CEB - SPA 1:5 - Slavíčkův hattrick klíčový

II/12, čtvrtek 8. 2. 2018
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Lidák – Jasečko, Dvořák, Pavlát, Hail, Ryba K., Svach – Hrakholski, Michal, Fousek, Dub, Hanák, Anderle, Ryba A., Cháb, Brouček, Březina, Schwartz, Lukeš, Pouzar. Trenér: Radek Kampf.
Sparta: Sluka – Zemchenkov, Hamara, Guryevskiy, Adam – Adamec, Krupička, Němec, Hamršmíd, Slavíček, M. Vitouch, Tomek, Theimer, Kuracina, Höll. Trenér: Tomáš Hamara.
Branky a nahrávky: 3. Hrakholski - 12. Slavíček TS, 37. Slavíček (Krupička), 40. Kuracina, 53. Slavíček (Krupička), 54. Kuracina (M. Vitouch, Theimer). Rozhodčí: Němec - Vavruška, Zimmermann. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Střely na branku: 17:41. Průběh utkání: 1:0, 1:5.
Duel na ledě českobudějovického Motoru se pro sparťanské mladší dorostence nevyvíjel nejlépe. Domácí se zkraje zápasu dostali do jednobrankového vedení, které však sparťané smazali ve 12. minutě proměněným trestným střílením, a poté se už trefovali jen hokejisté z hlavního města. Na konci druhé periody vedl pražský celek o dvě branky a další přidal v poslední třetině. Pod sparťanskou výhru 5:1 se tučným písmem podepsal útočník Josef Slavíček, který zaznamenal hattrick a navíc zaokrouhlil svůj počet vstřelených gólů na rovných dvacet!