SPA - PCE 2:1 - Sparta si vyšlápla na mistra

příp., čtvrtek 9. 8. 2012
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Sedláček – Hanzlík, Milam, Vallin, Gawryletz, Husák, Krstev - Rachůnek, Pacovský, Bahenský – Tenkrát, Hlinka, Ton – S. Treille, Přibyl, Y. Treille – Dvořáček, Simon, Tůma.
Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Sičák, Ďaloga, Benák, Drtina – Brendl, Beech, Starý – Nosek, Zohorna, Semorád – Radil, Kousal, Buchtele – Šagát, Nahodil, Cetkovský.
Branky a nahrávky: 7. Bahenský (Pacovský), 49. Tenkrát (Gawryletz) - 42. Kousal (Beech). Rozhodčí: Nečas, T. Würtherle - Charvát, M. Svoboda. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 352. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
P r a h a - Ve čtvrtém přípravném zápase se Sparta střetla s ohbájci titulu z Pardubic a do vedení šla zásluhou Zdeňka Bahenského už v 7. minutě. Hosté sice srovnali, ale ne na dlouho. Petr Tenkrát v přesilovce zajistil sparťanům skalp loňského mistra a první vítězství v přípravě.

Přípravného duelu se účastnila nová sparťanská posila Jaroslav Hlinka a na druhé straně Pavel Brendl. Od začátku zápasu bylo znát, že Sparta má v nohách už tři přípravné zápasy a je o něco rozehranější. Utkání začalo lépe pro sparťany, kteří se poprvé trefili už v sedmé minutě. Svůj první gól v novém dresu vstřelil po nahození Ivana Rachůnka Zdeněk Bahenský. Pardubičtí se pak začali přizpůsobovat domácímu tempu a několikrát ohrozili mladého Vojtěcha Sedláčka v brance domácího týmu, ovšem bez efektu.

Hostům mohlo na začátku druhé třetiny pomoci několik přesilových her, v této fázi jim ale chyběla lepší souhra. Své šance v početní výhodě však zahazovala i Sparta, nepříliš početné publikum se mnoha zajímavých hokejových akcí nedočkalo. Svěží závan do hry vnesl v poslední minutě prostřední dvacetiminutovky Petr Ton svým samostatným únikem, Martin Růžička ale nezazmatkoval a nenechal ve svých betonech žádnou mezírku.

Na začátku třetího dějství přišlo vyrovnání. První gól Pardubic v letošní sezoně vstřelil v čase 41:55 Robert Kousal. Naštěstí pro domácí odpověděl po necelých osmi minutách sparťanský kanonýr Petr Tenkrát z rychlého brejku. To ale bylo všechno. Sparta po zbytek zápasu kontrolovala hubený fotbalový náskok, který nejvíce ohrozil minutu a půl před koncem Marek Drtina. Domácí podle předpokladů využili výhodu větší rozehranosti a zaslouženě porazili aktuální mistry Extraligy 2:1.