PCE - SPA 3:5 - Starší dorost si poradil s Pardubicemi

II/4, sobota 17. 12. 2016
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Kulich – Javůrek, Leder, Mert, Oliva, Rudy, Sýkora, Žouželka – Antoníček, Chára, Kostka, Matýs, Pochobradský, Rozlílek, Šír, Tobiáš. Trenér: Miroslav Vybíral.
Sparta: Wolf – Bureš, Hadamczik, Hanuš, Havlín, Tůma, Vízner – Arnošt, Čech, Čermák, Dani, Flídr, Gnusin, Kropáček, Nacházel, Prymula, Pšenička, Šišolák, Švarc, Vorobjev. Trenér: Richard Žemlička.
Branky a nahrávky: 4. Kostka (Rozlílek), 34. Antoníček (Tobiáš, Žouželka), 57. Matýs – 8. Čech (Havlín, Kropáček), 34. Nacházel, 44. Šišolák (Hanuš, Kropáček), 49. Kropáček, 59. Čermák (Pšenička, Havlín). Rozhodčí: Hrubý – Holeček, Roischel. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
Po nepovedeném startu nadstavbové části si starší dorostenci Sparty spravili chuť. Po páteční domácí výhře přidali v sobotu další, když porazili pardubické Dynamo 5:3. O vítězství rozhodli svěřenci trenéra Richarda Žemličky ve třetím dějství, kdy dokázali soupeři odskočit na rozdíl dvou branek a náskok udržet až do konce utkání.

Sparta vstoupila do zápasu aktivněji, paradoxně to však byli domácí, kteří udeřili jako první. Rozlílek nabídl puk mezi kruhy volnému Martinu Kostkovi a ten svižnou ranou zamířil nad beton hostujícího brankáře – 1:0.

Brzy však bylo vyrovnáno. Za pardubickou obranu se dostal Štěpán Čech, jehož střela zapadla přesně k tyči Kulichovy branky – 1:1. Ve zbytku třetiny se už moc šancí neurodilo a tak se tohoto stavu šlo po dvaceti minutách do kabin.

Ve druhé třetině získávali sparťané čím dál pevnější půdu pod nohama a odměnou jim byla pohotová trefa Tomáše Nacházela při hře ve čtyřech, kterou zastavila až síť – 1:2.

O třiadvacet vteřin později už ale opět svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav. Osamocený Petr Antoníček dostal od Tobiáše přesný pas na brankoviště a se svou příležitostí nemohl naložit jinak, než gólově – 2:2.

Poslední dvacetiminutovka už patřila až na krátké časové úseky a ojedinělé šance domácích Pražanům. Ve 44. minutě se po sraženém nahození nejlépe zorientoval Ondrej Šišolák a uklidil puk do odkryté klece Dynama – 2:3.

O čtyři minuty později to pro Spartu vypadalo ještě lépe. Po přečíslení tři na dva uplatnil svůj důraz na brankovišti Vojtěch Kropáček, který natřikrát dotlačil kotouč za brankovou čáru snad i s gólmanem – 2:4.

Po této brance už nezbylo unaveným pardubickým dorostencům nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku. Zvýšená aktivita svěřenců trenéra Koudelky vedla ke gólu naděje, když se z dorážky při přesilovce prosadil produktivní Ondřej Matýs – 3:4.

Dynamu vlilo snížení krev do žil a nadále hrozilo před sparťanskou brankou, hostující brankář ale svou branku navzdory několika zajímavým šancím Pardubic uzavřel na sedm západů. Naopak to byli hosté v rudém, kteří měli poslední slovo. Při hře čtyř proti šesti trefil prázdnou branku Erik Čermák a bylo hotovo – 3:5.