25. 11. 2007 | Matěj Hráček

Dorost si chuť spravil na Třebíči

24., neděle 25. 11. 2007
Třebíč - Sparta TRE - SPA
Třebíč: Ilašenko - Belatka, Kolda, Záhradný, Koukal, Kotrba, Hlaveš, Bartejs, Honza, Beránek, Zdražil, Vysloužil, Tůma, Němec, Vondráček, Stahorský, Večeřa, Deveri.
Sparta: Kocián (Vaňousek) - Grin, Moravec, Veselý, Drvota, Švidra, Koževnikov, Dvořák, Vítek, Kubů, Sovík, Hanták, Kniazev, Krpata, Chára, Rubeš, Dvořáček, Kejdana, Merta, Hybner.
Branky a nahrávky: 3. Vondráček (Zdražil), 13. Deveri (Zdražil), 28. Vysloužil (Záhradný) - 14. Chára (Koževnikov), 22. Švidra (Chára), 48. Chára (Švidra), 50. Kubů (Sovík). Diváci: 100.
Po včerejším výpadku v Jihlavě se sparťanský dorost postavil týmu Horácké Slavie Třebíč. Proti týmu z nižších pater tabulky si chtěl náležitě spravit chuť, protože stále svádí urputný boj o čelo tabulky s Plzní. Ta se totiž, i přes svou prohru v Olomouci, díky skóre přes Spartu přehoupla a odsunula ji na druhou pozici.

Do zápasu vstoupila lépe domácí Horácká Slavia Třebíč. Již ve 3. minutě zápasu otevřel skóre dorážkou po střele Michala Zdražila Tomáš Vondráček. Domácí se ujali vedení. Sparta mohla vyrovnat v 5. minutě, kdy si jako první zahrála v početní výhodě. Třebíčští však hosty nepustili do vážnější akce a oslabení ubránili. Tutéž šanci, tedy početní výhodu dostalo také domácí mužstvo, ve 12. minutě. Horácká Slavia byla znovu úspěšná. Danko Deveri objel s kotoučem hostující klec a pohotově zasunul kotouč k levé tyčce sparťanské klece. Ovšem radost domácího celku z dvoubrankového vedení rychle utichla. Ve 14. minutě překonal povedenou střelou domácího Ilašenka kapitán Sparty Praha Jiří Chára. Pražané pak viditelně zrychlili hru ve snaze co nejrychleji vyrovnat, ale to se jim již do konce první části nepodařilo.

Sparta Praha začala prostřední část ve stejném tempu v jakém skončila tu první a velice rychle to pro hosty přineslo úspěch. Ve 22. minutě vyrovnal střelou od modré čáry Filip Švidra. Třebíč ukázala že body nedá žádnému soupeři zadarmo a ve 28. minutě opět ztrhl vedení na stranu domácích Radek Vysloužil, kterému se podařilo zužitkovat domácí nápor. Hosté opět přidali. Zamkli domácí hráče do útočného pásma a svými přihrávkami a několika střelami se snažili znovu vyrovnat. Třebíčská obrana včele s gólmanem pozorní. Dvě minuty před koncem prostředního dějství mohli hosté vyrovnat. Za domácí obranu se dostal Aleš Hybner. V souboji jeden na jednoho na domácího brankáře nevyzrál.

Poslední třetina začala v podobném stylu jako ta předchozí. Sparťané se dostali do tlaku a nebezpečně odstřelovali domácí klec. Třebíč ztratila vedení až ve 48. minutě, kdy se opět za domácí obranu dostal Jiří Chára, který nevymýšlel žádné kličky, jak vyzrát na domácího brankáře, ale zvolil střelu nad lapačku a tentokrát byl úspěšný. V 50. minutě dokázali hosté otočit skóre zápasu. David Kubů našel skulinu pod padajícím gólmanem. V 53. minutě mohli hosté vstřelit uklidňující branku, protože hráli přesilovou hru čtyři na tři. Využít ji nedokázali. Ani domácím se již branku vstřelit nepodařilo, a tak si Sparta Praha odvezla z Třebíče body za vítězství.