40., úterý 26. 1. 2016
Sparta - Olomouc SPA - OLO
Sparta: Novotný – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Netík (A), Přibyl, Buchtele – Hamilton, Klimek, Sabolič – Forman, Hlinka (C), Kumstát (A) – Kudrna, Pech, Dragoun. Trenér: Josef Jandač.
Olomouc: Konrád – Vyrůbalík (C), Skrbek, Staněk, Houdek, Ondrušek (A), Jaroměřský – Buc, Herman, Laš (A) – Eberle, Řípa, Vodný – Skladaný, Húževka, Mikúš – Pekr, Rác, Holec. Trenér: Zdeněk Venera.
Branky a nahrávky: 23. Sabolič (Čajkovský), rozh. náj. Netík – 9. Laš (Skrbek). Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Hynek, Belko. Vyloučení: 5:6. Využití:1:1 . Diváci: 12355. Střely na branku: 29:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1. Nejlepší hráči utkání: Sabolič – Laš
Sparta ve vyrovnaném a bojovném utkání porazila Olomouc 2:1 po samostatných nájezdech. Hosté šli do vedení po devíti minutách hry zásluhou Laše, za Spartu na začátku druhé části vyrovnával nejlepší střelec týmu Robert Sabolič. Ve zbytku zápasu ani v prodloužení už další branka nepadla, a tak o vítězi musely rozhodnout nájezdy – v nich v osmé sérii vystřelil druhý bod pro Spartu TOMÁŠ NETÍK.

Úvod zápasu s Olomoucí začal svižně – Konrád hned v první minutě čelil Netíkovi, na druhé straně se s několika olomouckými útoky musel popasovat i Filip Novotný. Závar před svou brankou řešili Olomoučtí v páté minutě faulem, Sparta si ale v přesilovce trvalejší tlak nevytvořila. Jen o chvíli později na druhé straně fauloval Sabolič a Olomouc ve své první přesilovce v zápase skórovala – Novotného prostřelil Marek Laš.

Ubojovaný hokej nepřinášel v dalších minutách výraznější útočné akce. Po chybné rozehrávce Sparty se před Novotného ve 14. minutě dostal jeden z olomouckých hráčů, na druhé straně Pech střílel z dálky. Sparta byla od poloviny třetiny v útoku aktivnější, ale ani dojíždějící Polášek, ani Přibyl zakončující v posledních vteřinách hry akci dva na jednoho, Konráda nepřekonali.

Hned na začátku 2. třetiny byli krátce po sobě vyloučení dva hráči Olomouce a Sparta měla 20 vteřin výhodu dvojnásobné přesilovky. Nicméně až Robert Sabolič při hře 5 na 4 překonal Konráda – puk za jeho záda propasíroval z nulového úhlu podél tyčky. I dál byli sparťané v útoku aktivnějším týmem. V polovině zápasu uháněl sám na Konráda Pech, jen o chvíli později ve veliké šanci trefil olomouckého gólmana Hrbas.

V závěru třetiny pak útočná snažení Sparty zbrzdila dvě vyloučení – v tom prvním pak kapitán Olomouce Vyrůbalík překonal Novotného – gólmana Sparty ale zachránila tyč.

Do třetí části vstupovala Sparta v oslabení, to ale zvládla a hned vzápětí si sparťané sami zahráli přesilovku, kterou ale nevyužili. Do další větší šance se ve 47. minutě dostal Eminger, který přestřelil. Na druhé straně měl gól na hokejce Jakub Herman, k volnému puku v brankovišti se ale rychleji dostal Novotný. S přibývajícím časem přibývalo i bránících hráčů na modré čáře a ubývalo útočných akcí. Výjimkou z pravidla byla střela Buce a dvě šance Hlinky číhajícího u tyčky v přesilovce v závěru třetiny.

Branka nepadla ani v pětiminutovém prodloužení, kde se hrál otevřený hokej, s šancemi na obou stranách, a o vítězi tak rozhodovaly nájezdy. V nich dominovali gólmani a o druhém bodu pro Spartu rozhodl až v osmé sérii Tomáš Netík.

Děkujeme za podporu partnerům zápasu HC Sparta Praha – HC Olomouc, který se odehrál v rámci akce „Sparta vzdává hold“

vlozPartnery(1)

Josef Jandač (Sparta): "Hráli jsme proti urputnému soupeři. Olomouc hrála dobře v obranném pásmu, kde nám toho hosté moc nedovolili. Dobře hráli i v oslabení, s rychlým přístupem. Stálo nás to hodně sil. Určitě jsme chtěli vyhrát za tři body, ale ne každý zápas je posvícení. Pro nás jsou tyhle zápasy proti Olomouci nebo Boleslavi přínosnější, abychom si prověřili sílu mužstva, než zápasy, kdy nám to tam napadá a vedeme hodně. Pak se to jen dohrává."

Jan Tomajko (Olomouc): "Věděli jsme, že Sparta poslední dva domácí zápasy rozhodla v první třetině, proto jsme chtěli začít aktivněji. To se nám povedlo a vedli jsme 1:0. Celkově to byl ale vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách, který rozhodly nájezdy. S bodem jsme spokojení, hráči podali dobrý výkon."