CEB - SPA 3:5 - Třetí výhra v řadě pro dorost

II/2, sobota 9. 12. 2017
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Korytar (41. Lidák) – Jasečko, Pojar, A. Dvořák, Pavlát, Hail, Svach, Remta – Hrakholski, Michal, Dub, Anderle, Ryba, Kašpar, Nevšímal, Brouček, Březina, Schwartz, Lukeš, Pouzar. Trenér: Radek Kampf.
Sparta: Sluka – Truhlář, T. Hamara ml., J. Procházka, Ducháč, Guryevskiy, Adam, Šesták – Kubánek, Adamec, Krupička, David, Potůček, Hamršmíd, Výkruta, M. Vitouch, Tomek, Theimer, Höll. Trenér: Tomáš Hamara.
Branky a nahrávky: 24. Ryba (Kašpar, A. Dvořák), 49. Hrakholski (Dub), 59. Michal (Hrakholski) - 13. Guryevskiy (Adamec, Truhlář), 17. M. Vitouch (Theimer), 20. Adamec (Adam), 28. Adamec (Truhlář), 29. T. Hamara ml. (Kubánek). Rozhodčí: Sýkora - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 1:5, 3:5.
Z části v pozměněné sestavě odjeli sparťanští mladší dorostenci na zápas do Českých Budějovic, kde zejména díky výborné první třetině zvítězili. Po úvodní dvacetiminutovce vedli hosté už třígólovým rozdílem a na tento náskok navázali v dalším průběhu utkání. Až v závěrečné části domácí zdramatizovali duel dvěma vstřelenými góly, více už jim toho ale Sparta nedovolila, vyhrála 5:3 a v nadstavbě nadále zůstává neporažená. Pod sparťanské vítězství se podepsal zejména útočník Andrej Adamec, který vsítil dvě branky hostí a na další jednu přihrál.

Úvod utkání patřil domácím hokejistům, ti ale svůj dobrý nástup do utkání potvrdit gólovou trefou nedokázali. Poté dostala Sparta výhodu v podobě početní výhody. Hned, co se usadila v pásmu, z toho byla první branka v utkání. Přesilovkovou kombinaci zakončil přesnou střelou Nikita Guryevskiy. Netrvalo to vůbec dlouho a bylo to o dva přesné zásahy. Michal Vitouch dokázal ze skrumáže před brankou nacpat kotouč až za brankovou čáru. I Motor měl v první třetině výhodu v podobě přesilové hry, zužitkovat ji však nedokázal. Naopak to byli opět sparťané, kdo se mohl radovat z dalšího přesného zásahu. Andrej Adamec dokázal využít skvělé přihrávky před branku a z její těsné blízkosti se nezmýlil. Po první dvacetiminutovce tak na světelné tabuli svítil stav 3:0 z pohledu hostů.

Uplynulo pár minut z druhého dějství zápasu a z gólu se radovali také Českobudějovičtí. Kašpar střílel na bránu, puk se odrazil od betonů Sluky přímo na hůl Adama Ryby, pro kterého nedělalo uklizení kotouče do branky z dorážky problém. Žádné další komplikace ale sparťané nepřipustili. Ve dvou minutách ještě před koncem první poloviny zápasu nasázeli do branky Motoru hned dvě trefy. Nejdříve se u pravé tyče zjevil Andrej Adamec a poslal puk za brakovou čáru. O chvíli později to byl Tomáš Hamara, kdo uklízel kotouč do domácí svatyně. Ve druhé třetině měli českobudějovičtí hráči ještě možnost dvou přesilových her, ale ty zůstaly nevyužity, a tak se šlo do kabin za stavu 1:5.

Do poslední třetiny nastoupili svěřenci Radka Kampfa v zádech s Martinem Lidákem. Nejprve měl Motor opět výhodu dvou přesilových her. V nich se mu ale v dnešním zápase nedařilo, což potvrdil i nyní. Až těsně po uplynutí té druhé z nich se mohli svěřenci Radka Kampfa radovat. Yahor Hrakholski si vybruslil k brance Sparty, kam dostal přihrávku, a následně do ní poslal puk. I v závěrečné třetině mohl hostující celek skórovat. Theimer byl v prostoru mezi kruhy a mířil mezi ruku a tělo Lidáka. Ten však v těchto místech kotouč schoval. O něco napínavější závěr zařídil svým přesným zásahem Jiří Michal, který dostal přihrávku a z úhlu pro něj nebylo těžké odkrytou branku trefit. To byl ale poslední gól, který diváci na druhé ledové ploše v Budvar aréně viděli. Domácí ještě zkoušeli hru bez gólmana, ta ale vážnější ohrožení jakékoliv branky nenabídla.