SPA - LET 7:1 - Starší dorost na úvod vítězný

1., pátek 8. 9. 2017
Sparta - Letňany SPA - LET
Sparta: Mičán – Bureš, J. Najman, Tůma, Vorobjev, Pika, Lis, Klapka, Gajdoš – M. Najman, Prymula, Kasanda, Dani, Flídr, Smola, Arnošt, Čech, Vitouch. Trenér: Richard Žemlička.
Letňany: Hamalčík – Štěpánek, Schönbauer, Zedek, Krutil, Pelant, Hlinka, Lytvynov, Riley – Nárovec, Kyclt, Valdhans, K. Pejchal, Soukup, Bespalchenko, Srbek, Slavík. Trenér: Jiří Seidl.
Branky a nahrávky: 8. M. Najman (Gajdoš, Prymula), 13. Arnošt (Čech), 14. Flídr (Dani, Gajdoš), 26. Smola (M. Najman, Arnošt), 37. Dani (Čech, J. Najman), 53. Gajdoš (Prymula, Arnošt), 60. Prymula (Arnošt) - 59. Riley (Slavík, Krutil). Rozhodčí: Čáp - Svatopluk, Kettner. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. Střely na branku: 44:15. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
Úvodní zápas nové sezony za sebou mají i starší dorostenci Sparty. Svěřenci zkušeného trenéra Richarda Žemličky nasázeli svému pražskému sokovi sedm branek, přičemž inkasovali jen jedinkrát. Výhru režíroval především útočník Dominik Arnošt, který jednou skóroval a hned třikrát nahrával svým spoluhráčům na gól. I díky jeho zásluze mohou Holešovičtí slavit vítězství.

V úvodních minutách hry měli mírnou převahu hosté z Letňan, ale svoji aktivitu nedokázali přetavit v gólovou radost. Paradoxně však první dvě přesilové hry měli k dispozici domácí. V té první obrana Letňan ještě odolala, ve druhé početní převaze už ovšem kapitulovala! Obránce Gajdoš vybídl ke skórování Matouše Najmana a útočník s rudým dresem se již nemýlil a otevřel skóre tohoto duelu. Tímto gólem dostali sparťané klid na své hole a v následujících minutách přišly další dva góly. Nejprve rozjásal střídačku Dominik Arnošt a za necelé dvě minuty mohl sparťanský tým slavit znovu, když zamířil do černého Matěj Flídr. Holešovičtí si tak odnesli do kabin luxusní třígólový náskok.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Po pěti odehraných minutách prostředního dějství rozvlnil Hamalčíkovu síť nováček ve sparťanském dresu Jan Smola, který zařídil čtvrtý zásah v hostující svatyni. Vzápětí se začalo na obou stranách trošičku více vylučovat, což jednoznačně prospělo sparťanům. Necelé čtyři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky přibouchl pátý hřebíček do rakve Letňanských Miroslav Dani, a skóre tak vyznívalo jasně pro domácí výběr.

Výrazně se přiostřilo až ve třetí třetině, kdy oba týmy jely, jak se říká, na krev. Na další gól si však napjatí diváci v aréně museli počkat do 53. minuty, kdy se v rovnovážném počtu hráčů na ledě prosadil zadák František Gajdoš. Když místní hlasatel zahlásil poslední dvě minuty závěrečné části, mohly slavit už také Letňany. Přesilovou hru pět na čtyři zužitkoval John Riley, díky němuž si hosté připsali alespoň čestný zásah. Poslední slovo v tomto utkání měli ovšem sparťané, když v čase 59:25 přidal další a zároveň konečný zářez forvard Patrik Prymula. Následně domácí borci v klidu dokráčeli k první tříbodové výhře v novém ročníku.

Jiří Katz (HC Sparta Praha): "Myslím si, že jsme byli svědky kvalitního utkání. Na to, že šlo o první zápas nové sezony, to mělo slušnou úroveň. Hrálo se ve vysokém tempu. Jak ze strany Letňan, tak i náš tým hodně bruslil. Prvních pět minut byli hosté poněkud živější, možná, že nás tím trošku překvapili. Naštěstí nás do hry dostaly přesilové hry, ve kterých jsme byli lepší. Troufám si tvrdit, že už od stavu 3:0 jsme začali hru kontrolovat. Druhá třetina byla podobná. Zde jsme také moc nepřipustili soupeři nějaké výraznější šance, což bylo důležité. Navíc jsme se mohli opřít o skvěle chytajícího brankáře, který nás v klíčových momentech podržel.

Před třetí třetinou jsme si řekli, co budeme hrát. Bylo dobré, že jsme začali brankou na 6:0. Poté mě malinko mrzí snižující gól, protože náš brankář by si čisté konto určitě zasloužil. Dostali jsme bohužel branku v oslabení, těch bylo v tomto utkání z naší strany hodně. Na tom zapracujeme. V příštím zápase v Liberci si na to musíme dát pozor, jelikož by to nebylo dobré nechávat se poměrně často vylučovat. Liberec je dost zkušené mužstvo, takže tyto prohřešky mohou hrát velkou roli. Chci pochválit všechny kluky, hráli jsme týmově. Každý z nich nechal na ledě všechno, myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě."