ZLN - SPA 5:2 - Starší dorost podlehl Zlínu

II/1, pátek 9. 12. 2016
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Kořének – Janošek, Gába, Dřímal, Hamrlík, Suhrada, Dluhoš, Jenáček, Marek – Dvořáček, Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Hefka, Sedláček, Dobiáš, Kristek, Leška.
Sparta: Mičán (24. Škorpík) – Haš, Vízner, Tůma, Hadamczik, Hanuš – Švarc, Šišolák, Čížek, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Prymula, Čech, Vorobjev, Pavel.
Branky a nahrávky: 4. Světlík (Kočica, Dluhoš), 20. Kočica (Hefka, Hamrlík), 23. Hefka (Dluhoš, Hamrlík), 24. Dvořáček (Jenáček, Světlík), 56. Marek (Dřímal, Janošek) – 5. Šišolák (Prymula, Čížek), 36. Gnusin (Šišolák). Rozhodčí: Netopil – Hübl, Hubáček. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Starší dorost nedokázal navázat na skvělou bilanci z posledních utkání a v pátečním zápase na ledě Zlína prohrál 2:5. Sparťané sice rychle zareagovali na první inkasovaný gól a vyrovnali, dále byl duel ale v režii zlínských hráčů. Do Prahy se tedy vracejí svěřenci trenéra Žemličky bez bodu.

Úvod zápasu vyšel o něco lépe domácímu týmu. Už po třech minutách rozjásal své spoluhráče Lukáš Světlík, který se postaral o první gól. Sparťané se však rychle oklepali a za minutu a půl zásluhou Ondreje Šišoláka vyrovnali. Nerozhodný stav vydržel téměř do první přestávky, pak se ovšem ukázal Jonáš Kočica, který využil přesilovku a poslal zlínské mužstvo do vedení.

Začátek druhé třetiny se ukázal být rozhodujícím momentem utkání, neboť Zlínští se v rozmezí čtyřiašedesáti vteřin dvakrát trefili v početní výhodě a odskočili Spartě na rozdíl tří branek. Nejprve se prosadil Vlastimil Hefka, o chvíli později ho napodobil Kryštof Dvořáček. Hosté na tuto sprchu reagovali výměnou brankáře – Jan Škorpík nahradil dosavadního pána sparťanského brankoviště Jana Mičána. Do přestávky pak ještě Jegor Gnusin snížil na 2:4 z pohledu hostů a dodal svému týmu špetku naděje.

V poslední třetině si však zlínští mladíci výsledek pohlídali a nedovolili Spartě ani kontaktní branku, natož vyrovnání. Svůj náskok naopak ještě zvýšili, a to díky Janu Markovi, který svou střelu umístil přesně pod horní tyčku branky. Poslední minuty utkání provázela poněkud vyhrocená atmosféra doplněná o několik ostrých střetů, ovšem na výsledku to již nic nezměnilo. Sparťané tak nenavázali na dobrou formu a Zlínu podlehli.