Dorost: Úspěšné přesilovky rozhodly o výhře

11., sobota 7. 10. 2006
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Kocián - Grin, Koranda, Veselý, Drvota, Husák, Niko - Černý, Kudláček, Kubů, Tůma, Chára, Svatý, Kolář, Hanták, Hrabák, Bříza, Forman, Pekárek
Litvínov: Sork - Komma, Říha, Eminger, Karagavrilidis, Havelka, Müller, Kabeláč, Hora - Klíma Tomáš, Klíma Lukáš, Veverka, Kůs, Rosol, Smolík, Procházka, Lindner, Kolář, Mackal, Kafan
Branky a nahrávky: 15. Pekárek (Husák, Bříza), 24. Chára (Forman), 42. Vesleý (Pekárek, Husák), 47. Pekárek (Černý), 47. Kudláček (Chára, Niko), 59. Niko (Chára) - 6. Hora (Říha), 19. Mackal (Kafan), 48. Kafan (Hora). Vyloučení: 8:11. Využití: 4:1. Diváci: 74.
HC Sparta Praha - HC Chemopetrol Litvínov 6:3 (1:2, 1:0, 4:1)

P r a h a - Dorostenci si na záčátku utkání nevedli příliš dobře a po dvaceti minutách prohrávali 1:2. Ve druhé části se však herně zvedli a srovnali skóre. Ve třetí dvacetiminutovce pak i díky třem využitým přesilovým hrám dokázali utkání otočit a zvítězit rozdílem tří branek. V zápase se blýskl dvěma brankami a asistencí Ondřej Pekárek.

Utkání začalo ve vlažném tempu, teprve ve třetí minutě se hrstka diváků dočkala prvních šancí, když byl vyloučen hostující útočník Veverka za hákování. Největší příležitost v početní výhodě si vytvořil kapitán Niko, ale nadvakrát z bezprostřední blízkosti nepřekonal hostujícího brankáře. Po něm ještě pálil Bříza, ale netrefil bránu. V 5. minutě přišlo vyloučení na straně Sparty, provinil se Hrabák. Přesilovou hru dokázali hosté zužitkovat po necelé minutě, když od modré propálil Daniel Hora vše, co stálo před ním. V 10. minutě se před Sorkem zjevil Pekárek, ale tváří v tvář byl úspěšnější gólman hostů. Ve 14. minutě spáchali závar před domácím brankářem Kociánem litvínovští forvardi Lindner s Veverkou, ale neuspěli. O několik vteřin později byl vyloučen hostující Klíma za nedovolené bránění a nabídl tak Spartě možnost srovnat. To se podařilo, když se po úspěšné přihrávce Husáka z pravého kruhu nemýlil Martin Smolík. V 17. minutě pálil od modré Müller, ale domácí gólman byl pozorný. O minutu později však Kocián nestačil na dorážku Jiřího Mackala, který po závaru záhadným způsobem propašoval puk za brankovou čáru. Po dvaceti minutách tak hosté z Litvínova vedli na ledě Sparty 2:1.

V druhém dějství se v první šanci ocitl domácí Říha, ale z mezikruží napálil pouze brankáře Sorka. Ve 24. minutě se po chybě hostující obrany prosadil Jiří Chára a srovnal na 2:2. Poté přišlo několik vyloučení po sobě na obou stranách, ale ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvořit vyloženější šanci. Ve 30. minutě přihrával skrz brankoviště Pekárek, ale Bříza trestuhodně minul branku Litvínova. O dvě minuty později se do šance dostali také hosté, konkrétně díky Rosolovi a Kafanovi, kteří pálili z prostoru mezi kruhy. Ani jeden z nich však na domácího brankáře nevyzrál. V 39. minutě se před hostující brankou zjevil osamocený Černý, ale neprosadil se. Několik vteřin před druhou přestávkou byl ještě vyloučen hostující bek Müller za držení. Po dvou třetinách byl tak stav nerozhodný 2:2.

Pokračující přesilovou hru ze druhé třetiny domácí využili, když se po přihrávce Smolíka trefil od modré Jan Veselý a strhl tak vedení poprvé na stranu domácích. O necelé čtyři minuty později se Sparta prosadila znovu, když Černý poslal přesnou přihrávku Ondřeji Pekárkovi, který z mezikruží zamířil přesně nad pravé rameno Sorkovo. Pár okamžiků nato byl vyloučen jeden z hostujících hráčů a Spartě se opět podařilo přesilovku zužitkovat. Po přihrávkách Cháry a Nika zvýšil na rozdíl tří branek Tomáš Kudláček. Ve 48. minutě zahodil stoprocentní šanci Bříza, když před ním zívala prázdná brána. Brankář Sork se však robinsonádou vrhl na led a střelu po ledě nalezl ve své lapačce. V téže minutě uplatnil pravidlo nedáš – dostaneš hostující Kryštof Kafan, když se prosadil ze samostatného úniku. V 55. minutě se dostali do akce dva na jednoho domácí Kolář a Forman, ale Sork střelu prvně jmenovaného reflexivně vytěsnil levou paží. O dvě minuty později dostala Sparta šanci zahrát si dvojnásobnou přesilovou hru po celou minutu a čtyřicet vteřin a svou příležitost využila zásluhou kapitána Jana Nika, který tak uzavřel brankový účet na konečných 6:3 ve prospěch pražské Sparty.