CEB - SPA 4:1 - Starší dorost nestačil na České Budějovice

I/8., sobota 27. 9. 2014
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Kváča – Kadlec, Kachyňa, Farka, Kubeš, Benda, Tintěra, Svoboda – Bláha, Pánek, Schmidmayer, Vráblík, Jiřinec, Šulek, Bahula, Doktor, Bárta, Fencl, Pospíšil, Mašek
Sparta: Brízgala – Duben, Vlad, Jeřábek, Janda, Bureš, Sedliský – Jandus M., Kulda, Zídek, Jandus T., Michnáč, Pšenička, Maršoun, Seniov, Komárek, Dubský, Procházka
Branky a nahrávky:17. Schmidmayer, 17. Kachyňa (Mašek), 38. Bláha (Mašek), 42. Benda (Fencl) – 7. Dubský (Janda). Rozhodčí: Michal Talpa – Jiří Flegl, David Polonyi. Vyloučení: 10:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:25 Diváci: 110.
Jedinou branku se podařilo vstřelit starším dorostencům Sparty ve venkovním utkání proti Českým Budějovicím. Svěřenci trenéra Richarda Žemličky tak po úspěšném vstupu do sezóny prohráli dvakrát po sobě. O další body budou bojovat v pátek 3. října na ledě Jihlavy.

Do utkání vstoupili lépe hráči Sparty, poněvadž v prvních pěti minutách si vypracovali šest střel. V šesté minutě se Sparťané dočkali. Nahození Martina Dubského z pravého úhlu skončilo za zády Petra Kváči. Byl to první a zároveň jediný gól utkání v podání Sparty – 0:1. Po vstřelené brance Pražané ještě zvýšili svůj tlak, nýbrž Kváča všechny ostatní střelecké pokusy Sparty pochytal a držel tak svůj tým nad vodou. Rozhodující byla však sedmnáctá minuta utkání. Budějovičtí se dlouho drželi v obranném pásmu Pražanů, k puku se dostal Karel Schmidmayer, který vystřelil z levé strany a překonal Brízgalu – 1:1. Za 50 vteřin už Budějovičtí vedli. Střelu Martina Maška ještě Brízgala zneškodnil, ale na dorážku Ondřeje Kachyni už byl krátký – 2:1. Zanedlouho Sparťané orazítkovali tyč Kváčovy brány. Jihočeši odcházeli do kabin spokojení a vedli 2:1.

Druhá třetina opět patřila Jihočechům. Ihned po buly se do šance dostal Ondřej Kachyňa, ale Brízgala byl pozorný a nedovolil domácím vstřelit gól. Sparťani se houževnatě bránili. Jenže v třicáté osmé minutě, když si hostující obrana nepohlídala zcela volného Michala Bláhu, jenž střelou příklepem prostřelil bezmocného Brízgalu a domácí vedli už o dvě branky – 3:1. Spartě se v obranné činnosti moc nedařilo, ale do konce druhé části už nepovolila Jihočechům skórovat, a tak po druhé části se šlo do kabin za stavu 3:1.

Poslední část začali Jihočeši ve velikém tempu. Ve čtyřicáté první minutě domácí střídačka zajásala počtvrté, když Budějovičtí vyhráli buly a Jan Benda tvrdou střelou golfovým úderem nedal sparťanskému gólmanovu šanci – 4:1. Zhruba deset minut před koncem utkání jsme měli možnost vidět několik šarvátek, kdy rozhodčí za dvě minuty stihli udělit 28 trestných minut. To už ale nic nezměnilo na výhře Motoru, a tak si Jihočeši připsali veledůležité tři body za výhru 4:1.