

Robert Reichel (Litvínov): Jsem rád, že jsme začali opět bojovat. Podali jsme lepší výkon než v předchozím zápase. Bylo to vyrovnané utkání, nám pomohly dvě branky ve druhé třetině. I ve třetí části jsme hráli výborně a Spartu jsme téměř k ničemu nepustili.

Radim Rulík (Sparta): Byl to dnes vyrovnaný zápas. Udělali jsme dvě hrubé chyby a soupeř je dokázal potrestat a to rozhodlo.