SPA - LIT 8:5 - Mladší dorostenci opět brali výhru

II/9, čtvrtek 12. 1. 2017
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Černý – Bureš (A), Truhlář, Bláha, J. Najman, Slavíček, Gurjevskij, Zemčenkov, Kumpošt – Prymula, Čermák, Barinka (C), Rubeš, Obadal, Gluzman, Klimo, Vitouch, M. Najman.
Litvínov: Zelenka – Baláž, Kitzberger, Háva, Najman, Kroupa, Miškovič, Žítek – Fišer, Jindra, Limanovský, Stehlík, Beran, Slavík, Kysela, Myšák, Šarlinger, Skuhrovec.
Branky a nahrávky: 8. Barinka (Čermák, Bureš), 16. Obadal (Rubeš), 19. Klimo (Vitouch), 29. Čermák (Kumpošt, Truhlář), 32. Slavíček (Čermák, Bláha), 40. Prymula (Kumpošt), 45. Obradal (Rubeš), 52. Gluzman (Najman, Obadal) – 7. Stehlík (Baláž, Šarlinger), 27. Kysela (Jindra, Myšák), 35. Limanovský (Beran, Fišer), 39. Šarlinger (Baláž), 41. Myšák (Kysela, Háva). Rozhodčí: Jechoutek – Ovsík, Marek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Střely na branku: 41:41. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:4, 6:4, 6:5, 8:5.
Mladší dorostenci Sparty nastoupili k domácímu utkání proti Litvínovu v rámci nadstavbové části 9. kola soutěže. Do zápasu vstoupili špatně, prohrávali 0:1, avšak rychle si vybudovali náskok 3:1, se kterým i odcházeli o první přestávce do kabin. Potom se skóre několikrát měnilo, Severočeši snížili na 2:3, ale za chvíli opět prohrávali a to dokonce 2:5, ani to je však nepoložilo a zvládli se do utkání vrátit. Jenže sparťané prokázali lepší odolnost a dotáhli utkání do vítězného konce. Nakonec přestřelka jak na „divokém západě". Sparta brala výhru 8:5.

Sparta narazila na Litvínov podruhé v nadstavbové části Extraligy mladšího dorostu a podruhé z toho byla výhra. Tentokráte se ale vítězství rodilo v bolestech. Severočeši pořád dotahovali a dostávali tím domácí pod tlak. Ti ovšem nakonec ukázali vnitřní sílu a utkání zvládli.

První třetinu načali sparťané přesilovou hrou, ve které se nijak zvlášť neprosadili. Od začátku zápasu však domácí ukazovali výborný přechod přes střední pásmo a rychlou hru v tempu. Přesto jako první inkasovali. Severočeši dali pěkný gól po cílené teči do pravého horního rohu. Střelcem se stal Lukáš Stehlík. Neuběhly ani dvě minuty a na tabuli svítilo vyrovnané skóre 1:1. Branku dával Marcel Barinka. Nicméně bylo vidět, že Litvínov nepřijel hrát odevzdaně, naopak domácí dostával často do úzkých a vytvářel si dobré šance.

V půli první části měli hosté početní výhodu, při které domácím pěkně zatopili. Nejdříve rána z dálky, pak dorážky, poté ještě dlouhý pobyt ve třetině. Litvínov měl pak dokonce takovou šanci, až si domácí střídačka pořádně oddechla. Pražané ovšem nejsou žádný průměrný tým, v sezoně ještě nenašli přemožitele, a tak zabrali a do konce první třetiny nasázeli protivníkovi z podkrušnohoří ještě dva góly. Autorem branky na 2:1 byl Jiří Obadal, Třetí gól přidal Michal Klimo. První perioda končila za stavu 3:1 pro domácí Spartu.

První minuty druhé části opanovali domácí, kteří několikrát zahrozili, avšak gólově to nevyjádřili. Jenže chemici se nepoložili a dali kontaktní branku, na 2:3 snižoval Vojtěch Kysela. Hosté se ani nenadáli a už prohrávali zase o dvě branky. Sparťan Erik Čermák vystřelil naprosto přesně, gólmana Zelenku překonal ranou pod vyrážečku. Domácí po vstřelené brance nepolevili, nýbrž ještě přidali a dobrý výkon korunovali pátým gólem. Střelcem byl Josef Slavíček.

Místo klidného dohrání druhé třetiny, přišly dva góly hostů z Litvínova. Ti se rozhodně nechtěli smířit s nepříznivým výsledkem. Jedenkrát skóroval Prokop Limanovský, jedenkrát Jakub Šarlinger a Litvínovští dali jasně najevo, že ve třetí periodě bude o co hrát. Jen 39 vteřin před sirénou ještě domácí rozjásal Patrik Prymula. Do šaten se šlo za stavu 6:4 pro domácí.

Ve třetí třetině předvedl překrásné sólo Jan Myšák, který obhodil obránce, provedl blafák z jedné strany na druhou a překonal brankáře Černého. Bláznivý zápas pokračoval, neuběhlo ani pět minut a Sparta zvýšila vedení na 7:5. Trefil se Jiří Obadal. Litvínov ale nepřestával se svou sympatickou hrou a nadále útočil, avšak chyběla tomu efektivita. Navíc Spartu podržel brankář Černý.

Poslední branku utkání vstřelil Simeon Gluzman, nebyla z kategorie nejhezčích, ale ty platí rovněž. V dalším průběhu utkání si Severočeši zahráli dvě přesilové hry, avšak ty už je do utkání nevrátily. Sparta třígólový náskok udržela a zápas vyhrála 8:5. Tři body tedy zůstávají doma, v Praze. Pražané v této sezóně ještě nepoznali prohru.