PLZ - SPA 5:4 - Vzepětí v závěru nestačilo

7., neděle 30. 9. 2012
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Rask - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, J. Jeřábek, Marušák, Ševc - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, M. Heřman, Dvořák - Hollweg, Pitule, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Sparta: Schwarz (od 23. Neuvirth) - Philipp, Milam, Gawryletz, Krstev, Vallin, Husák (od 29. D. Sobotka), D. Kočí - Ton, Bahenský, I. Rachůnek - Tenkrát, J. Hlinka, Pacovský - Jánský, Foster, S. Treille - Simon, Luňák, Forman. Trenéři: Žemlička a Votruba.
Branky a nahrávky: 7. Vlasák (Slovák, Martin Straka), 16. Martin Straka (Vlasák, Jan Kovář), 22. Dvořák (Balej), 23. Hollweg (Lev), 45. Balej (Heřman) - 6. Simon (Gawryletz, Forman), 41. Pacovský (I. Rachůnek), 45. Bahenský (Luňák, Vallin), 58. Foster (Tenkrát, Milam). Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Hollweg - D. Kočí oba 5 min. do konce utkání, Krstev 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5613. Střely na branku: 46:33. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4.
P l z e ň - Atraktivní přestřelka na ledě Západočechů opět nedopadla pro sparťany bodovým ziskem. Ve třetí třetině sice předvedli velké vzepětí sil, když dokázali stáhnout plzeňský náskok až na rozdíl jediné branky, ale na vyrovnání už nedosáhli. Holešovické tak může těšit alespoň vítězný pěstní souboj Davida Kočího s Ryanem Hollwegem.

Už po odehrané jediné minutě se posila Plzně z NHL Tuukka Rask představil domácímu publiku pěkným zákrokem, když vychytal šanci Jaroslava Hlinky. Plzeň se oklepala, zvýšila aktivitu a odměnou jí byla úvodní přesilovka duelu. Tu ale nevyužila a naopak krátce po návratu pražského hříšníka inkasovala z hole Travise Gawryletze.

Radost hostům nevydržela dlouho. Za půl minuty se totiž do útoku vydala Strakova formace a Tomáš Vlasák se krásnou střelou pod horní tyčku postaral o vyrovnání. Pražané následně pohrdli více než půlminutovou dvojnásobnou přesilovkou, a tak přišel trest v podobě druhého gólu Plzně - v přesilovce Vlasák našel osamoceného Martina Straku, který v 16. minutě poslal Plzeň do vedení.

Skóre se po začátku druhé části měnilo brzy a to rovnou dvakrát ve prospěch Plzně. Nejprve Michal Dvořák objel branku a procedil puk mezi Schwarzovými betony. Po další půlminutě se trefil Ryan Hollweg. Po této brance vystřídal v brance Marka Schwarze Neuvirth.

V dalších minutách se hra kouskovala po různých malých roztržkách a soubojích. Sparta ale získávala na síle a byla víc a víc důraznější.

Výsledkem byla branka Dominika Pacovského z úvodu třetí třetiny - od něhož se odrazila Luňákova střela. Ve 45. minutě pak zápas zpestřil pěstní souboj Kočího a Hollwega u střídačky domácích, který vyzněl lépe pro sparťanského bijce.

Oba hráči sice zamířili do kabin, ale Kočího představení Spartu nakoplo. Třetí gól Sparty vstřelil jen chvíli po skončené bitce Zdeněk Bahenský. Sparta se pak do domácích zakousla a na Raska pálila ze všech možných i nemožných úhlů. Nicméně čerstvá posila Plzně prokazovala čest svému jménu a stála oporou za plzeňskou obranou.

Tři minuty před třetí sirénou vypálil od modré Tenkrát, Rask jen vyrazil a ze vzduchu trochu s baseballovým nádechem napálil puk do sítě Alex Foster. Už tak náročnou cestu za vyrovnáním ale vlastním barvám ztížil Hlinka, který putoval na trestnou lavici. Domácí odehráli přesilovku dobře takticky, dokonce si vynutili 13 vteřin před koncem faul Krsteva a s přehledem uhájili tříbodovou výhru.

Jan Votruba (Sparta): Mrzí nás, že jsme už počtvrté v řadě prohráli o jeden gól. Druhý gól jsme dostali z přesilovky, na kterou jsme se důkladně připravovali. Věděli jsme o tom, že je to velká plzeňská zbraň první pětky. Ve druhé třetině nám soupeř odskočil v začátku na rozdíl tří gólů a to pro nás vůbec nebylo dobré. Ve třetí třetině jsme ale zlepšili pohyb, byl tam od nás dobrý forčekink a bojovnost. Tím jsme se dotáhli na jeden gól. Bohužel jsme se zbytečně připravili faulem o možnost hrát power play.

Michal Straka (Plzeň): O výsledku utkání rozhodl začátek druhé třetiny, kdy jsme dvěma góly v rozmezí dvou minut odskočili Spartě na 4:1. Celkově nám druhá třetina vyšla, protože jsme soupeře přestříleli 17:5. Utkání jsme si zkomplikovali ve třetí třetině. Stalo se nám to už poněkolikáté za sebou. Tentokrát nám pomohlo, že se Sparta v závěru připravila o možnost power play dvěma fauly. Jinak to ještě mohlo být s výsledkem všelijaké. Z brankáře Raska byla cítit jistota a mančaft podržel.