SPA - MHK 3:1 - Starší dorost má opět formu

II/3, pátek 16. 12. 2016
Sparta - Mountfield HK SPA - MHK
Sparta: Škorpík – Haš, Vízner, Tůma, Hadamczik, Havlín, Hanuš – Čermák, Vitouch, Švarc, Šišolák, Barinka, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pšenička.
Mountfield HK: Dvořák – Muška, Voňka, Pohl, Krištof, Šalda, Jelek, Jonáš, Kukla – Šedivý, Sklenář, Mašín, Síla, Pažourek, Matouš, Havelec, Jakubec, Štohanzl, Vaňát, Hašek, Maršík.
Branky a nahrávky: 36. Pšenička (Hadamczik, Šišolák), 43. Nacházel (Švarc, Havlín), 50. Arnošt (Kropáček, Vízner) – 22. Štohanzl. Rozhodčí: Lacina – Svoboda, Hynek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 33:29.
Vzpomínky na nevydařený výjezd do Zlína a Třince, kdy starší dorostenci inkasovali v obou případech po pěti brankách, jsou pryč. Výhra proti hradeckému Mountfieldu je vzpružila a dostala zpátky do sedla. Sparťané byli v první třetině zápasu draví a toužili po gólech, branka ale ne a ne přijít. Skóre otevřel naopak soupeř, kterého sparťané hbitě umlčeli. Domácí rychle srovnali tempo a v posledním dějství proměnili své šance ještě dvakrát.

V první třetině sparťané rozehráli dobrý koncert. Na góly sice nedošlo a stejně tomu bylo i na straně soupeře, sparťané ale pro vstřelení úvodní branky udělali vše. Domácí přenášeli puk, zkoušeli hostujícího gólmana z různých úhlů. Nic na něj nebylo platné.

Další průběh zápasu nasvědčoval tomu, že sparťané na své energii ubrali. Soupeři toto polevení tlaku neuniklo a záhy toho využil. Ve dvaadvacáté minutě bylo skóre otevřeno Martinem Štohanzlem, který svým projektilem nejprve zabrnkal na jednu z bočních tyčí. Domácí tým ještě chvíli tápal, aby mohl v šestatřicáté minutě prostřednictvím kanonýra Ondřeje Pšeničky prozřít. Ten svým golfákem upravil skóre na 1:1.

Nevyrovnané rozložení sil sparťanů se do posledního dějství už nepromítlo. Tomáš Nacházel navýšil v třiačtyřicáté minutě poté, co si jeho tým utvořil další nebezpečný tlak. Pohlídat jednobrankové vedení by ale nebylo snadné, a tak ho o sedm minut později Dominik Arnošt pro jistotu utvrdil třetí brankou. Přímo v Dvořákově výhledu inkasoval přihrávku Kropáčka, kterou mu stačilo jen usměrnit za záda v tu chvíli zmateného gólmana.