SPA - KOM 4:3sn - Junioři vyhráli na nájezdy

II/15, sobota 26. 1. 2019
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Škorpík – Truhlář, Bláha, Pavlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Prymula, Dani, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Kuracina, Vágner, Arnošt, Gluzman, Čech, Vitouch.
Kometa Brno: Micka – Holemý, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Snášel, Minárik, Meluzín, Škvrně, Malý, Kadlic, Primožič, Bartes.
Branky a nahrávky: 7. Čech (Prymula, Prchal), 33. Dani (Slavíček), 51. Havlín (Gajdoš), 65. Slavíček – 2. Kunc (Kadlic, Kowalczyk), 19. Kučeřík (Svozil, Minárik), 54. Malý (Kadlic, Kunc). Rozhodčí: Sýkora - Kotlík, Kučera. Vyloučení: 5:6, navíc Kowalczyk (KOM) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Sparťanská juniorka se v 15. kole skupiny o play off utkala s brněnskou Kometou, kterou zdolala až v samostatných nájezdech. Po většinu zápasu byl k vidění zcela vyrovnaný hokej korunovaný brankami na obou stranách. Utkáno dospělo do prodloužení, které vyvrcholení zápasu nepřineslo, a tak se muselo rozhodnout v dovednostních soutěžích. Tam domácím bod navíc vystřelil Josef Slavíček.

Do zápasu vstoupili jednoznačně lépe hosté, kteří už po minutě a šestnácti vteřinách dokázali skórovat. Hlavní zásluhu na prvním úspěchu měl Michal Kunc, který pohotovou střelou z levé strany prostřelil Škorpíka. V šesté minutě sparťané dostali možnost první přesilové hry, a tu se jim podařilo využít. Prymula nahodil puk od modré čáry a jeho nahození vyrazil brněnský brankář pouze před sebe, kde puk za jeho záda dostal Štěpán Čech. Střelec prvního sparťanského gólu měl ovšem také podíl na druhé brance Komety, když díky jeho vyloučení se Kometa dostala opět do vedení. Svozil přihrál na modrou čáru Radku Kučeříkovi, jehož dělovka skončila v levém horním rohu Škorpíkovy brány.

Druhé dějství přineslo tlak domácích za vyrovnáním. Pražané dostali v této periodě možnost hrát třikrát přesilovku, a jednou dokonce i pět na tři, ale tu se jim ale využít nepodařilo. Množství šancí ze strany domácích přibývalo, za což byli odměněni vyrovnávací brankou, kterou zaznamenal ve třicáté třetí minutě Miroslav Dani, když po střele Slavíčka dorazil kotouč do zcela odkryté brány. Po vyrovnávací brance vyfasoval hostující Kowalczyk dvě minuty za držení, k nimž přibyl také desetiminutový trest za nesportovní chování. Sparťané měli velkou šanci jít poprvé v zápase do vedení, avšak to se jim nepodařilo. Těsně před druhou sirénou měl slibnou šanci domácí Vágner, jenž se ocitl sám před bránou soupeře, jeho šanci ale zhatil brankář Micka.

V úvodu poslední dvacetiminutovky se hosté mohli dostat opět do vedení, kdyby dvojice Minárik - Škvrně dokázala naplno potrestat chybu v rozehrávce domácích. Zanedlouho hosté měli na ledě o jednoho hráče navíc, když se sparťanský Prymula provinil hákováním. Početní výhodu ale nezužitkovali. Za pár minut domácí rozvlnili síť v brněnské brance potřetí, a poprvé se tak ujali vedení v zápase, když využil přesilovou hru Ondřej Havlín. Jeho projektil Micka neviděl, poněvadž mu výtečně clonil ve výhledu Arnošt. I přes velký tlak domácích ale přišel třetí zásah v podání hostí, když pokus Michala Kunce přes clonu hráčů neviděl tentokrát Škorpík. Kometa mohla z tohoto zápasu vytěžit plný bodový zisk, kdyby ale Meluzín necelou minutu před koncem zápasu proměnil samostatný unik v gól.

V následném pětiminutovém prodloužení se obě mužstva položila do závěrečného náporu. Na straně domácích orazítkoval tyč po velmi povedené střele Arnošt. Na druhé straně se hosté dostali do samostatného úniku, a znovu to byl Meluzín, který ale ani na druhý pokus nenašel mezírku mezi betony Škorpíka. Zápas tedy dospěl do samostatných nájezdů, kde se rozhodlo až v páté sérii, když svůj nájezd proměnil Josef Slavíček, a zajistil tak svému týmu zisk dvou bodů z tohoto zápasu.

Tobiáš Slavíček (asistent trenéra HC Sparta Praha): "Podali jsme rozhodně lepší výkon než ve včerejším utkání proti Vsetínu, ale stále nám chybí herní pohoda z první části sezony. Kometa měla po většinu utkání více ze hry, ale výkon Škorpíka a velká bojovnost nakonec vedly k zisku dvou bodů, za což jsme velmi rádi. Dva body jsou více než dobré."

Jan Zachrla (hlavní trenér HC Kometa Brno): "Myslím, že jsme dnes nebyli horším týmem. Vzhledem k tomu, kolik máme bodů my a Sparta, tak to měl být asi jednoznačný zápas, ale musím říci, že jsme jim byli rovnocenným soupeřem. Góly, které jsme inkasovali, potrestal soupeř na základě našich chyb, které jsme my naopak nepotrestali, a tudíž v prodloužení zvítězil."