Dorost s Kladnem nezaváhal, vyhrál počtvrté v řadě

47., sobota 6. 3. 2010
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Bílek – Sobotka, Veselý, Kolář, Müller, Žovinec, Bodnár, Dvořák, Vítek - Rubeš, Eis Merta - Hanták, Doležal, Dvořáček - Kniazev, Hampl, Hudec – Brzobohatý, Přibyl, Teubner.
Kladno: Sýkora (od 31. Ilašenko) – Steigauf, Vodák, Kolařík, Rittig, Gutwald, Doudera, David, Tomáš - Redlich, Stach, Doskočil – Vogel, Butor, Gottlieb – Novák, Obr, Vodička – Megela, Znamenáček, Véber.
Branky a nahrávky: 16. Doležal (Hanták, Dvořáček), 23. Merta (Rubeš, Vítek), 40. Dvořáček (Doležal, Žovinec), 42. Doležal (Dvořáček, Žovinec) – 14. Véber (Znamenáček), 35. Gutwald (Vogel). Vyloučení:4:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Talpa, Dančišin, Matějšek. Diváci: 83.
P r a h a - Přestože sparťanský dorost nechal jít soupeře v první třetině do vedení, byl celý zápas lepší a utkání jednoznačně kontroloval a před play-off předvedl jistý a sebevědomý výkon. Na vítězství 4:2 se nejvíce podílel Zdeněk Doležal, který sám dal dva góly a na jeden přihrál.

V úvodu zápasu bylo aktivnější Kladno, které přijelo do Prahy potrápit v posledních zápasech suverénní tým z Holešovic, v útočných snahách ho však limitovala nedisciplinovanost. První pořádná šance Znamenáčka v 10. minutě, který trefil Bílkovu tyč, předznamenala úvodní gól. Na ten právě Znamenáček asistooval v čase 13:18 Jiřímu Vébrovi. Ten vsituaci 2 na 1 jen doklepával do prázdné brány.

Vedení vydrželo Kladnu pouze necelé dvě minuty. Při signalizované výhodě se ve zmatku před sparťanským brankovištěm nejlépe zorientoval Zdeněk Doležal a i kladenský Sýkora musel lovit poprvé puk z branky. Spartu vyrovnání uklidnilo a začala se více prosazovat. A když hosté na začátku druhé třetiny opět faulovali, trest přišel už za 9 sekund. Nehlídaný prostor před Sýkorou ovládli Merta s Rubešem a právě kapitán Tomáš Rubeš zvyšoval na 2:1 za záda již bezmocného Sýkory.

Buldoci z Kladna se nevzdali a v čase 34:58 bylo opět srovnáno. Michal Gutwald pálil od modré čáry, trefil sice jen Bílkovo rameno, od něj ovšem puk doplachtil do sítě. Hosté měli ještě do konce ještě možnost přesilovky 4 na 3, tu ale nevyužili a naopak inkasovali šest vteřin před druhou sirénou. Ukázkový „šatňáček“ zařídil u pravé tyče dobře postavený David Dvořáček, jenž pohodlně překonal Ilašenka střídajícího v polovině základní hrací doby.

Definitivní ránu do vazu zasadila Sparta Středočechům v úvodu poslední třetiny. Pokrývání předbrankového prostoru rozhodně nebylo silnou stránkou týmu vedeného trenérem Lidickým, jeho svěřenci nedokázali už podruhé uhlídat Zdeňka Doležala, který uzavřel gólový účet zápasu na konečných 4:2 pro domácí.

Jiří Doležal (Sparta):Dnešní utkání hodnotím velice kladně. Dali jsme si cíl skončit na třetím místě, což se nám povedlo. Nechtěli jsme jít na Vsetín, což se nám taky podařilo. Jsme rádi za to, jak zápas probíhal. Měli jsme ho celou dobu pod kontrolou a byla jen otázka času, kdy dáme góly, i když Kladno bylo výborný soupeř. Zápas měl tempo a zařadil se mezi ty vůbec nejlepší, které jsme doma odehráli.

J. Lidický (Kladno):První dvě třetiny jsme dokázali držet krok, až na závěr jsme dostali hloupou branku. Navíc jsme inkasovali i hned na začátku třetí třetiny, což si s takovým soupeřem, jako je Sparta, nemůžeme dovolit. Měli jsme zbytečně moc vyloučených, soupeř hrál v oslabení až když už o nic nešlo a to asi rozhodlo. Byli prostě o něco lepší, my jsme udělali o něco víc chyb.