6., čtvrtek 22. 9. 2005
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Michalec - Hanzl, Čížek, Vošmik, Malý, Trojan, Vrána - Bessonov, Kafka, Karpov, Morkes, Slaba, Fiala, Pacovský, Pekárik, Ivanov, Sladký.
Litvínov: Sork - Panuška, Říha, Bartoníček, Havelka, Čejka, Gula - Maxa, Kalivoda, Mikeš, Kafan, Bojer, Martinka, Přeučil, Mackal, Češka.
Branky a nahrávky: 26.Morkes (Karpov, Hanzl), 44.Morkes (Karpov, Pacovský), 53.Fiala (Karpov, Hanzl) - 11.Panuška (Bojer, Přeučil), 17.Přeučil (Bojer, Maxa), 35.Češka (Panuška, Bartoníček), 59.Maxa (Panuška), 60.Bojer (Maxa, Panuška). Vyloučení: 5:7 . Využití: 2:1. Diváci: 72. Střely na bránu: 29:58. Rozhodčí: Jílek- Zítková, Ledínský.
Dorostenci Sparty hostili ve čtvrtek doma Litvínov. Domácí přestříleli hosty 58:29, ale přesto potřetí v řadě nedokázali utkání dovést do vítězného konce. Závěrečná trefa Litvínova do prázdné brány stanovila výsledek na 3:5 z pohledu Sparty. Zápas a i celou smolnou sérii okomentoval hlavní trenér dorostu Karel Holý.

Dorostenci nastoupili do utkání s vědomím, že třikrát v řadě prohráli. Ačkoliv ty dva poslední zápasy nebyly z jejich strany špatné a nejméně bod si zasloužili. Ani zápas s Litvínovem nebyl jiný. „Patnáct minut ze třetiny jsme drželi soupeře pod zámkem a z dvou jejich akcí jsme inkasovali gól,“ konstatoval trenér Holý. Sparta si dokázala vytvořit soustavný tlak, dobře kombinovala, ale nedokázala vstřelit branku. V 11. minutě neměli domácí puk pod kontrolou, ale přesto šli střídat. Toho využili litvínovští, jmenovitě obránce Jiří Panuška – 0:1. Sparta se oklepala a znovu zavelela k útoku. Ovšem góly střílel Litvínov, který hrozil především z rychlých protiútoků. V 17. minutě takhle ujel Tomáš Přeučil – 0:2.

Ve druhé třetině znovu tvořila hru Sparta. Litvínov využíval chyb Sparty k brejkům, jinak se soustředil hodně na obranu. Sparta tak tlačila pořád do plných. Ve 26. minutě měli domácí výhodu přesilové hry. Tomáš Karpov poslal přihrávku na Petr Morkese, který stál v prostoru kruhu a z první propálil brankáře Tomáše Sorka – 1:2. Sparta si i nadále vypracovávala slibné příležitosti a během druhé třetiny vyslala na Sorka celkem 23 střel. Gólově se ale dokázal prosadit soupeř. Ve 35. minutě při přesilové hře Litvínova chytit brankář Pavel Michalec na něj mířenou střelu, ale dorážející Jaroslav Češka ještě dokázal svým důrazem puk dopravit do branky – 1:3. Spartu ani další obdržená branka neodradila od útočného snažení. Bohužel rychlé kombinace nedokázali domácí do konce třetiny využít.

Třetí dějství začalo šancemi na obou stranách. Pak už hru zase více ovládala Sparta. Ve 44. minutě Sparta mohutně tlačila Litvínov. Karpov a Dominik Pacovský se několikrát snažili dorazit odražený puk do brány. Ale až Morkes z mezikruží dokázal vstřelit branku, hlavně díky tomu, že brankář Sork měl zakrytý výhled – 2:3. To už to s domácími hokejisty vypadalo zase o něco lépe. Sparta cítila šanci na vyrovnání. V 50. minutě měla velkou převahu, brankář Sork byl bez hokejky, ale ani po této vlně střel Sparta neskórovala. V následném rychlém protiútoku nastřelil Kryštof Kafan tyč, nutno říct, že Sparta trefila tyč celkem třikrát. V 53. minutě hrála Sparta v početní výhodě. Morkes, Fiala a Hanzl si dobře dávali puk a v klidu vyčkávali na šanci. Ze střídačky se ozvalo „Střílej“ a obránce Hanzl vystřelil, k odraženému puku se dostal Fiala a rozjásal své spoluhráče – 3:3.

Litvínov byl hodně pod tlakem a Sparta toho chtěla využít a přidat branku, která by znamenala dva body. Smolný moment pro Spartu přišel v čase 58:49. Jakub Maxa ujížděl na Michalce, za modrou čárou vystřelil, ale příliš vysoko. Michalec povyjel, aby Maxovi zmenšil střelecký úhel, ale mezitím se puk odrazil od mantinelu před bránu. Tam si hbitý Maxa dojel a vstřelil tak vítěznou branku svého týmu – 3:4. V závěru ještě hrála Sparta bez brankáře, ale Litvínov se ubránil a Jan Bojer stanovil konečné skóre na 3:5. „Nemáme hráčům co vytknout. Hráli dobře, bojovali. Sehráli dobře přesilové hry. Bohužel jsme nastřelili asi tři nebo čtyři tyče. Chybí nám nějaké to sportovní štěstí,“ míní trenér. Sparta hlavně doplatila na to, že když měla ten největší tlak, nedokázala dát gól a následně ubránit útok soupeře. „To není nedůrazem. Je hrozně těžké se přeorientovat se z útoku na obranu. Kluci si vytvářejí souvislý tlak, mají gól na dosah a pak najednou řeší obranné úkoly,“ objasňuje trenér a dodává, „Prohráli jsme třetí zápas v řadě. Nepočítám utkání na Slavii, tam to byla prohra zasloužená, ale ve zbylých zápasech jsme hráli dobře. Chybělo jen vítězství.“