SPA - LIT 4:1 - Juniory vrátila do formy výhra nad Litvínovem

22., sobota 26. 11. 2016
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Wolf – Jandus M. (A), Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Vandas, Sedliský, Kafka, Kern, Jandus T. (C), Svoboda, Seniov, Kulda (A), Pejchal, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar. Trenér: Pavel Geffert
Litvínov: Chour (41. Havlík Š.) – Macháč, Franc (A), Havlík D., Březák (C), Brzek, Dvořák, Kučera, Schmidmayer, Drašar, Bečvář, Vébr, Bárdoš, Fencl, Pecka, Horák, Jícha. Trenér: Robert Reichel
Branky a nahrávky: 11. Jeřábek (Janda, Dubský), 26. M. Jandus (Svoboda, Kern), 34. Kulda (T. Jandus, Krátký), 34. Svoboda (Kern, Jeřábek) – 44. Bečvář (Fencl). Rozhodčí: Bejček – Komárek, Klouček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 118. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Sparťanský výběr do dvaceti let má za sebou dvaadvacáté kolo, které sehrál proti týmu z Litvínova. V první třetině měli hosté dobrý tah na bránu a utkání celkově probíhalo ve vysokém tempu. Ovšem byla to naopak Sparta, komu se podařilo otevřít skóre. Hokejisté z Litvínova se sice snažili seč mohli, ale sparťané jim v průběhu prostřední periody pořádně zatopili pod kotlem, když přidali další tři góly. Hosté nakonec skóre upravili na smířlivější výsledek 4:1 pro Spartu.

Oba týmy začaly poměrně zprudka. Úvodní vhazování vyznělo lépe pro sparťany, puk se ale o okamžik později usadil na hokejkách hráčů Litvínova a ti se jej okamžitě jali vystřelit. Jako první Wolfa prověřil Franc, puk se ale zasekl kdesi v chumlu hráčů stojících před sparťanským gólmanem. Na druhé straně se kanonýru Martinu Jandusovi podařilo z vyhraného buly ve vlastní třetině ubruslit až do prostoru kruhů na opačné straně kluziště, odkud pálil na gólmana hostí. Brankovou konstrukci ke své smůle minul.

Po vyčerpaných deseti minutách základní hrací doby se před litvínovskou klecí strhl závar, ze kterého hosté vyvázli bez větší újmy jen o chlup. Neoddychli si ale nadlouho, protože o chvíli později se Radku Jeřábkovi podařilo využít neklidné situace v prostoru brankoviště a přehodit puk žabičkou přes gólmanův beton.<úp>

Po pěti odehraných minutách druhé třetiny projela sparťanskou střídačkou další vlna nadšení, když se krásnou trefou přímo do černého předvedl Martin Jandus. Domácí se vezli na pohodové vlně dál a v průběhu čtyřiatřicáté minuty o sobě dali vědět znovu, a to hned dvakrát. Nejprve proměnil Vojtěch Kulda, kterému stačilo kotouč jen jemně usměrnit do nehlídaného růžku brankové konstrukce, a v těsném závěsu za ním skóroval i Martin Svoboda, ten předvedl akci rychlou jako blesk a v utkání došlo k zásadnímu zlomu.

Chemici vstoupili do poslední třetiny s tím, že je potřeba najít a obhájit ztracenou čest. Wolf si v úvodu závěrečného dějství připisoval plusíky za vychytané střely, ta ve čtyřiačtyřicáté minutě jej ale překonala. Po projektilu Jana Bečváře se sice ohnal lapačkou, puk mu ale nečekaně prolétl těsně nad napraženou rukou přímo do sítě. Hosté tak přeci jen kosmeticky upravili nelichotivý výsledek.