SPA - KVA 6:3 - Junioři přehráli Energii

9., pátek 6. 10. 2017
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Hofmann – Mrkvička, Jeřábek, Eliáš, Hanuš, Karoch – Arnošt, T. Jandus, Schwamberger, Rousek, Fabiánek, Bílek, Eg Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský. Trenér: Pavel Geffert.
Karlovy Vary: Grančarov – Přibyl, Pajk, Brabec, Vápeník, Hrůša, Kala, Klejna Vodička – Chodounský, Horký, Tlačil, Rezek, Salnikov, Slabý, Pastyřík, Šála, Bečka, Petrov, Halberštát, L. Procházka. Trenér: Pavel Arnošt.
Branky a nahrávky: 23. Chlouba (Dubský, Hanuš), 26. Pejchal (Mrkvička, Karoch), 33. Rousek (Kropáček), 37. Kropáček (Dubský), 52. T. Pšenička (T. Jandus), 58. T. Jandus (Rousek, Eliáš). Rozhodčí: Vokřál - Hynek, Svobodová. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 56. Střely na branku: 43:45. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3.
V rámci devátého kola DHL Extraligy juniorů nastoupili sparťané na svém ledě proti karlovarské Energii. Utkání se začalo lámat ve druhém dějství, kdy svěřenci trenéra Pavla Gefferta hned čtyřikrát udeřili. Ve třetí třetině se ještě prosadili Tomášové Pšenička a Jandus, kteří svými dvěma trefami definitivně pohřbili naděje hostujícího celku na bodový zisk.

Sparťané nastoupili proti Karlovým Varům téměř v identické sestavě jako v utkání s Kladnem. V obranných řadách došlo k jedné výrazné změně, Martina Janduse totiž nahradil jeho parťák Radek Jeřábek. Absentoval i kapitán Sebastian Janda, který přihlížel na utkání jen z tribuny. Pražanům však tento fakt moc nepomohl, jelikož úvodní minuty patřily celku z Karlových Varů. Hosté si vybojovali tři přesilové hry, sparťané jen jednu. Avšak nic to neměnilo na tom, že stav po první dvacetiminutovce byl bezbrankový.

V prostřední části se tempo hry srovnalo a byli to sparťané, kdo jako první v utkání udeřil. Kropáček poslal puk na Jaroslava Chloubu, který si věděl rady a poslal touš za gólmanova záda. Za pár minut bylo na sparťanské střídačce zase o něco veseleji, když dvoubrankový náskok domácích vystřelil Tadeáš Pejchal. Radost holešovického výběru ale netrvala příliš dlouho, jelikož o několik vteřinek později snížil hostující Jan Tlačil. Uběhlo jen pouhých 12 sekund a skóre na světelné tabuli ukazovalo dvě dvojky. Michal Horký převzal puk a dopravil ho do sparťanské klece.

Hra se poté přelévala ze strany na stranu a dalším, kdo se zapsal do střeleckých statistik, byl domácí Lukáš Rousek. Sparťanský útočník ve spolupráci s Kropáčkem překonal karlovarskou defenzivu již potřetí. Zanedlouho bylo ale opět vyrovnáno, jelikož třetí zásah Západočechů měl na svědomí Lukáš Procházka. Před začátkem druhé přestávky však došlo ještě k jednomu posunu ve skóre. Útočník Vojtěch Kropáček obdržel příhru od Dubského a nakonec vsítil rozdílovou branku.

V závěrečné periodě se už jen prosazovali domácí borci. V 52. minutě rozjásal domácí lavičku sparťanský rychlík Tomáš Pšenička, pro kterého to byla už pátá trefa v tomto ročníku. S blížícím se koncem utkání si Holešovičtí vybojovali ještě jednu početní výhodu, během které udeřil rychlonohý forvard s třináctkou na zádech Tomáš Jandus. To je celkový sumář gólového skóre, které vyznělo lépe pro Pražany. K dalšímu honu za body vyjíždějí sparťané příští týden na led Litvínova.

Jiří Zelenka (HC Sparta Praha): "Z mého pohledu to bylo hodně urputné utkání se šťastným koncem pro nás. Ze začátku zápasu jsme měli veliké problémy s proměňováním šancí. Naštěstí se nám to ve třetí třetině podařilo prolomit. Myslím si, že obecně v celém zápase jsme se tlačili do branky více než náš soupeř. To byl hlavní rozdíl. Jsme strašně rádi, že během volna můžeme v klidu potrénovat a bude to klidnější. Klukům bych chtěl poděkovat za parádní výkon, musíme v tom pokračovat."

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): "Utkání mělo úroveň. Myslím si, že jsme dvě třetiny se Spartou odehráli velice vyrovnaný zápas. Ve třetí třetině si troufám tvrdit, že se projevil větší důraz domácích při zakončení, proto asi zaslouženě vyhráli a mají tři body. Jak říkám, Sparta byla lepší, prokázala důraz a víceméně i šikovnost v zakončení, a proto dle mého názoru dnes vyhrála."