3., středa 25. 10. 2006
Sparta - Kohouti Olomouc SPA - KOO
Sparta: Vápenka Michal - Krupička Zděnek, Kovář Martin, Němec Martin, Hornich Martin, Chadraba Jiří, Zikmund Martin, Krupička Jiří, Hamák Jan, Záluský Kamil.
Kohouti Olomouc: Hulín Libor - Veselý Karel, Veselý Jaromír, Staněk Rostislav, Keller Martin, Havlík Stanislav, Geier Libor, Stodola Jan, Brix Martin.
Branky a nahrávky: 25. Krupička Z., 41. Chadraba, 44. Hornich, 44. Krupička Z.. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Áčko Sparty si vyměnilo pořadatelství nedělního pražského derby se Slávií a uvolnilo tím sledgehokejistům zimák pro jejich letošní poslední domácí představení. Sledgehokejisté Sparty Praha obhajují loňský titul, od svého vzniku nezakusili hořkost porážky a jejich gólman Vápenka drží neuvěřitelnou šestnáctizápasovou neprůstřelnost. Pokazit statistiky Pražanů se v neděli 22. října pokusili na ledě T-Mobile Arény olomoučtí Kohouti. Nepochodili, když si odvezli z Holešovic výsledek 0:4!

Duel Sparty s Olomoucí byl zároveň soubojem reprezentačních brankářů. Ostřílený Hulín v brance Kohoutů svoje kvality předváděl po celou první třetinu. Přestože se Sparta hned od počátku snažila o vstřelení gólu, její nápor vycházel naprázdno a olomoucký brankář držel čisté konto. K tomu mu vydatně pomáhala dobrá obranná hra Hanáků, kteří se nehonili za pukem, hráli dobře do těla, pohlídali si rychlého kapitána Krupičku a včas vyjížděli proti střílejícím bekům.

Ofenzíva Sparty se změnila v křeč a hosté se dostali do hry. Navíc centři v rudých dresech nedokázali vyhrát snad jediné buly. Po jednom z vhazování v obranném pásmu Sparty se hosté dostali ke střele, ale lapačka gólmana Vápenky byla na místě. Na začátku čtrnácté minuty byl za vražení vyloučen obránce Hornich a Sparta třetinu dohrávala v oslabení.

V samém konci první části hry vyhodili hosté puk ve svém obranném pásmu za mantinel, za což byl Geier odměněn dvěma minutami mrznutí před trestnou lavicí. Devatenáct vteřin před jeho návratem do hry k němu za napadení přibyl jeho spoluhráč Veselý, jenže Sparta ani krátkou přesilovku pěti proti třem ani pokračující výhodu jednoho hráče nevyužila.

Olomoucký kapitán po vyrovnání sil na ledě napadal rozehrávku Sparty už v jejím obranném pásmu. Při forčekingu vyzrál na oba pražské obránce, objel zleva branku a namísto přihrávky na dojíždějící spoluhráče se pokusil překvapivě sám zakončit. Naštěstí puk nezvedl a pro Vápenku nebyl problém si s jeho střelou poradit.

Na druhé straně na Hulína nebezpečně vystřelil obránce Hornich, k odraženému puku se dostal sparťanský kapitán Krupička a nekompromisně vymetl pavučinu za zády gólmana hostí. Pro nejlepšího střelce loňského ročníku ligy to byl letošní první úspěšný zásah. V samém závěru druhé třetiny ještě Krupička ideálně přihrál najíždějícímu obránci Němcovi, který se tím ocitl sám před brankou hostí, bekhendem přehodil ležícího Hulína, ale puk jen zazvonil o tyčku.

V závěrečné části hry se dvakrát vylučovalo na obou stranách současně. Více místa na ledě prospělo Spartě. Když se hrálo ve čtyřech podruhé, měl v jedenačtyřicáté minutě dost času ke střele domácí útočník Chadraba, z prostoru mezi kruhy nedal Hulínovi šanci a ve třetím letošním zápase skóroval už potřetí. Necelé tři minuty nato se po ledě pod saněmi hostujícího gólmana prosadil Hornich, který se v závěru hry přesunul do útoku. Ihned po následném vhazování se puk ocitl u kapitána Krupičky, který se rozpomněl na svou loňskou dravost, v sólu projel přes půl hřiště mezi hráči hostí jak mezi kuželkami a nekompromisně zavěsil. Do konce hry zbývala už jen minuta.

Sparta na svém ledě i přes sterilní začátek porazila olomoucké Kohouty 4:0, když se dvakrát trefil Krupička a po jednom gólu přidali Chadraba a Hornich.