26. 10. 2004 | David Schlegel

Dorostenecké derby bez branek

18., úterý 26. 10. 2004
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Neuvirth - Haschka, Procházka, Spudil, Vejvar, Jobb, Sem, Malý, Hanzl - Rybecký, Mrňa, Kafka - Regner, Morkes, Kupec - Novotný, Meidl, Slaba - Besonov, Bacovský, Sladký.
Slavia: Brož - Višňák, Koumal, Roth, Beránek, Drbohlav, Soldán, Hertl, Lang - Růžička, Jiránek, Kauschitz, Freisler, Škaloud, Kachlík, Krejčí, Uleščenko, Stoklasa, Sklenář, Indra, Fiala.
Bez branek. Vyloučení: 3:2. Bez využití.
Po nedělním seniorském derby se v pondělí utkaly i mládežnické celky obou pražských rivalů. Dorostenci Slavie přijeli na Spartu s bilancí 13 výher, 4 remízy a žádná porážka. Slavia byla v zápase lepším týmem, klíč k překonání výtečného Neuvirtha v brance Sparty ale slávisté nalézt nedokázali. A protože i Brož byl bezchybný, skončilo derby bez branek.

Derby pražských "S" je velmi sledované i v dorostenecké kategorii a všichni zainteresovaní mu věnují velkou pozornost. Očekávání byla v pondělní večer splněna, hrál se velmi pěkný hokej, plný rychlých akcí a vzruchu. Chybělo mu jediné - góly.

Nejslabší částí zápasu byla první třetina, kdy se oba celky spíše oťukávaly a soustředily se převážně na to, aby neudělaly chybu. Velmi špatně naložili se svou první přesilovkou sparťané, v 10. minutě si přesto vytvořili první velkou šanci zápasu. Ve výborné pozici se ocitl Štěpán Novotný, ale utekl mu puk. Následná přesilovka Slavie ukázala sílu mužstva ověnčeného loňským titulem a 12 reprezentanty v kádru. Hosté uzamkli Spartu v obranném pásmu, hru v přesilovce tvořil Růžička ml. Největší šance však Stoklasa ani Sklenář nevyužili.

Hned v úvodu druhé části se zčistajasna objevil v šanci Rybecký a Brož měl plné ruce práce. Ve 23. minutě předvedl hezkou akci Lang, zatáhl puk za branku, našel Růžičku, ten ale jen vyprášil levý Neuvirthův beton. Slavia si vytvářela více příležitostí než Sparta, nejvíce pak v další přesilovce, ale přes pěkné kombinace chyběly vyložené příležitosti. S těmmi se roztrhl pytel v poslední pětiminutovce druhé části. A k vidění byly na obou stranách. Nejprve mmálem překvapil Brože nečekanou střelou Mrňa, pak jeli Růžička se Soldánem dva na jednoho, ale první jmenovaný nezvládl dobře přihrávku. Sparta se málem dostala do vedení po střele Haschky od modré, ale slávističtí beci s vypětím všech sil nedovolili sparťanským útočníkům dorazit puk do branky.

Ve 42. předvedli skvělou souhru na jeden dotek slávisté, ale ani Sklenář červené světlo nerozsvítil. Pak měl dvě příležitosti Růžička, poprvé bekhendem minul branku, podruhé skvěle zachránil sparťanský gólman Michal Neuvirth, nejlepší muž na ledě. Ve 46. minutě v přesilovce Sparty chyběl krůček k brance Radku Meidlovi, ani výborně sehraná početní výhoda ke gólu nevedla. Ve 48. minutě si vynutil faul slávista Kauschitz a Sklenář trefil v přesilovce tyč. Slavia chtěla utkání rozhodnout, vzala si dokonce uprostřed přesilovky time-out, aby mohla na ledě zůstat elitní formace. Ani to ke gólu nepomohlo. Hrdinou se mohl stát sparťan Mrňa nebo slávista Lang, ale nakonec se oba týmy rozešly smírně.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila