SPA - LIT 6:4 - Junioři ovládli přestřelku s Litvínovem

29., pátek 5. 1. 2018
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Wolf – Janda, Simotics, Mrkvička, Sedliský, Eliáš (A), Jeřábek, Karoch, Hanuš – T. Jandus, Schwamberger, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Larsen, Komárek (A), Chlouba, Kropáček, Dubský (C), Wojnar. Trenér: Pavel Geffert.
Litvínov: Orct – Š. Havlík, Urbánek, Machač, Franc (A), D. Havlík, M. Havlík, Dvořák, Starý – Kučera, Kordule, Drašar, Bečvář, Vopat, Bárdoš (C), Pecka, Ineman, Krsek, Jícha (A). Trenér: Radek Mrázek.
Branky a nahrávky: 15. Janda (Kropáček, T. Jandus), 23. Jeřábek (Janda, Kropáček), 30. Jeřábek, 36. Nacházel (Eliáš, Larsen), 49. Wojnar (Sedliský, Kropáček), 60. Wojnar – 21. Bečvář (Jícha), 30. Bečvář (Drašar, Jícha), 36. Franc (Jícha), 40. Jícha (Bárdoš). Rozhodčí: Micka – Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 39:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 6:4.
Ani jednou v zápase s Litvínovem sparťanští junioři neprohrávali, přesto nakonec museli o vítězství bojovat do posledních vteřin. Druhou výhru svěřenců kouče Gefferta nad Severočechy v aktuální sezoně, pojistil pět vteřin před koncem zásahem do prázdné branky Jakub Wojnar.

Navzdory deseti vstřeleným brankám se utkání Sparty s Litvínovem rozjíždělo pomalu. V prvním náznaku šance se až v jedenácté minutě ocitl domácí Wojnar, ale puk nahozený před brankoviště v rozhodující chvíli promáchl. Skóre se poprvé měnilo v patnácté minutě. Nepřehledné situace před gólmanem Orctem využil volný Sebastian Janda, který pohotově uklidil odražený puk do litvínovské branky.

Herně vyrovnaná první třetina nakonec mohla skončit i vyrovnaným výsledkem. Dvacet vteřin před pauzou však hosté nedokázali využít únik tří na jednoho. Na konci rychlé kombinace byl obránce Urbánek, jeho střelu však domácí gólman Wolf senzačně zastavil vytrčeným betonem a sparťanská obrana již následně dokázala uklidit puk do bezpečí.

Druhá třetina již nabídla zcela jiný obrázek. Již po necelé minutě se hosté usadili na delší dobu v útočném pásmu a křížná střela Jana Bečváře zapadla přesně do pravého dolního rohu Wolfovy klece. Sparta, která se pak na několik minut dostala pod tlak soupeře, si však z ojedinělé příležitosti vzala vedení zpět. Přízemní střelu Jandy tečoval přesně mezi betony Radek Jeřábek a bylo to 2:1. Zmatek v obraně domácích krátce před polovinou duelu však znamenal další srovnání. Sparťané si nedůrazně přihrávali před vlastním brankářem, což opět potrestal osamocený Jan Bečvář. Gólostroj druhé třetiny nebral konce a prakticky ihned po buly se po rychlé akci prosadil znovu domácí Radek Jeřábek.

Druhá třetina nabídla skutečně hokej ve vysokém tempu, které nepolevovalo ani v jejím závěru. Poprvé v zápase šla Sparta do dvougólového vedení, když se další přesnou tečí prosadil Tomáš Nacházel a zdálo se, že domácí půjdou do trháku. Jejich nadšení však ještě do přestávky zmrazili hostující Martin Franc a v čase 39:49 v přesilové hře díky důrazu v předbrankovém prostoru Josef Jícha. Ve třetí třetině se tak mělo začít znovu "od nuly".

V závěrečné části to dlouho vypadalo, že za delší konec budou tahat hostující hráči, v největší Jíchově šanci sparťany zachránilo břevno! Hrdinou zápasu se však nakonec ukázal být domácí Jakub Wojnar. Ten nejprve tvrdou střelou převážil znovu skóre na stranu Pražanů a v závěrečné power play hostů pak střelou přes celé kluziště zajistil svému týmu tři body.