SPA - MHK 2:4 - Junioři nezvládli duel s Hradcem Králové

30., pátek 6. 1. 2017
Sparta - Mountfield HK SPA - MHK
Sparta: Hofmann – M. Jandus, Janda, Eliáš, Jeřábek, Duben, Vandas – Kern, T. Jandus, Svoboda, Seniov, Maršoun, Safin, Kulda, Pejchal, Krátký, Komárek, Dubský, Wojnar.
Mountfield HK: Bartozel – Hroudný, Kynčl, Gaspar, Šalda, J. Moník, Lier, Bureš – Dufek, Zahradník, Pažourek, Štohanzl, Hnik, Dvořák, F. Moník, Hofman, Řepík, Hidveghy, Chalupa.
Branky a nahrávky: 31. Dubský (Duben, M. Jandus), 58. M. Jandus (T. Jandus, Kern) – 20. Dufek (Hnik, Štohanzl), 25. Dvořák (Bureš, Kynčl), 26. Štohanzl (Hnik), 47. Hroudný (Zahradník, Hofman). Rozhodčí: Škrobák – M. Svoboda, Štětina. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 35:41. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
Sparťané narazili na soupeře postaveného níže v tabulce, avšak zápas brzo nabral směr, jaký si sparťané nepřáli, a ani přes mohutný finiš srovnat nedokázali. Nechali si hru příliš ztížit několika oslabeními a malér byl na světě. Východočeši rozhodli o výhře ve druhé třetině, kdy vstřelili dvě branky. O vítěznou trefu se postaral Štohanzl.

Sparta se ve 30. kole DHL Extraligy juniorů prakticky nedostala ke hře, jakou chtěla praktikovat. Hradec byl sice v tabulce pod ní, a proto se čekalo, že Pražané budou pány ledu, ale opak byl pravdou! Třetinu začali lépe domácí, když si vytvořili první šance. V šesté minutě se předvedl tahoun sparťanské ofenzívy Komárek, ale nabídnutou šanci nevyužil. Pražané hráli jen v první třetině čtyři oslabení, což bylo to znát. Častá oslabení nabourala sparťanskou hru a Hradec našel na Pražany recept. Východočeši sice čtyři početní výhody v první části nevyužili, ale i tak se jim podařilo skórovat, a to když už se všichni viděli v šatnách, popřípadě fanoušci na teplém čaji, Hradec dal totiž gól v čase 19:54. Prosadil se Aleš Dufek.

Druhá perioda začala pomaleji. Oba týmy vystřídaly několik šancí a příležitostí. Pak přišla dvacátá pátá minuta a začaly se dít věci. Hradec k velké nevoli sparťanů zvýšil na 2:0, gól vsítil Jaroslav Dvořák. A to nebylo všechno! Hosté svůj nápor zdvojnásobili a za 55 sekund přidal třetí branku Martin Štohanzl. To už se začala nad Prahou stahovat mračna. Sparťanský trenér byl po této smrtící minutě hodně rozezlený. Hradci se naopak s pohodlným náskokem začalo lépe dýchat a na ledě bylo jedno mužstvo. Pražané ale nesklonili hlavy a na střídačce se pořádně nabudili, křik byl slyšet až venku před halou. Těsně před půlkou druhé třetiny se nechal vyloučit hradecký Gaspar a Sparta trestala. Martin Dubský dal Spartě naději gólem na 1:3. Na ledě se vše otočilo a pány ledu byli Pražané. Jenže se ozvala stará známá bolest, vyloučení a následné oslabení. Jedno ve 33. minutě, další ve 37. minutě. To rozhodí vaši hru, ať chcete nebo ne.

Třetí třetina začala lépe opět pro domácí výběr. Ten vyvíjel větší snahu se skóre něco udělat. Ve 44. minutě předvedl bravurní zákrok sparťanský strážce branky Hofmann. Poté přišla přesilová hra Pražanů. V té domácí sice Mountfield přehrávali , avšak to hlavní, tedy vstřelit branku, se jim nepovedlo. Hradec hrál v pěti jen devatenáct vteřin, což mu ale stačilo na zvýšení náskoku na 4:1. Trefil se Kryštof Hroudný. V celkovém součtu branka ne vítězná, ale uklidňující a velmi důležitá. Domácí měli na tři branky nějakých třináct a půl minuty. Kouč domácích Pavel Geffert si vzal time out a zkusil hru v šesti. Tah to byl dobrý. Branka na 2:4 přišla, ale příliš pozdě. Jejím autorem byl nejproduktivnější sparťan v lize Martin Jandus. Na další góly se už sparťané nezmohli, a tak podlehli efektivnějšímu soupeři 2:4.