SPA - C20 2:0 - Reprezentanti Dubu ani Štefla nepřelstili

přát., čtvrtek 6. 9. 2007
Sparta - Česká republika "20" SPA - C20
Sparta: Duba (41. Štefl) – Ptáček, Jerofejevs, Mrázek, Hanzlík, Nedvěd J. , Protivný, Cunik – Zelenka, Vaic, Štrba – Netík, Sivek, Dragoun – Langhammer, Havel, Hromas – Švagrovský, Podlešák
Česká republika "20": Daneček - Rybecký, Růžička David, Jebavý, Trončinský, Schmidt, Kořínek, Višňák, Kollman - Kupec, Mrňa, Havran - Nahodil, Růžička Vladimír, Sklenář - Sýkora, Brunec, Ondráček - Kuběna, Budínský, Bláha
Branky a nahrávky: 31. Štrba (Hromas), 58. Zelenka (Ptáček). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 200.
Beze svých největších hvězd porazila Sparta v předposledním přípravném utkání českou reprezentaci do 20 let 2:0. První branku se však Holešovickým podařilo vstřelit až ve druhé třetině, kdy se trefil Martin Štrba. Necelé tři minuty před koncem pojistil vedení domácích Jiří Zelenka.

Do utkání nastoupili domácí bez několika opor. Vykoukal, Ton, Melichárek i Petr Nedvěd dostali od kouče Výborného volno.

Zápas začal poněkud vlažně. V tréninkovém tempu se do první šance dostali domácí až v 6. minutě, to v oslabení zachytil špatnou rozehrávku sparťan Cunik, ale jeho střela z dálky skončila pouze v náruči Danečka. V 11. minutě měl doposud největší šanci mladíků Trončinský, avšak z pravého kruhu poslal puk pouze do připraveného Duby. To byl na dlouhou dobu poslední moment, který zabraňoval několika desítkám diváků ve spánku. Do dalšího ohrožení soupeřovy svatyně se dostali sparťané až v 19. minutě, když zrovna hráli přesilovku. Jaroslav Mrázek však z bezprostřední vzdálenosti minul. Danečka nepřekonali o pár sekund později po křižném pasu ani Dragoun s Havlem, jenž svojí teč usměrnil pouze do zadního hrazení.

Kdo si myslel, že druhá třetina začne akčněji než ta první, ten se zmýlil. Nikdo se nikam nehrnul, sparťané v klidu kontrolovali hru. V 27. minutě se ve velké šanci ocitl Langhammer, leč zblízka se mu nepodařilo překonat mladého brankáře Danečka. I další šance skončila podobně, jen s tím rozdílem, že se ji nepodařilo využít Netíkovi. Necelou minutu po polovině utkání se diváci dočkali prvního gólu. Hromas poslal za bránou touš Martinu Štrbovi, sparťanský forvard si vybruslil k pravému kruhu a střelou ze strany poslal Spartu do vedení. Po obdržené brance se začali dostávat do šancí i reprezentanti. Mrňa už už unikal sám na Dubu, v poslední chvíli ho ale nedovoleně zastavil Jaroslav Nedvěd. V dobrých příležitostech se pak ocitli Budínský, Kupec a Růžička, ale ani jeden z nich nebyl schopen Dubu překonat. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.

Do poslední části hry se do sparťanské klece postavil místo Duby Martin Štefl. Ale ani on mnoho práce neměl. Když už si mladíci vypracovali nějakou šanci, většinou netrefili bránu. Příkladem by mohl být Havran, který neproměnil v dobré pozici mezi kruhy. O pár minut později sice Vladimír Růžička mladší branku trefil, avšak nastřelil pouze Šteflovo břicho. V 52. minutě pak nenápadnou střelou trefil Kupec tyč! Poté již převzali otěže zápasu definitivně Holešovičtí. V 54. ještě Sivek svou dělovkou z mezikruží neuspěl, veterán Zelenka už byl o chvíli později úspěšnější. Po Ptáčkově nahrávce si po rychlém průniku podél mantinelu nabruslil až před brankáře a nekompromisní střelou pod víko zvýšil na 2:0. Žádné větší drama se již nekonalo, a tak po šedesáti minutách svítil na tabuli konečný výsledek 2:0.

Po dohodě trenérů následovaly po skončení duelu tréninkové nájezdy. Na straně domácích jeli Netík, Sivek, Langhammer, Švagrovský a Havel, přičemž první a poslední exekutor své pokusy proměnili. Na straně reprezentantů se úspěšně proměněným nájezdem nemohl pochlubit nikdo.