25., sobota 28. 11. 2009
Ústí nad Labem - Sparta UNL - SPA
Ústí nad Labem: Formánek - Hejl, Smetana, Burkovec, Andres, Holeček, Novotný, Jeništa, Bulva - Krupička, Kuchynka, Hanzl, Keltner, Migliavacca, Šetka, Faigl, Racek, Vegner.
Sparta: Bílek - Sobotka, Skřivánek, Kolář, Kliment, Müller, Koževnikov, Veselý - Přibyl, Doležal, Hudec, Matějček, Rybalkin, Soumelidis, Brzobohatý, Kniazev, Teubner, Procházka, Hampl.
Branky a nahrávky: 30. Hudec (Brzobohatý, Sobotka), 46. Rybalkin (Matějček, Kolář), 48. Doležal (Skřivánek), . 54. Hudec (Brzobohatý, Kolář), 57. Rybalkin (Doležal, Müller). Rozhodčí: Hrubý - Hanzlík, Bosák. Vyloučení: 10:6, navíc Sobotka (SPA) 5 min. + OK [NARZ]. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 20:32. Průběh utkání: 0:5.
P r a h a - Jednoznačnou převahu na hřišti předvedli sparťanští dorostenci na ledě celku z Ústí nad Labem. Dlouho sice nemohli najít recept na brankáře Formánka, v polovině zápasu ho však konečně prostřelil Denis Hudec a tím spustil následnou lavinu dalších gólů. Branek nakonec padlo pět, všechny do sítě ústeckých Lvů.

Už po půlminutě hry domácí zahrozili, nastěhovali se do obranného pásma Sparty a aktivní hrou si vynutili faul. Na začátku 5. minuty dostali také hosté výhodu přesilovky, a to dvojnásobné. Při ní se vyznamenal ústecký brankář Formánek a domácí dlouhé oslabení přežili bez inkasované branky. Poté se hrál oboustranně útočný hokej. V 11. minutě hrála Sparta další přesilovku, ale blíže gólu při ní byli domácí. Rozhodčí nasadil velmi přísný metr, a tak ve 14. minutě hrála Sparta opět přesilovku. Na jejím konci se ale po útočném faulu nachala vyloučit, ale ani domácí svou výhodu proměnit nedokázali. Ke konci třetiny byl opět k vidění rychlý hokej, do kabin se ale šlo za bezbrankového stavu.

Úvod druhé třetiny zastihl domácí v další početní výhodě, nebezpečně při ní pálil Kuchynka. Těsně po jejím uplynutí ale měla Sparta obrovskou šanci, kterou však nedokázala proměnit. Brzy nato vyhodil brankář Sparty Bílek kotouč přes plexisklo a počet vyloučených na obou stranách se ve statistikách vyrovnal. Ve 26. minutě si hosté opět vytvořili šanci, ale Hampl netrefil zcela odkrytou branku. Sparta poté získávala mírně navrch, domácí však hru postupně vyrovnali. Přesně v polovině zápasu ale domácí zapomněli před brankou volného Hudce, a ten ranou z první otevřel skóre - 0:1. Ve 34. minutě zůstal otřesen na ledě ležet brankář domácích Formánek, ale po krátkém ošetření opět pokračoval ve hře. Ve 36. minutě zůstal po souboji u mantinelu ležet na ledě Bulva a na řadu přišla nosítka. Domácí obránce měl podezření na poraněné vazy v kotníku. Necelé 2 minuty před druhou sirénou narazil Sobotka dost nešetrně ústeckého Racka na mantinel a následoval trest na 5 minut a do konce utkání. Domácí si ale s přesilovkou dost nevěděli rady, a tak do kabin odcházeli o něco spokojenější hosté.

Na začátku třetí třetiny dohrávali domácí hokejisté dlouhou přesilovku, ale prakticky při ní branku Sparty neohrozili. Ve 46. minutě zamotali hosté domácím hlavu, ale Rybalkin netrefil odkrytou branku. Vzápětí už ale bylo všechno jinak. Matějček v tísni vypálil sice mimo, ale od Andrese se kotouč odrazil za Formánkova záda - 0:2. O 2 minuty později získal Doležal kotouč, projel pásmem až před branku a mezi betony brankáře zvýšil vedení Sparty na 3:0. Domácím se nedala upřít snaha stav zkorigovat, ale nepřesnými přihrávkami a zmatky se často sami připravili o puk i pásmo. V 54. minutě se nechali domací opět zbytečně vyloučit a hostům stačilo pouhých 9 vteřin na zvýšení vedení. Úspěšným střelcem byl Procházka. Jen několik okamžiků na to domácím začaly ujíždět nervy a darovali hostům dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Tu hosté neproměnili, ale radovat se mohli půl minuty po návratu ústeckých hříšníků na led. Střelou od modré zvýšil vedení Sparty Müller, který tak stanovil konečný stav na 0:5 z pohledu Ústeckých Lvů.