SPA - MBL 9:2 - Junioři zadupali Mladou Boleslav

27., sobota 17. 12. 2016
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Hofmann – Jandus M., Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben (C) – Kern, Jandus T., Svoboda, Seniov, Maršoun, Safin, Kulda (A), Pejchal, Chlouba, Krátký, Dubský.
Mladá Boleslav: Groh (41. Krofta) – Mattis, Mašek (C), Uřidil (A), Šanko, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Krejčík, Flynn, Veselý, Kučera, Bednařík, Jindra.
Branky a nahrávky: 6. T. Jandus (M. Jandus, Pejchal), 19. Kulda (T. Jandus, Svoboda), 21. T. Jandus (Kulda), 33. Kern (Safin), 37. Kern (Pejchal), 40. Kern (T. Jandus, M. Jandus), 43. Dubský (Maršoun, Janda), 55. M. Jandus (Svoboda), 58. Maršoun (Dubský) – 25. Marček (Musliu, Flynn), 39. Musliu (Kuncek, Uřidil). Rozhodčí: Souček – Ovsík, Marek. Vyloučení: 6:7. Využití: 5:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 47. Střely na branku: 48:25.
Junioři slaví zatím nejvyšší výhru v sezoně! Sparťané tak po ne úplně vydařeném utkání s Libercem předvedli, v jaké parádní formě jsou schopni nastoupit na led. Kromě toho také ukázali svoji nezlomnost, na regeneraci totiž neměli ani jeden den. Hattrick si postupně vystřelil Jan Kern, o dva z gólů se zasloužil Tomáš Jandus.

Po sedmadvacátém kole odehraném proti libereckým Bílým Tygrům se sparťanské juniorce podařilo otočit list. Do konce první třetiny vedla domácí Sparta o dvě branky. Ta první přilétla do mladoboleslavské sítě v šesté minutě, když Tomáši Jandusovi nahrál jeho bratr Martin a sparťanský ostrostřelec dorazil kotouč do volného prostoru brankoviště. V devatenácté minutě navýšil Vojtěch Kulda. Groh se už už natahoval po střele, která ale přišla nečekaně z jiného úhlu a prolétla mu nad napřaženou rukou. Gólman jen chňapl do prázdna.

Tomáš Jandus objevil nekrytý prostor mezi třemi tyčemi ani ne minutu po úvodní siréně ohlašující začátek druhé periody. Tentokrát využil chyby domácí obrany, která nedbale zanechala osiřelý kotouč před vlastním gólmanem. Soupeř tentokrát zareagoval tím pro sebe nejlepším možným způsobem a David Marček v přesilovce snížil na rozdíl dvou branek.

Sparťané ale brzy opět odskočili, prosadil se Jan Kern. Při jeho první brance mu asistoval Safin, který prorazil cestu skrz bránící hráče. Mezitím se Groh Kernovi příhodně položil a sparťan tak s koncovkou do prázdné brány neměl problém. Domácí z dobrého tlaku po vstřelené brance nepolevili a Jan Kern tak mohl vypálit o čtyři minuty později znovu. Sparta se tak po jeho zásluhách posunula do čtyřbrankového vedení a koncert stále nebyl u konce.

V devětatřicáté minutě řádil mladoboleslavský talent s albánskými kořeny Kroni Musliu, který po chybě domácích snížil na méně ostudné tříbrankové manko. To ale ještě netušil, jaký tím rozpoutá kolotoč. Martin Jandus poslal dlouhý pas na svého bratra Tomáše a puk se dostal až na hokejku Jana Kerna, který se stačil prosadit pouhé dvě vteřiny před koncem prostřední dvacetiminutovky. Jedna z talentovaných nadějí Sparty tak z utkání vytěžila hattrick.

Domácí Maršoun ujel ve třiačtyřicáté minutě po ose postranního mantinelu, přebruslil celé hřiště a nahrál na Martina Dubského, který po akci tři na jednoho prostřelil mladoboleslavského gólmana mezi betony. Martin Jandus nemínil zůstat za svým dvojčetem pozadu a nikým nehlídán prosvištěl podél mantinelu. Svoji okružní jízdu pak zakončil osmým sparťanským gólem.

Poslední slovo měl v zápase Petr Maršoun, který na svoji hokejku dostal už několik gólových šancí. Na využitou příležitost si ale musel počkat až do osmapadesáté minuty zápasu, kdy osud mladoboleslavských hráčů zpečetil devátou brankou.