21., pátek 16. 11. 2012
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan, Šenkeřík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš - Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Sparta: Neuvirth - Sičák, Mojžíš, Gřegořek, Vallin, Philipp, Jan Hanzlík - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský, od 31. min. navíc Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.
Branky a nahrávky: 38. Tesařík (Čajánek, Veselý), 39. Balaštík (Čajánek, Linhart) - 7. J. Hlinka (P. Ton), 8. Mojžíš (I. Rachůnek, Přibyl), 32. P. Ton (J. Hlinka). Rozhodčí: Husička, Trombík - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:8, navíc Okál, Matějíček - Bahenský všichni 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4449. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Z l í n - Sparťané potvrdili, že se jim ve na ledě Ševců daří. Zásluhou Hlinky, Mojžíše a Tona vedli už 3:0, Zlín dokázal pouze snížit na rozdíl jediné branky. Gólem a přihrávkou se na vítězství podílel PETR TON, který tak překonal metu 600 kanadských bodů v extralize!

Do zápasu na půdě, kde se jim dlouhodobě daří, nevstoupili sparťané ideálně. Už ve druhé minutě odešel na trestnou Přibyl, ale Zlínští si s přesilovou hrou neporadili vůbec dobře. Už ve hře v pěti prověřili domácí Nevirtha, který se zaskvěl zákrokem lapačkou proti střele Holíka.

Sedláček si v brance Zlína během prvních minut na puk téměř nesáhl, z první větší šance ale poté inkasoval. Petr Ton poslal puk Jaroslavu Hlinkovi, který backhandem trefil horní růžek branky. A o necelou minutu později už Sparta vedla 2:0. Ivan Rachůnek objel Sedláčkovu branku a předložil puk Tomáši Mojžíšovi, který měl před sebou odkrytou branku.

Těžké chvíle Holešovické čekaly v závěru prvního dějství, kdy se jedenáct vteřin před vypršením Philippova trestu odebral na trestnou i Vallin. Domácí hokejisté ale bránícím sparťanským hráčům výrazně ulehčili práci, když si nedokázali vytvořit žádnou větší šanci.

601.
Tolik extraligových bodů už má na kontě po vítězství ve Zlíně sparťanský kanonýr PETR TON!

Hodně blízko snížení byli Zlínští ve 26. minutě, kdy vyskočil z trestné lavice vyloučený Leška a řítil se úplně sám na Neuvirtha. Volil zakončení kličkou, ale těsně minul tyčku. Při sparťanském gólmanovi v tu chvíli stála i velká dávka štěstí.

V polovině střetnutí okořenila hru bitka mezi Okálem a Bahenským, kterou vyhál domácí hráč na body, když sparťanského útočníka povalil na led. Oba hráči vyfasovali trest do konce utkání, do šaten se za zásah do oblasti hlavy a krku před boxerskou vložkou odebral předčasně i domácí Matějíček.

Domácí po půlminutě oslabil ještě Linhart a Sparta měla početní výhodu pěti proti třem. Tu dokázal přesnou a nechytatelnou střelou do šibenice využít probouzející se kanonýr Petr Ton. Závěr druhé dvacetiminutovky ale patřil Zlínu. Neprve vymetl pavučinky v růžku Neuvirthovy branky Radim Tesařík, poté o pouhou minutu později využil vyloučení Vallina Jaroslav Balaštík.

Berani vycítili šanci a do závěrečné třetiny se vrhli s vervou. Čajánek nebezpečně pálil z mezikruží těsně vedle, Holík trefil spojnici břevna a tyče. Mladý talent Zlína byl i u další šance, kterou ale Tesařík ve svůj druhý zásah nepřetavil.

Přes množství dalších šancí a závěrečnou power play už se domácím nepovedlo vstřelit třetí branku a dotáhnout zápas alespoň do prodloužení. Sparta těsné vedení uhájila až do konce a poprvé od 16. září dokázala zvítězit na ledě soupeře.

Rostislav Vlach (Zlín): Nezachytili jsme úvod zápasu a hráli špatně. Sparta získala náskok, který jsme těžko dotahovali. Mužstvo si zaslouží pochvalu za výkon ze třetí třetiny. Bohužel jsme zápas nedotáhli k vyrovnání a možná to byl i trest za špatný začátek. Jeden bod jsme si zasloužili, nevyšlo to ale a Sparta vyhrála.

Jan Votruba (Sparta): Měli jsme dobrý vstup do utkání a dvěma góly výborně zhodnotili první třetinu, ve které jsme domácím nedali moc šancí. V dobré hře jsme pokračovali i ve druhé třetině, ve které jsme vstřelili třetí gól. Velkou gólovou šanci v přesilovce promarnil Jaroslav Hlinka. Místo abychom čtvrtým gólem odskočili, tak jsme, jak to v hokeji bývá, chybovali ve vlastní třetině. Domácí dvěma góly snížili a v tu chvíli jsme je poslali na koně. Deset minut poslední třetiny se hrálo jen u nás. Soupeř hrál výborný forčekink, se kterým jsme si nevěděli rady. Dlouhé oslabení těsně před koncem po dvojitém faulu jsme ustáli. Ve třetí třetině nás famózně podržel brankář Michal Neuvirth.