SPA - LIB 2:3 - Sparťané na úvod podlehli Tygrům

II/1, pátek 2. 2. 2018
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Wolf – Janda, Simotics, Sedliský, Eliáš "A", Hanuš – Jandus T., Schwamberger, Fabiánek, Bílek, Komárek, Larsen, Procházka, Pejchal, Chlouba, Pšenička, Dubský "C", Wojnar.
Liberec: Polášek – Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Benák "A", Žůrek, Starosta "A" – Rychlovský, Holenda, Průžek "C", Vlach, Piroutek, Burda, Kotyza, Žemba, Bouřil.
Branky a nahrávky: 19. Bílek (Komárek), 25. Schwamberger (Wojnar, Janda) – 9. Žemba (Průžek, Holenda), 11. Piroutek (Burda), 11. Žemba (Rychlovský, Holenda). Rozhodčí: Pavlovič – Tasch, Marek. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 45:32. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
V 1. kole nadstavbové části DHL Extraligy juniorů hostili sparťané liberecké Bílé Tygry. Pražany stál tříminutový výpadek v první třetině body. Mezi 9. a 12. minutou se hosté prosadili hned třikrát, a ačkoli domácí po zbytek utkání určovali hru, dokázali vstřelit jen dvě branky. Proto hostům tento gólový počin nakonec stačil na ubránění tří bodů.

Do utkání vstoupila mnohem lépe domácí Sparta, po střele Dubského zvonila tyč, na Pšeničku si počkal brankář Polášek. A tak to byli hosté, kteří otevřeli skóre zápasu. Jan Žemba se z rohu natlačil až před brankoviště a zasunul puk pod Wolfa. Zanedlouho byl rozdíl ještě větší. Ránu ze skrumáže pouze vyrazil svým levým betonem gólman domácích před volného Radima Piroutka, který zakončoval do odkryté klece. A když už se zdálo, že nemůže být pro sparťany hůř, inkasovali potřetí. Jan Žemba našel recept na domácí již podruhé. Obě branky dělilo pouhých 18 sekund.

Po následném oddechovém čase Sparty se hra opět vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách. Pšenička takřka ze stejné pozice jako z úvodu nezasunul puk za Poláška, po střele Wojnara dokonce požadoval u rozhodčího Schwamberger gól. Ten přišel až po šanci hostí. Rychlovský nejdříve neuklidil volný kotouč na brankovišti mezi tři tyče, avšak na druhé straně byla o minutu později už k vidění branka. Pokus Komárka šťastně tečoval Adam Bílek a před koncem třetiny alespoň zmírnil nepříznivý stav.

Podobně jako v první třetině i do té druhé vstoupili sparťané aktivněji. Zatímco v úvodní dvacetiminutovce jejich počáteční převaha branku nepřinesla, tentokrát tomu bylo jinak. Wojnarova nahrávka našla na středu volného Tomáše Schwambergera, který tvrdou ranou uklidil kotouč do pravého horního rohu branky. A o dvě minuty později tato formace opět zahrozila. Střelec druhého gólu Sparty nyní v koncovce přesný nebyl. V první půlce periody hýřili domácí mnohem lepším pohybem a Tygři jen vyhazovali.

První pořádný zákrok si Wolf připsal až ve 30. minutě, pokus Libereckých ale bezpečně kryl. V dobré šanci se ocitl Wojnar, avšak přihrávku Schwambergera nedokázal usměrnit. Celou třetinu doprovázely tvrdé střety obou týmů, nicméně sudí Pavlovič ruku nezvedl ani jednou. Do poslední části se tak šlo za nepříznivého stavu pro Pražany 2:3.

Třetí třetina patřila domácím. Hned v její druhé minutě ujel Larsen, jeho backhandovou kličku si Polášek pohlídal. Celých dvacet minut Sparta obléhala branku soupeře, vyrovnávací gól měl dvakrát na své hokejce Pšenička, ovšem dvakrát proti němu stála lapačka libereckého muže pod maskou. V poslední minutě ležel puk úplně volně v brankovišti hostů, ale nikdo ho nedokázal za červenou čáru dostat, a jelikož už žádná branka nepadla, tři body si z Prahy odvezli Bílí Tygři z Liberce.