SPA - KVA 3:4sn - Spartu srazila oslabení

II/26, sobota 3. 3. 2018
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Mičán – Bureš, Najman J., Bláha, Tůma, Havlín, Prchal, Pika, Gajdoš – Najman M., Prymula, Pšenička, Dani, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt, Čech, Vitouch.
Karlovy Vary: Kašpar – Zavřel, Stejskal, Kořán, Kosina, Klejna, Záruba, Novák – Holub, Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Prošek, Karbulka, Jiskra, Fečo.
Branky a nahrávky: 3. Flídr (Havlín, Pika), 17. Vitouch (Dani, Bureš), 26. Arnošt (Prymula, Bláha) – 7. Novotný (Kořán, Novák), 48. Záruba (Zavřel, Maydl), 59. Jiskra (Klejna), rozh. náj. Maydl. Rozhodčí: Hornáček – Karda, Krátký. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:3. Diváci: 43. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.
Předposlední kolo nadstavby extraligy mladšího dorostu přisoudilo pražské Spartě Karlovy Vary, které do hlavního města přicestovaly den po vítězství v Liberci. Body se jim nakonec podařilo ukrást i Holešovicích, kde domácí přetlačily v nájezdech. Pražané sice ještě na začátku třetí části vedli o dvě branky, nakonec však berou pouze bod.

Na úvodní branku utkání nemusela Tipsport arena čekat dlouho. Hosté sice měli od začátku zápasu na ledě mírnou převahu, jako první se ale prosadili domácí – po dvou minutách hry otevřel skóre prudkou ranou z první Matěj Flídr. Následovali dvě oslabení Sparty, přičemž to druhé bylo pro ní fatální. Během něj totiž ránu Petra Kořána mimo dosah Jana Mičána tečoval David Novotný a bylo vyrovnáno. Stav 1:1 ovšem do konce třetiny nevydržel. V sedmnácté minutě se totiž z prudké akce prosadil David Vitouch a poslal tak domácí do přestávky s jednobrankovým náskokem.

Na Vitouchův zásah na začátku druhé části navázal dělovkou od modré Dominik Arnošt a propast, ve které se hosté nacházeli, tak byla najednou o něco větší. I přes to se však nehodlali vzdát a hnali se za vyrovnáním – v devětadvacáté minutě zahrozil z úniku Radek Prošek, ovšem Mičán byl připraven jeho zakončení čelit. Energii nepomohlo ani následné vyloučení Marka Bláhy za podražení a po dvou třetinách tak v Bubeneči platil stav 3:1.

Pražané ve třetím dějství doplatili na svou nedisciplinovanost. Vykázání Ondřeje Pšeničky z kluziště za sekání přineslo snížení na 2:3, o které se postaral Richard Záruba. Dvě minuty před koncem základní hrací doby, když už to vypadlo, že si domácí nakonec ze zápasu odnesou všechny body, přišla pro Karlovarské obrovská šance – domácí šli kvůli zdržování hry opět do čtyř. Hosté příležitost srovnat chytli za pačesy, odvolali brankáře a obrovský nápor na domácí klec nakonec v branku přetavil Vít Jiskra. Šedesát minut tedy o vítězi nerozhodlo, následovalo prodloužení.

V nastaveném čase měli sice drtivou převahu sparťané, zdaleka největší příležitost skórovat ale měla západočeská dvojice Záruba – Klejna, jenže druhý jmenovaný nakonec těsně před brankou pouze promáchl. Zápas se přelil až do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější hosté a ti si tedy z Prahy odvezli bod navíc. Autorem jejich vítězného nájezdu byl Michal Maydl.