II/1, pondělí 8. 1. 2018
Sparta - Red Bull Salzburg SPA - SLZ
Sparta: Škorpík – Bureš, J. Najman, Tůma, Havlín, Bláha, Pika, Lis, Gajdoš – M. Najman, Prymula, O. Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Smola, Arnošt, Čech, Vitouch.
Red Bull Salzburg: Mnich – Obu, Wirt, Pasanen, Hadamczik, Zündel, Alanov, Wimmer – Schütz, Rebernig, Lobach, Barinka, Varejcka, Schitz, Harnisch, Čermák, Vogt, Jentzsch, Huber, Peterka, Dube.
Branky a nahrávky: 7. Arnošt (Vitouch, O. Pšenička), 8. Dani (Čech), 18. Dani, 53. Vitouch (Arnošt, O. Pšenička) – 4. Čermák (Schitz, Barinka), 21. Alanov (Barinka), 22. Jentzsch (Schütz), 56. Alanov (Jentzsch, Čermák), 62. Barinka (Jentzsch). Rozhodčí: Bejček – Hynek, Schopf. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 72. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5.
Starší dorostenci Sparty pokračují v nevyrovnaných výkonech, kdy prohra střídá výhru. Tentokrát měli zápas výborně rozjetý, když nad rakouským nováčkem ze Salzburgu vedli 3:1, ale nesoustředěnost a malý důraz na začátku druhé třetiny je připravily o vedení. Svěřenci Richarda Žemličky jinak hráli skvěle, ale zápas nedokázali dotáhnout. V prodloužení šli totiž do oslabení a inkasovali, což přisoudilo druhý bod soupeři.

Oba soupeři se ze začátku oťukávali. Poté se dostal Arnošt do první šance Sparty, když zachytil rozehrávku hostů, výborně přečetl hru, střílel, ale ránu zblokoval obránce. Jak šel čas, úroveň utkání a jeho kvalita se stupňovaly. V čase 3:24 přišel první gól. Trefil se bývalý sparťan Erik Čermák. Ukázal, že důraz blízko branky je důležitý, a na několikrát procedil puk za gólmana Škorpíka. Pak se nechal vyloučit salcburský Varejcka a Sparta měla početní převahu. Tu nevyužila, ale v podstatě hned poté, co se vrátil hostující hokejista na led, Sparta vstřelila gól. Prosadil se Dominik Arnošt. Arnošt propasíroval gólmanovi puk u bližší tyčky. Neuplynula ani minuta a půl a Sparta šla do vedení. Druhý gól domácích dal Miroslav Dani.

Spartě otočení skóre pomohlo, najednou měla energii, kterou vkládala do soubojů, hrála zlehka, více si dovolila, sebevědomě si počínala v osobních soubojích. V dalších minutách Pražané hráli oslabení a povedlo se jim skórovat i v početní nevýhodě. Hráč s číslem 11 Miroslav Dani nelenil a jel napadat brankáře rakouského celku. Mnich nejdříve chtěl přikrýt puk, pak si to rozmyslel a chtěl ho rozehrát. Obránci ho nepochopili, puku se zmocnil sparťanský útočník a dostal ho za záda Mnicha chybujícího brankáře. Velmi příjemné vedení Sparta udržela do konce třetiny.

V úvodu té druhé hosté na nic nečekali a okamžitě se vrhli na svého protivníka, ten byl ještě duchem v kabině, a tak Salzburg vstřelil dva slepené góly. O první branku ve druhé třetině se postaral Igor Alanov, druhý zářez přidal Taro Riccardo Mario Jentzsch. Alanov zakončil rychlou akci Salzburgu, zatímco Jentzsch dal nádhernou branku. Škorpíka natáhl a jednou rukou mu puk zasunul na druhé straně. Klička, která se nazývá podle svého průkopníka Petera Forsberga, jenž jí předvedl na olympiádě v roce 1994. Jestliže chtěli hosté na soupeře vlétnout, tak se jim to povedlo maximálně, protože oba góly dělilo jen 54 sekund. To, že byla Sparta v tuto chvíli v krizi, dokreslilo vyloučení Čecha.

Ve 25. minutě se do zakončení dostal jeden ze salcburských, Škorpík ho ale báječně vyčapal, když správně zareagoval na jeho blafák a kotouč vyrazil horní částí hole. Za chvíli pálil ještě Rebernig, ale také bez úspěchu. Pak domácí zaváhali s rozehrávkou a puk jim sebral soupeř. Škorpík však s pomocí obrany situaci zvládl. Následně šel Salzburg po faulech do tří a musel se bránit. Sparta ovšem dvojnásobnou přesilovou hru nevyužila. Hráči rakouského klubu pote sehráli povedenou akci, Škorpík ji ale zastavil. Tlak Red Bullu narůstal, další branka ale nepřišla. Oba týmy přecházely rychle střední pásmo, to jakoby skoro neexistovalo. Na konci prostřední dvacetiminutovky ještě pálil jeden z domácích z výhodné pozice, jeho rána ale těsně přeletěla branku.

Třetí třetinu načali lépe domácí, ti přidali na důrazu a byli velice aktivní. Měli převahu, ale šance si moc nevytvářeli. Nevyužili ani přesilovku pět na čtyři, přestože měli šance. Salzburg hrál nediscilinovaně, až to bylo občas zarážející. V 51. minutě šli hráči rakouského klubu znovu do čtyř a za půl minuty dokonce do tří. Sparta si vzala time out. Cítila, že půjde o hodně a je třeba se připravit na takovou situaci. A tu nakonec využila přesně s koncem druhého trestu hostů, když šla do vedení 4:3. Gól vstřelil David Vitouch. Co čert nechtěl, Spartě stačilo pořádně se zaměřit na obranu, to se však lépe říká, než dělá. A Red Bull dokázal opět srovnat, v 56. minutě vyrovnal Igor Alanov. Třetina se dohrála bez gólu, a tak se šlo do prodloužení.

Sparta začala prodloužení lépe, zatlačila hosty, gól ovšem nedala. V 50. vteřině se nechal vyloučit Čech a domácí hráli oslabení tři na čtyři, v prodloužení je navíc přesilovka ještě nebezpečnější. Red Bull chvíli kombinoval, unavil sparťanskou trojici a skóroval. Marcel Barinka zvednul puk nad ležícím Škorpíkem a o vítězi bylo jasno. Prodloužení rozhodl symbolicky bývalý sparťan Marcel Barinka, nyní nejproduktivnější hráč Red Bullu v této sezoně. Sparta odešla zklamána a jen s jedním bodem.