SPA - CHM 4:0 - První vítězství s nulou!

12., neděle 18. 10. 2015
Sparta - Chomutov SPA - CHM
Sparta: Pöpperle – Čajkovský, Barinka (A), Piskáček, Eminger, Hrbas, Mikuš, Polášek – Kumstát (A), Pech, Sabolič – Buchtele, Hlinka (C), Přibyl – Hamilton, Cingel, Réway – Klimek, Černoch, Kudrna. Trenér: Josef Jandač.
Chomutov: Kopřiva - Rutta, Drtina (A), Rýgl, Dlapa, Redlihs, Jánošík, Blaha, Trefný - Pospíšil, Červenka, Vondrka (C) - Hovorka, Růžička, Sklenář - Květoň, Dušek, Hřebejk (A) - Kaše, Kämpf, Tomica. Trenér: Vladimír Růžička.
Branky a nahrávky: 2. Piskáček (Buchtele, Přibyl), 14. Cingel (Réway), 18. Hlinka (Kudrna, Eminger), 36. Buchtele (Přibyl, Hlinka). Rozhodčí: Svoboda, Šír - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6409. Střely na branku: 27:24. Průběh utkání: 4:0. Nejlepší hráči zápasu: Pöpperle - Červenka.
V duelu s extraligovým nováčkem šli sparťané do vedení už po minutě, kdy je poslal do vedení obránce Jan Piskáček. Do konce první třetiny se prosadili ještě Lukáš Cingel a Jaroslav Hlinka, v té druhé přidal čtvrtou trefu Jan Buchtele. Chomutovští Piráti naopak nedokázali za celých 60 minut nalézt recept na skvěle chytajícího Tomáše Pöpperleho, který si připsal první čisté konto v sezoně.

Sparta vstoupila do zápasu proti svěřencům trenéra Ružičky nejlépe, jak jen mohla. Po minutě hry přešel Buchtele s kotoučem do útočného pásma a naservíroval ho do mezikruží Janu Piskáčkovi, který překonal Kopřivu střelou k tyčce.

Severočeši mohli o několik chvil později vyrovnat, když z předbrankového prostoru prověřoval Pöpperleho pozornost zcela osamocený Vladimír Růžička, sparťanský gólman měl ale situaci pod kontrolou.

Diváci v O2 areně sledovali atraktivní souboj. Šancí byla k vidění spousta na obou stranách kluziště. Necelých sedm minut před koncem první dvacetiminutovky vybojoval puk za chomutovskou svatyní Réway a adresoval ho Lukáši Cingelovi před bránu, který bez problému zavěsil do sítě.

Pražané stihli ještě v téže třetině navýšit vedení na 3:0. Kudrna unikl po pravé straně, přihrál na druhou stranu ujíždějícímu Jaroslavu Hlinkovi, a ten zakončil do odkryté části klece.

Sparťané měli hned v úvodu druhé periody namále, Červenka mohl jen litovat, že netrefil poskakující kotouč do odkryté brány. Piráti se dlouho snažili o snížení skóre, spoustu příležitostí k tomu měli v přesilových hrách, využít je ale nedokázali. Největší překážkou byl pro chomutovské hokejisty Pöpperle, který v bráně doslova čaroval.

Naopak Sparta početní výhody patřičně využila, když Přibyl našel před bránou Jana Buchteleho, jenž doslova propasíroval kotouč pod Kopřivovými betony za brankovou čáru.

Přesilovku pět na tři rozdělenou do závěru prostřední části a začátku třetí třetiny svěřenci trenéra Jandače nezužitkovali. Velkou příležitost měl následně Buchtele, jemuž Hlinka přihrál do mezikruží, prvně jmenovaný ovšem trestuhodně přestřelil.

Po zbytek utkání už domácí pouze kontrolovali výsledek. Sparta si nad Piráty připsala výhru 4:0, na níž měl velkou zásluhu Tomáš Pöpperle, který si připsal první čisté konto v letošní sezóně.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Měli jsme výborný vstup do utkání. První třetina byla zcela jasně v naší režii. Pro další vývoj utkání bylo stěžejní ubránění dvou přesilových her Chomutova a náš čtvrtý gól. Jsme velice rádi, že Tomáš Pöpperle udělal nulu. To je další bod, který kvitujeme velice s povděkem.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): Věděli jsme, že Sparta hraje doma výborně a připravovali jsme se na to. V první třetině jsme po taktické stránce absolutně nesplnili to, co jsme chtěli. Udělali jsme hrubé chyby. Až od druhé třetiny jsme hráli to, co jsme chtěli. Ale tak zkušený mančaft jako Sparta už si to pohlídal, hrál zodpovědně a zaslouženě vyhrál.