ČF1, středa 4. 3. 2009
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Bílek (33. Sedláček) - Sobotka, Skřivánek, Kolář, Koževnikov, Žovinec, Muller, Dvořák, Vítek - Doležal, Hudec, Kniazev - Rybalkin, Brzobohatý, Volf - Rubeš, Eis, Dvořáček - Teubner, Merta, Hampl.
Třinec: Sklenář - Senzel, Válentík, Pavlík, Kurzok, Burzala, Sklenář, Teper - Faksa, Rapáč, Chvostek - Franek, Bumbál, Matuš - Herman, Šebek, Labaj - Vrba, Uher, Číhal.
Branky a nahrávky: 10. Brzobohatý (Doležal) - 15. Rapáč (Chvostek), 29. Chvostek 33. Bumbál (Herman), 40. Uher (Pavlík, Bumbál), 42. Bumbál (Matuš, Franek).
P r a h a - V prvním čtvrtfinálovém duelu proti Třinci se Spartě příliš nedařilo. Zápas rozhodla druhá třetina, ve které se Oceláři prosadili třikrát. Jediným střelcem Sparty byl Patrik Brzobohatý. Série se nyní přesouvá na Moravu.

Do úvodního čtvrtfinálového zápasu nastoupily oba celky poměrně stejným nasazením. Už od první minuty se zápas zdál napjatý, díky hojnému počtem střel jak domácího, tak i hostujícího týmu. Nakonec si tým Sparty utvořil nápor díky rychlým a přesným přihrávkám a hostující celek se musel často zachraňovat zakázaným uvolněním. Sparťanský nápor nepolevoval a to se jí vyplatilo. V polovině desáté minuty se nádherným nápřahem pod betony třineckého gólmana trefil útočník Patrik Brzobohatý. Třinec jakoby první branka Sparty probrala. Začala se dotahovat a napadat Bílkovu klec. Domácí brankář dlouho nájezdy třineckých útočníku odrážel, ale nakonec inkasoval dorážkou Branislava Rapáče.

Rozhovor se svými trenéry o přestávce spíše prospěl Třinci, ale Sparta dále pokračovala ve svém tlaku z první třetiny. Třinecký brankář Chvostek však tvrdé střely od modré čary s přehledem likvidoval. Hostující celek se nakonec z šestiminutové krize dostal a začal si připisovat střely na bránu. Nakonec chybu Sparty v útočném pásmu rychlým únikem potrestal útočník Michael Chvostek a dostal tak svůj tým do vedení 2:1. Druhý gól Třince doslova nabudil k dalším útokům a Spartu naopak rozhodil z dosavadní pohody. Tuto nevýhodu domácího týmu využil zpoza branky Adrián Bumbál, když protlačil mezi betony puk za Bílkovi záda a zvýšil na 3:1. To také byla poslední minuta sparťanského gólmana na ledě a byl střídán Vojtěchem Sedláčkem. Třetí gól poslal Spartu doslova na lopatky. Sparta začala kazit přihrávky a často se stahovala do svého obranného pásma. To se také Spartě vymstilo a z modré čáry v čase 39:14 vypálil přesnou střelu pod břevno třinecký kapitán Dominik Uher, který zvýšil náskok na 4:1. Do konce druhé třetiny se výsledek nezměnil.

V poslední třetině se opět dostávali do útoku spíše hosté a neustále napadali sparťanskou branku. Sparta, narozdíl od první třetiny, hrála už ve špatné náladě a to se také odráželo na výsledkové tabuli. Naopak hosté pouze potvrzovali psychickou výhodu, kterou využily ze situace dva na jednoho Adrián Bumbál, který pouze zavěsil z přesné přihrávky Radima Matuše za Sedláčkova záda. Deset minut před koncem domácí začali více střílet a ohrožovat třineckou svatyni, ale gólman Chvostek byl pro sparťanské hráče tvrdý oříšek. Sparta nakonec prohrála na domácí půdě vysoko 5:1 a Třinec vede 1:0 na série.

Pavel Geffert (Sparta): "Dnes jsme hráli opravdu špatně. To je vše co mohu říci."