LIT - SPA 4:12 - Starší dorost smetl Vervu!

13., pátek 14. 10. 2016
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Kožnar (41. Pejsar) – Žižka, Havlík, Bártek, Myšák, Černohorský, Cikánek, Jurka – Nídl, Jouza, Vopat, Arnold, Dufek, Kordule, Pech, Svoboda, Pavlíček, Berka.
Sparta: Škorpík – Simotics, Hadamczik, Havlín, Hanuš – Švarc, Šišolák, Čížek, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, T. Schwamberger, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel.

Branky a nahrávky: 22. Pavlíček, 25. Jouza (R. Cikánek, Pavlíček), 49. Berka (Pavlíček, Dufek), 51. Jouza - 11. T. Schwamberger (Šišolák, Hadamczik), 18. Arnošt (Kropáček, Švarc), 27. Havlín (T. Schwamberger), 37. Arnošt (Švarc), 38. Šišolák (Havlín, Pika), 39. Kropáček (Arnošt), 43. Kropáček (Hanuš), 45. Arnošt, 55. Arnošt (Kropáček, Pavel), 58. Kropáček (Pavel), 60. Šišolák (Švarc, Čížek), 60. Kropáček (Arnošt, Pavel). Rozhodčí: K. Hlinka - Kopáč, Tichý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:8, 4:8, 4:12.

13. kolo NOEN Extraligy staršího dorostu přineslo sparťanským mládežníkům nejvyšší výhru v aktuální sezoně. Svěřenci trenéra Richarda Žemličky šli v Litvínově do vedení zásluhou Schwambergera, kterého o chvilku později napodobil jeho spoluhráč Arnošt. Druhý jmenovaný si v zápase připsal šest bodů za čtyři góly a dvě asistence. Stejný bodový příspěvek zaznamenal také Kropáček, který rovněž vsítil čtyři branky a na další dvě přihrál. I díky těmto dvěma měrám zvítězili sparťané na ledě litvínovské Vervy vysoko 12:4.

Utkání začalo v dobrém tempu a k vidění bylo mnoho šancí. Tu první měli sparťané v páté minutě, jenže Čížek v protiútoku dva na jednoho trefil pouze připraveného Kožnara. V deváté minutě vyslal Vopat dělovou ránu na Škorpíka ihned po buly a hostující gólman měl co dělat, aby neinkasoval. V jedenácté minutě už se přeci jen diváci branky dočkali. Hostující Tomáš Schwamberger byl skvěle naleznut Šišolákem a chladnokrevným zakončením nedal brankáři šanci – 0:1.

V patnácté minutě mohlo být srovnáno, když se po chybě obrany Sparty dostal přímo před brankáře Kordule, jenže nic kloudného dokázat nevymyslel a na Škorpíka nevyzrál. Po této šanci se domácí dopustili dvou zbytečných rychle po sobě jdoucích faulů a Pražané měli k mání přesilovou hru pět na tři, kterou dokázali využít! Kropáček našel přesnou přihrávkou z levé strany Dominika Arnošta, který našel mezírku mezi betony Kožnara a hosté šli do trháku – 0:2.

To, co se domácím nepovedlo v první třetině, rychle napravili v té druhé. Petr Pavlíček se dostal do samostatného úniku, který zakončil bravurně. Litvínovský útočník poslal kotouč zápěstím po lapačku Škorpíka a bylo sníženo – 1:2. Netrvalo dlouho a Litvínovští se mohli radovat z překvapivého vyrovnání. Krásnou ránou od modré čáry vymetl pavučinky hostující brány v přesilové hře Daniel Jouza - 2:2.

Zbytek druhé třetiny už patřil ale pouze Spartě, která si v něm dokázala vytvořit rozhodující náskok. V sedmadvacáté minutě utkání dostal mnoho prostoru ve středním pásmu Ondřej Havlín, který se trhl celé domácí obraně a v samostatném nájezdu překonal nešťastného Kožnara – 2:3. V sedmatřicáté minutě odskočili podruhé v utkání hosté do dvoubrankového trháku. Na konci celého krásného ťukecu Sparty stál Dominik Arnošt, kterému nedělalo problém zamést kotouč do prázdné brány – 2:4.

To nejhorší pro domácí teprve ještě přijít mělo, a to v samém závěru druhé třetiny, ve které inkasovali další dvě branky! Dvě minuty před sirénou našel Havlín Ondreje Šišoláka, který nadvakrát procpal kotouč za brankovou čáru – 2:5. Třetí branka během dvou minut do sítě Litvínova padla v čase 38:02, na konto si jí připsal Vojtěch Kropáček po parádní střele těsně nad ledem, na kterou byl domácí brankář Konžar krátký – 2:6.

Ve třetí třetině už to byla exhibice v podání Sparty. Po třech minutách hry vypálil z levé strany Vojtěch Kropáček, jehož ránu nedokázal Pejsra zneškodnit – 2:7. V pětačtyřicáté minutě se na listinu střelců zapsal další hráč Sparty - Dominik Arnošt, který se nejlépe zorientoval v brankovišti a přesnou dorážkou zaznamenal hattrick – 2:8. Po této brance se dočkali branky i Litvínovští. Puk na střed si vyvezl Marek Berka a střelou přímo mezi betony snížil – 3:8. V polovině třetí třetiny vstřelili čtvrtou branku domácí, konkrétně Daniel Jouza, když propasíroval kotouč mezi rukou a tělem Škorpíka – 4:8.

V poslední pětiminutovce utkání už se radovali jenom hosté, a to rovnou čtyřikrát. Kropáček vyslal do brejku Dominika Arnošta, který krásným blafákem překonal Pejsara – 4:9. Dvě minuty před koncem utkání vsítil dvojnásobného bůra Litvínovu Vojtěch Kropáček, který si jako druhý hráč Sparty připsal v utkání hattrick – 4:10! V čase 59:24 se po jedenácté radovali sparťané, konkrétně Ondrej Šišolák, který přesnou trefou od modré překonal brankáře domácích – 4:11. Dvanáctou branku si hosté schovali na poslední vteřinu, ve které se prosadil kdo jiný, než Vojtěch Kropáček - 4:12.