ČF2, čtvrtek 6. 3. 2008
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Meravý - Doležal, Barák, Krejčí, Humpolíček, Hruška, Novák, Krejčík - Poletín, Koubek, Hertl, Kadlec, Hellar, Wszolek, Cikánek, Žejdl, Mavrojanidis, Palaščák, Műller
Sparta: Kocián (připraven Knap) - Grin, Veselý, Drvota, Švidra, Koževnikov - Sovík, Hanták, Kniazev, Žovinec, Krpata, Tůma, Chára, Hrabák, Rubeš, Eis, Kejdana, Merta, Hybner
Branky a nahrávky: 4. Hertl (Palaščák, Doležal), 40. Mavrojanidis (Žejdl), 49. Hellar (Mavrojanidis), 55. Hellar (Mavrojanidis) - 15. Rubeš (Veselý), 45. Chára (Tůma, Hybner), 56. Tůma (Chára). Rozhodčí: Hribík - Čížek, Padevěd. Vyloučení: 9:8 navíc Humpolíček (SLA) 10 minut osobní trest za naražení zezadu. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 283.
Tradiční rival Sparty, pražská Slavie, vystavila po dnešním tuhém boji dorostencům z Holešovic stopku. Sparťané k závěru mohutně dotahovali, na vyrovnání však ani po odvolání Kociána nedosáhli. Svěřenci Pavla Gefferta tak podlehli sešívaným i podruhé, tentorkáte ve Vršovicích, což ve výsledku znamená konec sezóny.

Hned začátkem zápasu se dostali do výhody hosté z Holešovic. Nabídnuté přesilové hry však nedokázali využít.
Jejich zaváhání potrestal domácí tým hned při první příležitosti, během dvojité přesilovky. Ve třetí minutě se po vyloučení Eise Žovince trefil mezi tři tyče a brankáře Kociána Tomáš Hertl, asistovali mu přitom Palaščák s Doležalem.
O několik minut později měl šanci vyrovnat zápas Chára, na domácího Meravýho si ale ani při dorážkách nepřišel. I tak se Spartě později podařilo vyrovnat. V patnácté minutě využil absence domácího Doležala hostující Tomáš Rubeš, k brance mu dopomohl kolega u obrany Veselý.
Během závěru třetiny se hosté dostali jedinečnou šanci chopit se vedení zápasu, pouhá přesilová hra ale již na domácí defenzivu nestačila.

Do druhé dvacetiminutovky se nastupovalo stejně jako do té první s vyrovnaným stavem na obou stranách. Po pěti minutách třetiny si vyzkoušeli i hosté, jaké je to hrát v pěti proti třem, i když jen na šestnáct vteřin.
Naopak, do vedení se v této třetině dostali opět hosté. Domácí se prosadili těsně před koncem třetiny opět ve hře v pěti proti třem. Úspěšným střelcem se stal Georg Mavrojanidis, asistenci si připsal Lukáš Žejdl a do konce třetiny v čase kdy padnul gól zbývalo šest vteřin.

Začátek třetí třetiny patřil hostům. Podařilo se jim, stejně jako dvakrát předtím jejich soupeřům využít dvojitou přesilovou hru. Úspěšným exekutorem se stal hostující kapitán Jiří Chára - 2:2.
Na to domácí odpověděli ve velkém stylu. Že doma si nenechají postup utéct dokázali dvě branky vstřelené v posledních deseti minutách. Obě branky měli společné jmenovatele Hellar – Mavrojanidis. Ve 49. minutě překonal po akci v přečíslení krásnou střelou do horního, vzdálenějšího rohu Kociánovy branky Hellar.
O šest minut později se měli oba aktéři prohodit, Mavrojanidisovu střelu ale stihnul hostující brankář pozastavit. Puk mu nakonec nešťastně vypadl z lapačky a jeho samotné dopravené za brankovou čáru opět zbylo na Hellara - 4:2.
Celou situaci zkomplikoval sparťanský útočník David Tůma. Minutu po druhé Hellarově brance se prosadil sám a vrátil tak svůj tým do hry.
V zápase už se ale ani jeden z týmů neprosadil, i přes téměř minutovou hru Sparty se šestým útočníkem namísto brankáře.