LIT - SPA 2:4 - Junioři odolali a vezou body!

11., čtvrtek 19. 10. 2017
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Orct – Franc, Macháč, Havlík D., Urbánek, Starý, Dvořák – Krsek, Jícha "A", Kučera, Bárdoš "C", Bečvář, Ineman, Pecka, Leitner, Vopat. Trenér: Radek Mrázek.
Sparta: Wolf – Frič, Simotics, Eliáš "A", Hanuš, Karoch – Arnošt, T. Jandus "A", T. Schwamberger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, T. Pšenička, Dubský "C". Trenér: Pavel Geffert.
Branky a nahrávky: 42. Franc (Bečvář), 47. Bečvář (Drašar, Jícha) - 11. T. Schwamberger, 27. T. Pšenička (T. Schwamberger, T. Jandus), 30. Hanuš (Eliáš, T. Schwamberger), 60. T. Jandus. Rozhodčí: Sýkora - Brejcha, Sedláček. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 131. Střely na branku: 43:34. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Po vítězném klání nad Karlovými Vary měli sparťané dobrou náladu, se kterou také odcestovali na sever Čech do Podkrušnohoří. Zde Pražané odskočili už do vedení o tři branky, jejich soupeř ale v závěrečném dějství zadělal na pořádné drama. Svěřenci trenéra Pavla Gefferta však vyrovnání nepřipustili a bojovný výkon hostí stvrdil gólem do prázdné branky forvard Tomáš Jandus. Sparťané si tak připsali druhou výhru v řadě, tentokrát 4:2 nad Litvínovem.

Sparťané vstoupili do utkání hodně aktivně a pořádně zatápěli pod kotlem domácích. Ve čtvrté minutě si vybojovali přesilovou hru, v níž v samostatném úniku fauloval Havlík Rouska, který jel trestné střílení. Hostující útočník se pokusil zaskočit Orcta ranou mezi ruku a tělo, ten ale jeho úmysl přečetl a nájezd zneškodnil. V jedenácté minutě už to ale hostům vyšlo, když využili další přesilovou početní výhodu. Po dlouhé kombinaci v útočném pásmu se kotouče ujal Tomáš Schwamberger, který krásnou střelou překonal domácího brankáře Orcta. V samotném závěru první třetiny se ještě za vyrovnáním tlačili domácí, Franc ale od modré nepropálil Wolfa, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení sparťanů.

Také do druhé třetiny vstoupili lépe hráči hostující Sparty, kteří si v sedmadvacáté minutě vytvořili už dvoubrankový náskok. Litvínovské zaváhání v rozehrávce vystihl Schwamberger, který rychlou přihrávkou našel mezi kruhy Tomáše Pšeničku, a ten chladnokrevně propálil brankáře. Netrvalo to příliš dlouho a hosté už vedli o tři branky! Jan Hanuš naskočil do hry z trestné lavice, následně si pohrál s domácí obranou a z levého kruhu trefil milimetrově přesně levý roh litvínovské brány. Ve zbytku třetiny se hrál hokej nahoru dolů, ovšem další branka už nepadla, a tak šli do kabin rozhodně spokojenější Pražané.

Do třetice všeho dobrého už vstup do třetiny domácím Chemikům vyšel! Chlouba se poroučel na trestnou za hákování a domácí přesilovou hru bleskurychle využili. Bečvář ihned po buly našel Martina France, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě včetně brankáře Wolfa. O pět minut později se Litvínovu nabídla vylepšená přesilová hra čtyři na tři, se kterou si taktéž skvěle poradil, a bylo zaděláno na drama! Drašar našel v předbrankovém prostoru zaparkovaného Jana Bečváře, který procpal kotouč za záda Wolfa.

Deset minut před koncem mohl svému týmu dodat klid Rousek, který se prosmýkl obranou, tváří v tvář Orctovi, ale selhal. V pětapadesáté minutě se po dobré kombinaci svých spoluhráčů zjevil před Wolfem Bečvář, kterému ovšem ve finální fázi celé akce sjel kotouč z hole. Definitivní rozhodnutí přišlo až minutu před koncem. Tomáš Jandus trefil přes celé kluziště odkrytou klec Litvínova, čímž rozhodl o výhře Sparty.