OLO - SPA 2:5 - Výhra na závěr venkovního tripu

20., sobota 25. 11. 2017
Olomouc - Sparta OLO - SPA
Olomouc: Ovčaři – Szturc, Rutar, Kuchař, Spálovský, Holiš, Smutný, Beutl, Jelínek – Janků, Husták, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Machálek, Pěcha, Kuba.
Sparta: Wolf – Janda, Simotics, Prchal, Mrkvička, Eliáš, Hanuš, Karoch – O. Pšenička, Schwamberger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Vitouch, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, T. Pšenička, Dubský.
Branky a nahrávky: 48. Machálek (Palička, Macuh), 52. Jelínek (Machálek, Husták) - 34. Eg Larsen (Vitouch), 42. Kropáček (Dubský, Rousek), 52. Janda (Rousek, Kropáček), 53. Fabiánek (Schwamberger, Chlouba), 60. Kropáček (Dubský, Rousek). Rozhodčí: Pilný - Lukš, Kučera. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 39. Střely na branku: 37:37. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.
Druhým vítězstvím v řadě zakončili junioři svou sérii čtyř venkovních zápasů, když ve 20. kole DHL Extraligy juniorů zvítězili na půdě Olomouce 5:2. Sparta rozhodla o triumfu čtyřmi góly ve třetí části, z nichž dva nastřílel Vojtěch Kropáček a třemi asistencemi pomohla k vítězství posila z A-týmu útočník Lukáš Rousek.

Hra obou celků se od začátku odehrávala především ve středním pásmu, ani jeden z nich se nedokázal na delší čas udržet v útočném pásmu. První výhodnější pozici k tomuto měli sparťané po vyloučení Szturce, ale s přesilovkou naložili prachbídně.

Početní převahu měla poté také Olomouc, opticky vypadala lépe, ale Wolf se také příliš nezapotil. V polovině třetiny se v dobré šanci ocitl Pěnička, ale neuspěl. Sparťané hrozili z individuálních nájezdů, ale Pšenička ani Schwamberger úspěch neslavili. Úvodních dvacet minut tak žádnou branku nenabídlo a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Druhá třetina začala obrovskou šancí Sparty, která ji ale překombinovala. Zejména Schwamberger se rozhodl ignorovat prázdnou bránu a hledal ještě dalšího spoluhráče. Sparta byla v úvodu aktivnější a kromě možnosti Janků, který přestřelil horní tyčku před bránou, domácí do ničeho nepouštěla.

V polovině zápasu byla pře bránou menší šarvátka, ze které bylo současné vyloučení Macucha a Eliáše. Více prostoru na ledě vedlo k aktivnějšímu hokeji a více šancím. Jednu využil Peter Eg Larsen, který si najel před Ovčařiho a procedil mu puk mezi tělem a rukou. Sparta mohla okamžitě vedení navýšit, ale nikdo nedokázal dorazit volný puk za gólmana.

Na konci druhé třetiny měli domácí možnost přesilovky, ale dlouho se báli vystřelit. Po střele Spálovského sice gól nepadl, ale kvůli faulu Kropáčka šli hosté do tří. I tuto příležitost ale Kohouti promarnili, navíc jim ji předělil konec třetiny.

Ani v úvodu třetí části ale neudeřili, naopak sparťané z protiútoku vedení navýšili. Rychlou kombinaci zakončil Vojtěch Kropáček gólovou střelou z první. Na rozdíl tří gólů mohl zvýšit dvojice Kropáček Rousek, naprosto zbytečně svou akci překombinovali a zahnali se za bránu. Domácí to poté potrestali. Při krátké přesilovce vrátil Kohouty do hry před bránou neobsazený Jan Machálek. Při další olomoucké přesilovce dokonce srovnal pohotovou dorážkou backhandem Radek Jelínek.

Olomoučtí se ale z vedení neradovali dlouho. Střelou od modré vrátil Spartě vedení Sebastian Janda. O půl minuty později po pěkné kombinaci se ještě prosadil Tomáš Fabiánek. Olomoučtí na tyto branky už nedokázali reagovat, Sparta hrála aktivně a k ničemu je nepouštěla. Její výhru definitivně stvrdil svou druhou brankou v zápase Vojtěch Kropáček.