4. 10. 2014 | Antonín Domanický, Tomáš Lichnovský

CHM - SPA 4:3sn - Junioři vybojovali proti Chomutovu jen jeden bod

15., sobota 4. 10. 2014
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Lukeš – Meliško, , Páleník, Ringler, Hierman, Dubeň, Černý, R. Havel – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Jirušek, Dimitrov, R. Veselý, Janák, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz, Hlava.
Sparta: Langer – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Kolář, Březina, Slavíček – Augustin, Litera, Svoboda, J. Havel, Klindera, Györi, Pulkrab, Polesný, Lojka, Krudenc, Brejcha.
Branky a nahrávky: 12. Šťovíček (Huňady, Dubeň), 14. Kellerstein, 53. Huňady (Hlava, Havel), rozh. náj. Šťovíček – 2. Brejcha (Svoboda), 6. Slavíček, 19. Pulkrab (Krudenc). Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Jeden bod si vezou domů svěřenci trenéra Dareka Stránského z utkání v Chomutově. Proti dvanáctému týmu tabulky holešovičtí vedli už 2:0 zásluhou Tomáše Brejchy a Tobiáše Slavíčka, ale tento náskok nestačil. Domácím se v zápase podařilo dvakrát vyrovnat a utkání dovézt až do samostatných nájezdů, ve kterých se žádný ze sparťanů v rozhodující chvíli neprosadil. Nicméně po teprve druhé prohře v sezoně Sparta stále s 38 body z 15 zápasů okupuje první místo tabulky. K dalšímu zápasu junioři nastoupí ve středu 8. října na ledě brněnské Komety.

Úvod zápasu patřil Spartě. Již ve druhé minutě se hosté dostali do vedení. Svoboda se ujal puku ve středním pásmu a rozjel se od útoku, posléze nahrál Tomáši Brejchovi do prostoru mezi kruhy a sparťanský útočník neměl problém otevřít skóre utkání – 0:1. Odpovědět se za domácí pokusil Janák, avšak nadějná střela skončila jen za bránou. Hosté nechtěli nechat nic náhodě a tak přidali druhou branku. Chybu obránce Meliška potrestal backhandovým zakončením Tobiáš Slavíček - 0:2. I Piráti se ze souvislého tlaku snažili vytěžit gól. Huňadyho střelu lapil brankář Langer a ani Šťovíčkova střela mu nenadělala problémy. Teprve další šance Martina Šťovíčka, který zůstal sám u vzdálenější tyče, přinesla snížení – 1:2.

Piráti se nespokojili se snížením a dále útočili. Wágnerova střela mířila mimo, ale poté se puk dostal k osamocenému Adamu Kellersteinovi a ten svižnou střelou srovnal skóre – 2:2. Prakticky vzápětí mohl vedení zařídit Wágner jenže zamířil těsně mimo. Střelu zkusil i Páleník, ale Langer vyrážel do ochranné sítě. Z gólu a znovuzískaného vedení se ovšem radovali hosté. Marek Pulkrab se před bránou dobře zorientoval a na závěr třetiny přidal třetí gól svého týmu. – 2:3

Úvod druhé periody ze začátku patřil Spartě, když Svoboda při útočné akci trefil tyč. Vzápětí měli Piráti šanci plynoucí z přesilové hry. I přes nadějnou střelu Huňadyho či Stínila ale vyrovnání nedosáhli. Ani následné obtočení Macháčka kolem brány nepřineslo vyrovnání. I Sparta si ve své přesilové hře připravila šance. Vokurka pálil nad, střely Svobody a Brejchy musel pochytat brankář Lukeš. Zajímavě střílel i Augustin a donutil k zákroku brankáře. Sparta dostala příležitost dvojnásobné přesilovky, ve které však i přes nadějné pokusy Havla a Svobody hosté skóre nenavýšili. V úniku pak zkusil střelu Augustin a našel jen náruč připraveného Lukeše. Branka nepadla, a tak druhá perioda zůstala bezgólová.

Třetí část zápasu přinesla ve svém úvodu velkou šanci Pirátů. Šťovíček dostal přihrávku ve chvíli, kdy byl sám mezi kruhy. Brankář Sparty Langer ale vybruslil a skvěle vyrazil puk. Na druhé straně ujížděl Pulkrab a z ostrého úhlu trefil rameno brankáře Lukeše. Z pirátského arzenálu se neujala střela Havla od modré, ani nepříjemná dorážka Hlavy. Za hosty zkusil obtočení podél brány zakončit Svoboda, ale puk byl v poslední chvíli zblokován obráncem. Pro Spartu nastaly těžké chvíle, když byl vyloučen Pulkrab na pět minut a obdržel osobní trest do konce utkání. Dubeň svou střelu poslal těsně mimo, přesně ale stihl zamířit osamocený Patrik Huňady - 3:3. Přesilová hra pokračovala a Jirušek sám před bránou mířil těsně mimo. Sparťané zamířili do úniku dva na jednoho, ale jejich snažení jim překazil vracející se Dubeň. Vzápětí mohli jít Piráti do vedení. Tvrdá střela Havla však pouze označkovala tyč. Branka již nepadla a v SD ARENĚ došlo na prodloužení.

V něm si vypracoval šanci Augustin a Krudenc posléze střelou provětral Lukešovi betony. Za Piráty měl slibnou šanci Jirušek, avšak trefil pouze boční síť. Ani Macháčkovo nahození se neujalo a zápas dospěl do nájezdů. V těch rozhodl o bonusovém bodu pro domácí Martin Šťovíček.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila