SPA - KLA 6:3 - Rytíři odjíždějí s prázdnou!

30., neděle 9. 12. 2012
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Neuvirth - Pilař, Sičák, Gřegořek, Milam, Philipp, Vallin, Krstev - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - I. Rachůnek, Přibyl, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.
Kladno: Chábera - Majeský, Doudera, L. Procházka, Piskáček, D. Růžička, Černošek, Macholda, Mocek - Jágr, Plekanec, Patera - Kuchejda, Melka, Dalecký - Hlaváč, Dragoun, Kuchler - Lukáč, Eberle, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Branky a nahrávky: 1. J. Hlinka (P. Ton), 12. Hovorka (Sekáč, Philipp), 32. Bahenský (Krstev, Jánský), 33. P. Ton (Pacovský, Milam), 58. Hovorka (Broš, Sekáč), 60. Broš (P. Ton, Neuvirth) - 21. Jágr (Hlaváč, Patera), 29. Hlaváč (Jágr, Plekanec), 53. Patera (D. Růžička, Hlaváč). Rozhodčí: R. Svoboda - Horinek, J. Svoboda. Vyloučení: 4:8, navíc Pilař (SPA) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 10 247. Střely na branku: 40:33. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3.
P r a h a - Napotřetí to vyšlo! Sparťané dokázali na domácím ledě porazit kladenské Rytíře v čele s hvězdami NHL Jágrem a Plekancem. Svěřenci kouče Jandače vedli po první třetině už 2:0, Kladno sice zvládlo vyrovnat, nicméně trefy Bahenského a Tona, které od sebe dělilo jen 16 sekund, opět vrátily domácím klid. Na konečném triumfu se hned dvěma brankami podílel Marek Hovorka.

Sparta do zápasu vstoupila výborně. Petr Ton obral o puk na modré Jágra. Svou šanci sice neproměnil, ale po další chybě kladenského obránce skóroval Jaroslav Hlinka. Běžela třicátá vteřina utkání. Ty další vteřiny a minuty plynuly bez výraznějších šancí. Do vedení 2:0 šla Sparta v přesilové hře ve 12. minutě. Sekáč poslal přesnou přihrávku skrze brankoviště na Marka Hovorku a ten poslal puk za Cháberu. Závěr první třetiny si Sparta zkomplikovala dvojnásobným oslabením.

Pokračující dvojnásobnou výhodu Kladno využilo už po 15 vteřinách druhé třetiny. Jaromír Jágr si vyjel z rohu a poslal za Neuvirtha přesnou přihrávku Hlaváče. O chvíli později si Chábera příliš vyjel proti Formanovi, ten ale puk poslal těsně mimo. Na 2:2 vyrovnával v přesilovce 29. minutě Jan Hlaváč, mezi obránci mu opět na milimetr přesně přihrál Jágr.

Sparta i přes vyrovnání hrála dál rychle a agresivně a výsledkem byla tyčka Jaroslava Hlinky v polovině zápasu a hned ve 32. minutě vedoucí branka Zdeňka Bahenského, který trefil díru mezi Cháberovými betony. A kladenský gólman je neměl řádně sklapnuté ani o 16 vteřin později, kdy mu stejným místem prošla střela Petra Tona, který ujel obráncům Kladna a poslal Spartu do vedení 4:2.

Zbytek třetiny patřil Spartě. V posledních vteřinách sice Kladno v přesilovce hodně tlačilo a Neuvirth se ocitl na zádech daleko mimo klec, na brankové čáře ho ale zaskočil Dominik Pacovský.

Sparta byla lepší i v úvodu třetí části. Na Kladnu ležela deka, a tak víc práce měl jednoznačně Chábera. Kladnu na výkonu nepřidalo ani vyloučení Eberleho ve 49. minutě. Pak se ale kladenský výkon zlepšil. Hlaváčův únik musel těžkým zákrokem likvidovat Neuvirth a v 53. minutě pak Pavel Patera snížil na rozdíl jediné branky, když zužitkoval přihrávku Davida Růžičky přesně k tyčce.

To ale bylo ze strany Kladna v utkání všechno. Marek Hovorka se podruhé v zápase trefil v 58. minutě v přesilové hře, když využil obrovský prostor, který mu v pásmu nechala obrana Kladna. Do prázdné branky pak v poslední minutě zápasu zpečetil výhru 6:3 Michal Broš – asistenci u tohoto gólu si připsal i Michal Neuvirth.

Jan Votruba (Sparta): Měli jsme výborný vstup do utkání, dobrý pohyb a šli do vedení 2:0. Poté jsme si to ale zkomplikovali tím, že jsme byli hodně vyloučení a Kladno srovnalo. Myslím, že utkání se zlomilo v tom, že jsme opět odskočili od dvě branky na 4:2. Ve třetí třetině už jsme vůbec nefaulovali, hráli pořád v pěti a fauly tam mělo naopak Kladno.

Petr Tatíček (Kladno): Z naší strany byl začátek velice špatný, což se projevilo i na skóre. Po třetině jsme si trošku promluvili do duše, bylo to vidět, dostali jsme se do hry a hru prakticky až do konce zápasu vyrovnali. Bohužel jsme však udělali řadu zbytečných faulů, Sparta nás potrestala a to vidím jako základ naší prohry. Musíme promluvit k hráčům, protože ty fauly, to je nedisciplinovanost. A vyvodíme z toho určitě nějaké důsledky.