SPA - MBL 4:2 - Starší dorost opět vítězný

10., sobota 7. 10. 2017
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Švehlák – Bureš, Najman J., Tůma, Vorobjev, Pika, Lis, Klapka, Gajdoš – Najman M., Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Kropáček, Obadal, Flídr, Smola, Arnošt, Čech, Vitouch.
Mladá Boleslav: Dusil – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška, Beneš, Červenka, Hovorka, Imlauf – Vasilev, Schulz, Šípek, Dobša, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Švec, Moravčík, Jelínek.
Branky a nahrávky: 38. Kropáček (Pšenička, Vitouch), 44. Arnošt (Čech, Kropáček), 48. Arnošt (Čech, Kropáček), 59. Arnošt (Kropáček) – 13. Šípek (Moravčík), 47. Schulz (Dobša, Novák). Rozhodčí: Souček – Karda, Kučera. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Jeden den po vítězství v derby nad Slavii šli sparťané opět do akce, tentokrát se představili na domácí půdě. Jejich soupeřem byla Mladá Boleslav, kterou již jednou v letošní sezóně porazili. I přes to, že jako první šli do vedení hosté, se svěřenci Richarda Žemličky dokázali zvednout a svého soka pokořit i podruhé, opět v poměru 4:2. Starší dorost si tak už pátým vítězstvím v řadě pojistil průběžné první místo ve skupině, druhý Liberec na něj ztrácí šest bodů.

Sparťané nezahájili utkání proti Mladé Boleslavi úplně šťastně – už pětačtyřicet sekund po úvodním vhazování byl za sekání vyloučen František Gajdoš a domácí se tak museli hned ze začátku zápasu bránit. S oslabením si však nakonec poradili bez větších obtíží a nějakou dobu po něm jsme sledovali vyrovnanou hru, přičemž mírnou převahu si udržovali bruslaři. Kolem desáté minuty se začala jejich aktivita stupňovat a v čase 12:42 se jim jí povedlo přetavit v úvodní branku, kterou po kolapsu domácí defenzívy vsítil Jakub Šípek. Boleslav dále kontrolovala hru až do konce první periody, vstřelit další gól se jejím hráčům však nepodařilo. A to i přes to, že měli po úvodním zásahu ještě jednu přesilovku.

Ve druhé části pak hrála prim zase pražská Sparta, která se téměř celou dvacetiminutovku snažila do mladoboleslavské klece poslat vyrovnávací trefu. Povedlo se jí to až v samotném závěru, do té doby zvládal výborný Adam Dusil v bráně lvů všechny jejich pokusy likvidovat. Ani hosté nebyli v prostřední třetině úplně bez šance, snad největší příležitost za ně skórovat měl v osmatřicáté minutě v úniku Jelínek. Jen o pár vteřin později však museli Mladoboleslavští lovit puk ze své vlastní sítě, když z pravého kruhu vyrovnal Vojtěch Kropáček. Do poslední periody se tak šlo za stavu 1:1.

Čekání na první gól třetí třetiny nebylo dlouhé, už tři minuty a šest sekund po prvním hvizdu poslal Spartu do vedení Dominik Arnošt. Na branky byla závěrečná perioda opravdu bohatá – dvě minuty po Arnoštovi bylo opět vyrovnáno díky Michaeli Schulzovi, jehož ránu z kruhu nedokázal Švehlák vykrýt, a minutu a půl na to znovu vedli domácí po druhém gólu Dominika Arnošta. Pro sedmnáctiletého útočníka Sparty byla třetí dvacetiminutovka povedená, jelikož v padesáté deváté minutě se mu povedlo potvrdit vítězství domácích do prázdné klece lvů a zkompletovat tak svůj hattrick. Pražané tak vyhráli duel 4:2.

Jiří Katz (HC Sparta Praha): "Jsme strašně šťastní, že jsme to utkání zvládli, jelikož se pro nás od začátku nevyvíjelo úplně příznivě. Myslím, že rozhodla druhá třetina, kde nás skvělými zákroky podržel brankář a díky němu jsme přežili několik šancí soupeře. Pak jsme dvě minuty před koncem periody vyrovnali a věřili jsme, že to utkání dokážeme zlomit a že vyhrajeme. Vstup do třetí části se nám vydařil, podařilo se nám skórovat. Záhy jsme sice inkasovali, ale poté se nám silou vůle a týmovou prací podařilo vstřelit ten třetí gól a zbytek zápasu ubojovat. Doufám, že toto vítězství kluky povzbudí a že na něj příští týden navážeme."